Koutek pro všechny, kdo používají tento moderní a silný nástroj.
By vili69
#130514
Vážená komunito,
s pomocí dobře míněných rad (téma "parametry herního PC" a "pohyblivá platforma") jsem totálně obměnil svůj domácí letecký koutek. Nakonec jsem nainstaloval P3D v4 a za pomocí Spad.neXt připojil pár panelů. Nyní zbývá závěrečný krok a to jsou addony. Mám zatím vybrané:
počasí: Active Sky for P3D
terén všeobecně: UTEX v2 for P3D
terén detailní pro VFR: Sim Design VFR Czech rep. (2,5m/pix), for FSX/P3D Aerosoft Mega Airport Prague for P3D, případně ještě Scenery Soft Prague photoreal for FSX/P3D
připojení na Vatsim - zatím nevím, poradíte?
Prosím tedy experty na P3D, aby případně něco dalšího doporučili, případně zkritizovali to co mám zatím vybrané. Nechci totiž zbytečně ucpat PC zbytečným křovím (toho jsem si u FSX užil dost).
Díky.
Uživatelský avatar
By prolam
#130515
K připojení na VATSIM nejlépe poslouží vPilot. Ten ale potřebuje externí modely na zobrazování okolního provozu a tady je více možností. Nechť zkušenější v prostředí P3D doplní, co na zobrazování okolního provozu používají.
Na počasí je AS16 jasná a dobrá volba, co se terénu týče, možná bych spíše sáhl do portfolia ORBX a jejich značky FTX. Dále, pokud se nechystáte létat VFR opravdu často, tak bych addony speciálně pro VFR létání pečlivě zvážil.
Tím se také dostávám k té nejzásadnější otázce a to, co přesně byste si v P3D přál létat. Na velké létání určitě nelze, než doporučit produkty firem PMDG, Majestic a FS LABS, na malé létání už je to více o osobních preferencích.
Uživatelský avatar
By JKol
#130516
Tady si dovolím kolegu lehce doplnit, malému virtuálnímu létání bezkonkurenčně dominuje A2A s jejich Accu-Sim produkty a F1 GTN 650/750 navigace, která je s nimi plně kompatibilní.
By vili69
#130966
no k čemu navigace...  ;)  třeba aby si tam jeden mohl zadat VFR vstupní body (to jsou ty věci, které z FL350 nejdou vidět  ;D ). Jinak ohledně toho VFR. C182 od A2A mám a lítám. Je moje nejoblíbenější. Další můj oblíbenec je B58 od Carenado. Nicméně zjistil jsem, že s připojeným reálným počasí je stále jasnější, že online VFR letů  si moc neužiju. To je pořád nějaký mrak, mlha... Tak mi stejně asi nic jiného nezbyde, než se "přeučit" na přístroje.
Uživatelský avatar
By aldamat1
#130968
[quote="Vladimír Hotovec"]
...třeba aby si tam jeden mohl zadat VFR vstupní body (to jsou ty věci, které z FL350 nejdou vidět)...
[/quote]
<rejp> od kdy jsou ve FL350 relevantní VFR vstupní body? ;) </rejp>
Uživatelský avatar
By JKol
#130970
[quote="Aleš Matušík"]
[quote="Vladimír Hotovec"]
...třeba aby si tam jeden mohl zadat VFR vstupní body (to jsou ty věci, které z FL350 nejdou vidět)...
[/quote]
<rejp> od kdy jsou ve FL350 relevantní VFR vstupní body? ;) </rejp>
[/quote]
<rejp>
  <rejpv2>GTN už je má nativně</rejpv2>
</rejp>