Diskuze sdružující všechny mise Czech Air Force Virtual.
#117232
[align=center]Obrázek[/align]

V pátek 10. října 2014 odletělo pět letounů JAS-39C Gripen z letiště 21. základny taktického letectva Čáslav a italský tanker Boeing KC–767 s dalšími příslušníky Úkolového uskupení ASICIPPN (Airborne Surveillance and Interception to meet Capabilities Iceland´s Peacetime Preparedness) pro Air Policing Islandu na základnu v Keflaviku, odkud budou v následujících dvou měsících střežit vzdušný prostor Islandu. http://www.mise.army.cz/aktualni-mise/a ... ni-103287/

Stejně tak i příslušníci  CZECH AIR FORCE VIRTUAL (a nejen ti!) mají možnost přetět své letouny na základnu v Islandském Keflavíku. Je potřeba dopravit nejen letouny, ale taktéž pozemní personál, náhradní díly a osobní věci pilotů. Odlet je naplánován na 22. 10. 2014 ze základen Čáslav a Kbely v 1630Z.

Přelet bude probíhat ve formaci, jejiž vedoucím by měl být dopravní letoun, přepravující materiál a taktéž tanker k němuž budou přidruženi stíhačí. Už z těchto důvodů budeme velice rádi, pokud zde na fóru potvrdíte účast co nejdříve, aby mohl být vydán co nejdříve letový briefing se všemi důležitými informacemi včetně rozdělení do jednotlivých skupin.

Jedná se o standartní IFR let, dle GAT pravidel. I proto je tento event určen pro všechny, kteří by rádi okusili vojenský let a popřípadě se dále stali novými členy CZECH AIR FORCE VIRTUAL.

Pokud zde potvrdíte účast budete zařazeni na pozici do jedotlivého roje - volná jsou všechna místa, u kterých není napsáno jméno. (Pakliže dojde k obsazení pozic dopravních či stíhacích letounů, operativně bude do přeletové skupiny zařazen roj další.)

LETOVÉ SKUPINY: (v závorce uvedeny letouny AČR účastnící se reálného přeletu - avšak letět je možno s jakýmkoliv typem)

ROJ 1
Dopravní letoun (A319CJ) - vzlet LKKB, DANIEL TUMA
Stíhací letoun (JAS 39) - vzlet LKCV, ONDŘEJ GELBIČ
Stíhací letoun (JAS 39) - vzlet LKCV, IVO HRDLIČKA

Setkání dopravního a stíhacích letounů proběhne v TMA Čáslav.

ROJ 2
Tanker (B767)/Dopravní letoun (A319CJ)  - vzlet LKKB, PETRA ONDRÁČKOVÁ
Stíhací letoun (JAS 39) - vzlet LKCV
Stíhací letoun (JAS 39) - vzlet LKCV
Stíhací letoun (JAS 39) - vzlet LKCV

Setkání dopravního a stíhacích letounů proběhne v TMA Čáslav.

On Friday, October 10, 2014 flew five JAS-39C Gripen from the 21st Tactical Air Force Čáslav and Italian tanker Boeing KC-767 with other members of the task force ASICIPPN (Airborne Surveillance and Interception Capabilities to meet Iceland's Peacetime Preparedness) for Air policing Iceland on base in Keflavik, where will the next two months to guard the airspace of Iceland.

Likewise, members of CZECH AIR FORCE VIRTUAL flying with their aircraft at Keflavik base in Icelandic. It is necessary to deliver not only aircraft but also ground personnel, spare parts and personal belongings pilots. Departure is scheduled for 22 10th 2014 from bases in Čáslav and Kbely 1630Z.

It will be formation flight. As the leader fly transport aircraft transporting material and also tanker which will be affiliated fighters. Out of these reasons, we would be very happy if here on the forum to confirm attendance as soon as possible, to be issued as soon as possible flight briefing with all relevant information, including a breakdown by individual groups.

This is a standard IFR flight according GAT rules. I, therefore, this event is intended for all who would like to experience a military flight and possibly also become new members of CZECH AIR FORCE VIRTUAL.

If you can confirm your participation you will be entered in a position to individual formations - free is the position where isn´t write any name.

FLIGHT GROUPS: (In parentheses are listed Czech military aircraft engaged in real flight - but flying is possible with any type.)

GROUP 1
Military airliner (A319CJ) -take off LKKB, DANIEL TUMA
Fighter (JAS 39) - take off LKCV, ONDŘEJ GELBIČ
Fighter (JAS 39) - take off LKCV, IVO HRDLIČKA

GROUP 2
Tanker (B767)/Military airliner (A319CJ)  - take off LKKB, PETRA ONDRÁČKOVÁ
Fighter (JAS 39) - take off LKCV
Fighter (JAS 39) - take off LKCV
Fighter (JAS 39) - take off LKCV

[align=center]Obrázek[/align]
Naposledy upravil(a) Gelba dne 16 kvě 2015, 20:18, celkem upraveno 1 x.
#117244
[quote="Daniel Tuma"]
Ja bych mohl s 319kou ;)
Jinak mám 777 nebo 757. Bohužel ne 767
[/quote]

Zařazen jako vedoucí roje 1.

[quote="Ivo Hrdlička"]
Potvrzuji účast JAS 39
[/quote]

Zařazen na pravé křídlo roje 1.

[quote="Aleš Matušík"]
Pokud by někdo chtěl letět tu A319CJ, tak můžu poskytnout v té době už snad hotový repanit 2801 na airbus X
[/quote]

Budeme za ni vděční..popřípadě budeme velci rádi, pokud by si ji poskytnul na web Czech Air Force Virtual :)
Naposledy upravil(a) Gelba dne 11 říj 2014, 13:26, celkem upraveno 1 x.
#117247
[quote="Ondřej Gelbič"]
Budeme za ni vděční..popřípadě budeme velci rádi, pokud by si ji poskytnul na web Czech Air Force Virtual :)
[/quote]

Ok, určitě pošlu ;) jen musim ještě nějakym způsobem opravit tu vlajku co jde přes celé letadlo, musim jí totiž narovnat, teď jde nahoru ;)

a pokud budete chtít, tak můžu udělat jak 2801 tak 3085
Naposledy upravil(a) aldamat1 dne 11 říj 2014, 17:54, celkem upraveno 1 x.
#117249
[quote="Aleš Matušík"]
[quote="Ondřej Gelbič"]
Budeme za ni vděční..popřípadě budeme velci rádi, pokud by si ji poskytnul na web Czech Air Force Virtual :)
[/quote]

Ok, určitě pošlu ;) jen musim ještě nějakym způsobem opravit tu vlajku co jde přes celé letadlo, musim jí totiž narovnat, teď jde nahoru ;)

a pokud budete chtít, tak můžu udělat jak 2801 tak 3085
[/quote]

Budu za ty další hrozně rád ;) A nechtělo by se ti letět na Island také, eventuelně létat jako pilot CZECH AIR FORCE virtual u dopravní letky?
#117265
Gripení CSLko je v balíku od Urfa ZDE.

Problém je, že se s tím autor moc nepáral a soubor s livrejí je prostý šedý čtverec, takže to 1) nevypadá moc hezky a 2) nepůjde to přemalovat na české barvy, protože není poznat, kde je jaká část letadla.
#117332
Safe flight and we may see you over the North Sea on your route!

vAir Chief Marshal Matt Kingscott QFI,
vAir Officer Commanding vRAF
vOC 11 (F) Sqn, vRAF Coningsby, vRAF
Kolegové z vRAF http://www.vraf.org/ nám nabídli a slíbili doprovod nad Severním mořem. Stejně tak jako zálohu v případě velmi špatného počasí na Islandu můžeme použít jejich základny na divert.

P.S. Nabídli nám ještě air refueling, nicméně to prozatím musíme odmítnout, neb na to nejsme cvičeni. Avšak až budeme mít plnou SOA certifikaci, připraví pro nás treninkový event v Británii zaměřený na tankování za letu.
#117334
[quote="Daniel Tuma"]
Alesi jak to vypada stim repaintem pro buse?
[/quote]

Vypadal to zhruba tak, že až na ten zadek je hotovej, i s registrací, takže můžu poskytnout na event, při správném úhlu to na screenech ani neni vidět. Takže na event můžu poskytnout, ale na oficiální vydání to zatim neni, navíc mam teď zaracha, takže očekávam když se nic nepokazí tak by mohl bejt hotovej pro oficiální vydání na konci podzimních prázdnin.
#117335
[quote="Daniel Tuma"]
blba otazka, ale je vubes schopnej Gripen doletet takovou vzdalenost s aux tankama? nebo bude potreba nekde natankovat? :D
[/quote]

Ofiko bychom potřebovali tankovat, nebo sednout někde. Ale já jsem pro si "doplnit" během letu defaultně v simulátoru (jakože máme ten tanker). Pakliže by někdo radši někde přistál na dotankování, tak klidně můžeme, ale zdrží nás to ještě o hodinu navíc.
#117336
no pokud by se jeste nekde tankovalo tak bych to rad vedel dopredu abych se podle toho zaridil........extra fuel na HOLD ;)

jinak..."poslusne hlasim ze se podarilo pristat v Keflaviku s A319 bez obeti na zivotech(test flight). pouzita scenery addon(payware)BIKF, FPS drzel na uzamcenych 30FPS po celou dobu letu, test byl proveden v FSX s Airbus X A319(zatim chybi livery). Celkova doba letu 3:52 hodin s HD026 KT....konec hlaseni" :D

koukam ze zatim neni doprovod pro B757 :(
#117341
Co se týká tankování. Existuje a skutečně (téměř)funguje tahle utilita z vacc-sag :  http://board.vacc-sag.org/73/55441/ . Už ji testuju, dělá to občas divný věci (jako, že dotankuješ křídelní nádrže, tankování se nezastaví;nebo dotankuješ a vzápětí se ti nádrže snulujou;), ale v zásadě to funguje přesně tak jak autoři píšou. Jen co se týče těchto drobností se pokusím dotázat autora, proč se mi to děje.