VACC-CZ novinky, změny a oznámení.
Uživatelský avatar
By Pavel
#102768
První změna - FPL pro VFR:

Letový plán pro VFR lety není nadále vyžadován. Tato situace přesně kopíruje reálnou situaci, kdy pro VFR podáváte plánek spíše výjimečně.

Dokumenty ve Wiki obsahující informace k letovému plánu pro VFR byly upraveny s ohledem na tuto změnu.

Čti: pro létání na libovolném neřízeném letišti + vše kromě LKPR se stačí připojit na vatsim, a pokud máte letadlo vybavené odpovídačem, tak při vstupu na dráhu přepnout do módu ON (a nastavit sqk 7000).

PB
Uživatelský avatar
By Schindler
#111633
Dnes v balíku map pro LKPR platného od 18. dubna 2013 proběhla výměna starých map za nové, a týká se to souborů a2-pr-pdc.pdf, a2-pr-adc.pdf a a2-pr-pdc-wingspan.pdf. Změna se týká zavedení nových odmrazovacích ploch číslo 4, 5 a 6 v prostorách stání na severním apronu a zároveň záměna ADC kvůli novému formátu mapy.
Uživatelský avatar
By Schindler
#112508
Dnes proběhlo na webu pár změn a všem děkujeme za podněty k opravě či doplnění. Na samotných stránkách proběhla úprava stránky \"VACC-CZ Staff\", změna frekvencí na stránce \"LKAA FIR\" (změna platná od 10. ledna 2014), změna frekvencí, doplnění a oprava informací o letištích na stránce \"Ostatní letiště\" (změna platná od 10. ledna 2014).

Zároveň díky povolení od autorů Michala Krechowského, Martina Vseticeka, Petera Priskina jsme na webu zveřejnili nové scenérie pro FS9 a FSX pro letiště LKCV, LKNA, LKPD, LKKB a LKMH. Doufám, že je teď vojáci pořádně využijí!

Na další velké změny a nové mapy musíte počkat až do 10. ledna 2014! :)
Uživatelský avatar
By Schindler
#112670
Seznam změn platných od 10. 1. 2014. Stahujte nové scenérie, nové mapy a používejte nový AIRAC. ATC aktualizujte si své sektorové soubory a seznam frekvencí podle instrukcí RV, které brzy přijdou.

- LKAA: Zrušení bodu LUSAN . Změna na tratích UZ39 a N871, kde se část trati LUSAN DOMAL GOSEK mění na DOMAL GOSEK. Celková změna sektorů z čehož vyplývá i změna frekvencí a sektorizace. Změna map.
- LKPR: Uzavření RWY 04/22 mezi TWY L a RWY 12/30. Uzavření TWY FF. Změna map.
- LKAA: Změna služeb AFIS na službu RADIO.
- LKAA: Změna a úprava frekvencí.
- LKPR: V mapě AD 2 LKPR IAC ILS RWY 12 byl v tabulce OCA/OCH změněn popisek CAT I na ILS a v mapě AD 2 LKPR IAC ILS RWY 06 byla změněna OCA/OCH pro kategorii D ze 188ft na 198ft. Změna map.
- LKTB: Do map AD 2 LKTB IAC GNSS RWY 10 a AD 2 LKTB IAC GNSS RWY 28 byly přidány OCA/OCH pro LPV. Změna map.
- LKMT: Změna MSA ve výseku od 180° do 250° od OTA VOR z výška 3200ft na 3500ft. Změna přiblížení NDB(GPS) na NDB pro RWY 04 i RWY 22 a zavedení nových přiblížení RNAV též pro obě zmiňované dráhy. Změna map.
- LKPO: Odstranění bývalého vojenského letiště Přerov. Zrušení vzdušných prostorů a vším ostatním s ním spojeným. Archivace map.

Seznam platných frekvencí: http://vateud.net/phocadownload/czech.html
Uživatelský avatar
By Schindler
#112676
[quote="Michal Z."]Díky za info.
PS: opravdu LKAA_U_CTR 133.41 ?[/quote]

Toto jsem nevěděl, zjišťoval Jáchym ... Ale pokud snad narážíš na frekvenci 132.065, tak to je snad jen pouze pro sektor WH- doufám, že to vím z hlavy správně. Předpokládám, že tohle jen nějaká vícesektorová verze, jako je 127.125.

133.41 - Sektor SEM
Uživatelský avatar
By JAV
#112681
MZ díky za podnětnou připomínku. Vyřešíme promptně - dříve než bude sektor poprvé obsazen.

Jinak co se RADIO týče, tak to není zase tak žhavé, VACC-CZ definuje kmitočty pro 3 neřízená letiště - Benešov, Mnichovo Hradiště a Letňany. Z nich je RADIO zavedeno jen v Benešově.

Změna kmitočtů se týká krom Upper sektoru ještě North Lower Sektoru. Navíc jsme opětovně zavedli TWR a APP kmitočty v Pardubicích a naopak oplakali zrušený Přerov. Přehled platných kmitočtů je na vateud.net.
Uživatelský avatar
By CSA075
#112683
[quote="Michal Z."]Mě jde o tu .41 protože na letadle nastavim akorát 40-2-5-7 ... teda alespoň co se týče simu. lítání.
Pokud to nějakym způsobem jde naladit tak se rád přiučim :)[/quote]


Michale , na simu nejde, sim neumi simulovat radio 8.33 kHz, umi jen standart 25kHz.
Uživatelský avatar
By JAV
#112695
Vážení,
ve stavu legislativní nouze byl urychleně přijat tzv. Zikův dodatek. LKAA_U_CTR = 133.42. Těšíme se tedy na Vás, najmě ve FL310 and above.

Pro zvídavce mapička...
Uživatelský avatar
By Schindler
#116378
Změny ve vedení VACC-CZ


Vzhledem k blízkým změnám ve vedení VACC-CZ se od září uvolní pozice Pilot Support / Podpora pilotů (ACCCZ6). Doposud jsme nenašli odpovídající náhradu na tuto pozici, a proto v případě dotazu nebo zájmu o tuto pozici zašlete email na adresu acccz6@vacc-cz.org. Pokud budete na tuto pozici zvoleni, tak vám samozřejmě předám všechny potřebné informace k provádění této funkce a v případě potřeby poradím.

Kritéria:
- Nutnost vědět o letectví tolik, abyste byli schopni poradit především začínajícím pilotům a zároveň věděli, kam je odkázat (článek či návod ve fórum, wiki, ČSAV apod.).
- Mít takové znalosti o leteckých simulátorech a VATSIM klientech, abyste byli schopni poradit především začínajícím pilotům. Důležité je umět poradit s FS9/FSX, znalost X-Plane se hodí. Není potřeba ovládat tweakovaní či něco podobného, ale jen umět poradit, jaký posuvnik v nastavení posunout, aby viděl budovy, nebo jak spojit simulátor s VATSIM software atp.
- Při podpoře se nebát s lidmi komunikovat a v případě nutnosti být schopen komunikovat po textu v anglickém jazyce se členem vedení VATEUD, který poskytuje informace o členech.

Náplň funkce:
- Odpovídání na dotazy z webového formuláře stránek VACC-CZ.
- Rozesílaní přibližně v týdenních intervalech uvítací maily nově registrovaným pilotům. Seznam registrací zasílá člen vedení VATEUD.
- Jednou za čas zpracovat registace podle předpřipraveného souborů v Excelu a statistiky vyvěsit do neveřejné části fóra.

Není třeba se něčeho obávat. Není to nic světoborného, normálně to nezabere snad ani hodinu týdně a zvládne to každý normální pilot, který není nešikovný při práci s PC. Samozřejmě vám jsem schopen v ledačem pomoci. Hlavní je u toho chvíli vydržet a po půl roce si to nerozmyslet. Doufám, že se ozve někdo komu to budu moci s klidným spaním předat.
Uživatelský avatar
By Schindler
#116380
Záměrně jsem to nepsal a chtěl jsem to nechat na někoho povolanějšího, tedy Jáchyma, ale když už se ptáš, tak to doplním.

Změny ve vedení VACC-CZ

Za těch pár let, co je Radomír Věncek na pozici IT support, se toho plno změnilo. Určitě si řada z nás pamatuje náš starý web, všichni z nás pravděpodobně i staré fórum a našli bychom i plno další stranek. Teď máme nový web, nové forum, Teamspeak a řadu věcí, o kterých nevíte a nevšímáte si jich. Rada se však již nadále nemůže starat o všechny tyto věci, ale musí se starat o svého potomka, a proto na funkci IT Support rezignoval. Na pozici IT Support se přesouvám já, a to po mém návratu do ČR v průběhu září. Tudíž dochází k uvolnění pozice Pilot Support.

Všichni bychom měli Radovi poděkovat a jak pronesl v naší mailové konverzaci: "Tedy IT support je mrtev (zije dal v paralelnim vesmiru), at zije IT support! :-)"
Uživatelský avatar
By radarada
#116393
Co na to rict, az mi skoro slza ukapla :-)
Tak doufam, ze se mi te hospody podari zucastnit. Jednu planuje DT (sobota pro me blba), dalsi planuje staff (bude brzy zverejneno, pro mne opet termin blba), takze do tretice to pak snad vyjde :-) No ale nez to vsechno Bedovi predam... ;-)

Rada
Uživatelský avatar
By Schindler
#117094
Změny na webu VACC-CZ

Někdy v průběhu prázdnin přestaly fungovat grafy zobrazující pohyby pilotů a Rada to bohužel už zprovoznit nestačil. Konečně se mi to dnes podařilo dodělat do podobného stavu, v jakém to bylo předtím, akorát na novém doplňku. Osobně tam ještě postrádám nějaké grafy pro poslední měsíc, ale je to zase další programování navíc, takže to přibude časem.

Navíc jsem dnes předělal stránku Staff VACC-CZ, kam jsem přidal našeho nového kolegu Matyáše Svobodu.

Změny ve vedení VACC-CZ

Jak jsem již naznačil výše, tak do pozice Pilot Support byl začátkem září zvolen Matyáš Svoboda. Matyáš má všeobecný přehled jak v letectví, tak v obsluze různých simulátorů a zvolili jsme ho jako nejvhodnějšího. Doufejme, že nám Matyáš dlouho vydrží. Zatím svou funkci nezastává, protože čekáme dlouhou dobu na změnu emailů, takže Pilot i IT Support zatím obsluhuji v jednom, ale snad se to v následujících dnech změní a Matyáš se přestane flinkat :)
Uživatelský avatar
By Schindler
#117141
Změny na webu VACC-CZ

Dnes jsem udělal další pokrok a naše fórum jsem zprovoznil v aplikaci Tapatalk. Aplikace Tapatalk slouží k prohlížení diskuzních fór ve zjednodušené podobě v aplikaci přizpůsobené pro iPhone, Androind, Windows Phone a Windows a to hlavně za účelem snížení přenosu dat. Přes Tapatalk se normálně můžete přihlásit do zabezpečené části fóra, takže např. ATC nepřijdou o svoje skryté fóra :)

Tapatalk: https://tapatalk.com/
Uživatelský avatar
By anhista
#117955
Přechod VATSIMu na alfanumerická hesla
...takže je potřeba si zažádat o přidělení nového hesla mezi 8 až 15 znaky.
Postup :
1) Jděte na stránku https://cert.vatsim.net/sso/member/password/
2) Přihlašte se svým stávajícím ID a heslem.
3) Najeďte myškou na žlutou šipku v horní části obrazovky a ze seznamu vyberte "Change password".
4) Klepněte na "Send confirmation e-mail" během 15-ti minut vám přijde do schránky, klikněte na link v něm.
5) Vyberte délku hesla (8-15 znaků)
6) Nyní vám systém zobrazí první polovinu hesla, druhá polovina vám přijde opět e-mailem.
Uživatelský avatar
By vojav
#117956
[quote="Matyáš Svoboda"]
Přechod VATSIMu na alfanumerická hesla
Z VATSIMu se stává státní zabezpečovací systém ? :D
[/quote]
Uživatelský avatar
By anhista
#117959
Taky se mi to nelíbí... Ale obávám se že to je asi nutnost.
EDIT : Tak zatím žádná dead-line není, jen se to doporučuje a možná že během pár měsíců bude potřeba na to přejít.
Nechápu na co "online hra" potřebuje takový stupeň zabezpečení. -_-
Naposledy upravil(a) anhista dne 14 lis 2014, 23:21, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
By Schindler
#118565
Změny na webu VACC-CZ

Na návrh od Training Directora, který padl před několika měsíci, jsem do seznamu řídících VACC-CZ přidal kolonku s počtem nařízených hodin jednotlivých řídících. Když se podívám na čas, tak si asi chce honit triko :D
Zobrazit