Diskuze sdružující všechny mise Czech Air Force Virtual.
#126545
Obrázek

Vážení piloti a pilotky,
je čas na další letový den na výcvikové základně v Pardubicích. Na tento event bychom rádi pozvali již registrované piloty, kteří zatím nevykonali žádný let, ale hlavně případně nové zájemce o vojenské létání. Event jsme se rozhodli umístit na nedělní CoD, proto i civilní piloti mohou využít virtuálních služeb pardubického letiště.


Pro již létající piloty, kteří se navíc budou účastnit mezinárodního cvičení VATMILEX 2016 bude připraven speciální výcvikový let, kombinujcí stíhačky, vrtulníky a dopravní letectvo.

Všechny lety již budou zaznamenávány prostřednictví nové aplikace VSP (Výcvikový Systém Pilotů). O aplikaci a jejím fungování více v jiném tématu.


LET PRO NOVÉ ČI NEAKTIVNÍ PILOTY 

Karierní systém v Czech Air Force Virtual není dělen tak, jak jej znáte u civilních virtuálních aerolinií (Trainee/FO/SFO/CPT/INS), ale je odstupňován čtyřmi úrovněmi výcviku, a to – základní, pokračovací, taktický, operační. Pro každý stupeň má pilot v aplikaci VSP balík různých letů a misí. Část z nich jsme určily jako povinné, neb obsahují to nejzákladnější co by měl pilot zvládnout, aby se neztrácel při složitějších letech

Tímto online dnem bychom rádi umožnili případným nováčkům odlétání základních letů s pokrytím ATC. Je na vás, zda si budete během eventu chtít odlétat lety postupně, tak jak jsou seřazeny v naší aplikaci VSP, anebo využijete níže předpřipraveného letu, který prakticky shrnuje jednotlivé lety do jednoho.

Velká část vojenského létání se odehrává za podmínek VFR, proto je let sestaven z následujících:

- Let po okruhu
- Traťový let s přesnými časovými okny a vstupem do prostoru
- Výstup i vstup do CTR
- Vstup do aktivované prostoru TRA a činnost v něm
- Let po systému OSP
- Overhad přiblížení


K celému letu zde bude dodán balíček s mapou, navigačním štítkem a popisem letu, včetně frazeologie, tak aby si ho užil a zvládl skutečně každý. Takže se nebojte letět třeba jen tak na zkoušku :)

V případě zájmu se dopište SEM, popřípadě pokud se chcete registrovat u CEFv napište mi na e-mail: ondrej.gelbic@gmail.com a budou vám zaslány přihlašovací údaje na web a do nové aplikace.
CVIČNÍ LET NA VATMILEX 2016

22.3. by měl být zveřejněn rozpis letů na VATMILEX včetně jednotlivých misí. Tak se pokusím připravit něco tématického.
Máte-li čas, napiště se jako obvykle do tabulky SEM
Naposledy upravil(a) Gelba dne 21 bře 2016, 12:58, celkem upraveno 1 x.
#126597
Přátelé - chvátám, chvátám, nemám chvíli klid. Já tam, já tam dávno už měl být. Ne, ne, ne nesnídám, nesvačím,nestihnu to nestačím. Promiňte vážení, mám veliké zpoždění.

...ale na to jste si už jistě zvykli, takže dnes alespoň nástřel zítřejšího létání. Mimo vojska vítán civilní provoz.

Letový den Pardubice


Vedoucí letové směny: kpt. Gelbič
Vedoucí směny ŘLP: kpt. Ondráčková
Aktivované prostory: LKTSA 3 Libavá, LK TRA 68 Mohelnice, LK TRA 69 Šumperk

Letový rozkaz 27-03-16

213. výcviková letka Čáslav(L-39 ZA), 222. vrtulníková letka Náměšť(MI-24, MI-17)

STŘELNICE
Úkol: Proveďte cvičný let na leteckou střelnici Libavá.
Brief: Přlet ze svých domovských základen na letiště Pardubice po vlastní ose.
Let do prostoru LKTSA 3 Libavá plánujte jako OAT-S VFR v hladině FL75. Přílet na střelnci ve FL70. Po dosažení vstupního bodu Bohuňovice se zařaďte na střelecký okruh a vykonejte cvičnou zteč. Po cvičené zteči proveďte odval doprava pro opakování zteče, doleva pro návrat na základnu, přes výstupní bod Šternberk.
K plánování tratě můžete využijte MIL RNAV body, mapka okruhu střelnice je troušku starší, proto pro RNAV trať je vstupním bodem HLUB (Hlubočky, kousek od Bohuňovic), výstupní DOMA (Domašov, vedle Šternberka).
Trať: PK TBV HLUB STAY01/0010 DOMA ORLIX
RMK RMK/OAT-S STS/STATE OPR/CZAF STAYINFO01/OAT FLIGHT IN LKTSA3 BETWEEN GND TO FL75
Volací znaky: L-39 - BEATLE, Vrtulníky - SHEAKER

Přílet na střelnici: Před příletem na střelnici kontaktuje řídícího střeleb YANKEE15 na CEF TS, Room 2. Přílet na střelecký okruh proveďte ve FL70, v okruhu sklesejte na finální výšku pro zteč FL50. Zteč veďte v režimu vašeho letounu. (L39 - v=550 km/h a=20°)

Pilot: YANKEE15, BEATLE1, 5 min to Inital point, speed 250 kts, altitude 4000 ft.
Střelnice: BEATLE1, YANKEE15, proceed to holding pattern/shooting pattern, number one, cleared to 100 meters, wind 250 degrees 06 kts, QNH 1005 hectopsacals, report complete
Pilot: Cleared to 100 meters, QNH 1005, BEATLE1
Pilot: BEATLE1,telly target in dry (při provádění zteče)
Pilot: BEATLE1,break out to the right/left
Střelnice: BETATLE1, continue to exit point/v případě odvalu na další okruh následuje znovu povolení výšky.

SCHÉMA STŘELNICE: ZDE
SCHÉMA STŘELECKÉHO OKRUHU: ZDE

Centrum leteckého výcviku Pardubice (Z-142/L-39 C/MI-2)

Úkol: Naplánujte cvičný let
Brief: Naplánujte libovolný cvičený let okruhy, navigační let IFR/VFR, let do zóny

243. vrtulníková letka a 242. transportní letka Kbely (L-410/MI-17/CASA)

Úkol: Zajistěte výsadky 43. výsadkového praporu z letiště Pardubice nad přehradou Seč.
Brief: ZDE
Naposledy upravil(a) Gelba dne 27 bře 2016, 17:15, celkem upraveno 1 x.