Koutek pro všechny, kdo používají tento moderní a silný nástroj.
#132504
Ahoj všem,

potřeboval bych radu. Mám FSX Steam už mnoho let. Nedávno jsem do své letité sestavy (i5 3570 3,4 Ghz, 12GB RAM, SSD 256 GB) zakoupil z druhé ruky MSI GeForce GTX 960 4GB. Výkon sestavy dost zajímavě narostl. U některých her z 20 FPS na 60 jen tou grafikou - to jsem navíc nastavil full detaily.
Jenže nastal očekávaný problém: FSX ji neumí využít. Takže při pokusu vylepšit grafická nastavení FSX se stalo, že FPS klesly a přitom vytížení GPU při FSX je jen kolem 10 %. Jak říkám, čekal jsem to a zvažuji na jaký sim přejít. Xplane není pro mě cesta. Před lety jsem ho zkoušel (v.10) a nesedli jsme si.
Otázka zní: můžu s touto sestavou jít do P3Dv4.5?
Počítám, že v5 je mimo mísu a MSFS 2020 samozřejmě také. Nechce se mi dávat peníze do nákupu nového PC, mám spoustu jiných vydání. Ale zároveň, když už mám čas na to si zaletět, tak mě archaické FSX už nudí.
Co vy na to?

PJ
#132506
Nazdar Přémo 8) Určitě P3D zkus. Horší než FSX to nebude, můžeš jen získat.
Jinak za X-plane bych se i tak přimlouval - aktuální verze 11 je o velký kus dál než 10, obzvlášť kompletně přepracovaným uživatelským rozhraním. A vypadá to celkově lépe, a létá to lépe než P3D a podobné deriváty. A je k dispozici ZIBO 737, kompletně free addon NGčka, na velmi velmi vysoké úrovni.

PB
#132507
Ahoj Pavle,

díky za názor. Teď koukám na HW nároky XP11 a vážně to není extrém a mohl bych to zvládnout i s touhle sestavou. Teď mám brouka v hlavě... :D
Ještě jeden dotaz: Nemám teď úplně přehled, jak to vypadá s 8,33 kHz dělením na Vatsimu. Plánuje se někdy v dohledné době na něj přejít? Potom by totiž do hry vstupoval Xplane ještě více - ten to už podporuje, nebo? P3D v4 ne, ale v5 už ano. Jenže v5 zase nerozchodím já..
Sofiina volba... ::)

PJ
#132508
Speedy985 píše:
01 čer 2020, 22:00
Ahoj Pavle,

díky za názor. Teď koukám na HW nároky XP11 a vážně to není extrém a mohl bych to zvládnout i s touhle sestavou. Teď mám brouka v hlavě... :D
Ještě jeden dotaz: Nemám teď úplně přehled, jak to vypadá s 8,33 kHz dělením na Vatsimu. Plánuje se někdy v dohledné době na něj přejít? Potom by totiž do hry vstupoval Xplane ještě více - ten to už podporuje, nebo? P3D v4 ne, ale v5 už ano. Jenže v5 zase nerozchodím já..
Sofiina volba... ::)

PJ

Ahoj,
Přechod na kanálový rozstup 8,33kHz je na Vatsimu v "dlouhodobém" plánu. V tuto chvíli není známo datum, kdy by k přechodu mělo dojít, co je ale jasné je, že do té doby bude muset toto podporovat nejen většina simulátorů (X-Plane dnes již 100% umí), ale také vývojářů letadel, potažmo letadel samotných. Pokud totiž oblíbený model od Zibo, nebo třeba nějaká menší mašinka od Carenado toto nebude podporovat, je to cesta do pekel a chaos, což si i VATSIM uvědomuje.

Případné info o známém termínu přechodu nebo o nějakých úvahách budu určitě sdílet.
#132510
penickao píše:
02 čer 2020, 11:47
Speedy985 píše:
01 čer 2020, 22:00
Ahoj Pavle,

díky za názor. Teď koukám na HW nároky XP11 a vážně to není extrém a mohl bych to zvládnout i s touhle sestavou. Teď mám brouka v hlavě... :D
Ještě jeden dotaz: Nemám teď úplně přehled, jak to vypadá s 8,33 kHz dělením na Vatsimu. Plánuje se někdy v dohledné době na něj přejít? Potom by totiž do hry vstupoval Xplane ještě více - ten to už podporuje, nebo? P3D v4 ne, ale v5 už ano. Jenže v5 zase nerozchodím já..
Sofiina volba... ::)

PJ

Ahoj,
Přechod na kanálový rozstup 8,33kHz je na Vatsimu v "dlouhodobém" plánu. V tuto chvíli není známo datum, kdy by k přechodu mělo dojít, co je ale jasné je, že do té doby bude muset toto podporovat nejen většina simulátorů (X-Plane dnes již 100% umí), ale také vývojářů letadel, potažmo letadel samotných. Pokud totiž oblíbený model od Zibo, nebo třeba nějaká menší mašinka od Carenado toto nebude podporovat, je to cesta do pekel a chaos, což si i VATSIM uvědomuje.

Případné info o známém termínu přechodu nebo o nějakých úvahách budu určitě sdílet.
Díky za odpověď. Jako první zkusím Xplane, jelikož má demo verzi. Alespoň zkusím HW nároky a pak se uvidí. 8)