VACC-CZ novinky, změny a oznámení.
Uživatelský avatar
By radarada
#113915
Milá VATSIMačko, milí VATSIMáci,
VACC-CZ spustil očekávaný Teamspeak v3 server na adrese ts3.vacc-cz.org
Server password je malými písmeny napsaný čtyřmístný ICAO kód našeho největšího letiště
Obrázek

Tento server byl zřízen zejména pro účely koordinace pilotů VACC-CZ mezi sebou. K tomu byla zřízena místnost pro piloty s několika generickými \"pod-místnostmi\". V případě potřeby mohou být vytvořeny další.
Speciální místnost byla zřízena též pro Staff VACC-CZ, ta je ovšem zaheslovaná. Jaké je heslo již modří určitě vědí :)

Vstup na server je volný, takže stačí si nainstalovat klienta (http://www.teamspeak.com/?page=downloads) a připojit se.
Nechť je vám pokec k užitku.

Rada

PS: Připojením k tomuto serveru není nijak dotčena nutnost pilota komunikovat na standardním voice kanálu s ATC, pokud je připojen!
Naposledy upravil(a) radarada dne 10 srp 2016, 12:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
By radarada
#113920
No, asi bych necekal, ze to bude chat server permanentne naplneny 20ti+ lidma ;)

Vidim to spis jako podpurny prostredek pro \"spolecne blbnuti\" jednak pri eventech, pri group flightech atp...

Rada
Uživatelský avatar
By Schindler
#113922
[quote="vojav"]:D Taky si myslím ... Jednak, můžu si vytvořit svůj kanál (popř. Spencer) ?[/quote]

Nevím, co je to Spencer, ale kanály mohou spravovat pouze administrátoři, tedy já a RV. Pokud bude potřeba založit nové kanály, tak je založíme, ale prozatím je to dostačující.
Uživatelský avatar
By vojav
#113923
Kanál - kanál, který je dočasný, zruší se, jakmile v něm nikdo nebude
Spencer- Pernamentní kanál, který se nezruší, když v něm nikdo není

Kanály dělat jdou, supr :D
Uživatelský avatar
By radarada
#115581
Tak, na serveru se nam objevil nesvar ve forme cizich uzivatelu, kteri zacali vyuzivat nas server k tlachani nesouvisejicimu s nasi veci.
V ramci \"maximalniho\" zabezpeceni naseho serveru jsem jej zahesloval a heslo je uplne nejvic nejsupertajnejsi :) a je to ICAO kod naseho hlavniho letiste malymi pismenky.
Necht je vam server k uzitku (tedy pouze pro ucely souvisejici s VACC-CZ).

Rada
Uživatelský avatar
By vojav
#115763
Návrh: Co takhle hodit TS3 server status na Homepage webu? :)
Myslím tím, aby lidi věděli, jestli nění náhodou někdo online, atd...
Uživatelský avatar
By Pavel
#116301
Ahoj,
vzhledem k tomu že musíme zadávat ono heslo při připojení (což mi osobně dost vadí, protože to znemožňuje autoconnect) a stejně na našem teamspeaku jsou nějací lidé hrající Counter Strike (viz příloha), navrhuji zvážit celkový systém zabezpečení TS - buď udělat něco funkčního (loginy jednotlivě přidělované zájemcům, které půjde v případě nekázně zablokovat), nebo zabezpečení zrušit uplně...

Jinak dostal je tam pan Jakub Dlouhý, ex pilot u VACC-CZ (na screenu připojen jako Plaesant)

PB
Přílohy
teamspeak.PNG
teamspeak.PNG (90.3 KiB) Zobrazeno 12438 x
Naposledy upravil(a) Pavel dne 10 srp 2014, 17:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
By janrippl
#121656
Šlo by tam přidat místnost LZS a podmístnost Plzeň? :)
Uživatelský avatar
By Schindler
#121686
[quote="Jan Rippl"]
Šlo by tam přidat místnost LZS a podmístnost Plzeň? :)
[/quote]

Promiň, že odpovídám až teď ... Přidat místnost určitě není problém. Čekal jsem, zda se nějak zareaguje ve vláknu CEF, kde o LZS píšeš. Zkuste se nějak dohodnout, a podle toho to založíme. Každopádně bych moc dalších místností nezakládal. CEF jich má poměrně hodně a myslím si, že zbytečně. Takže bych pak popř. založil jen LZS, stejně vás tam moc určitě nebude.
By Araneus
#121691
Souhlasím s Béďou, jedna místnost by měla zatím určitě stačit a pokud by čas ukázal, že jsou potřeba další, tak není problém tam cokoli přidat.
Uživatelský avatar
By Schindler
#131949
Na vědomí se dává, že mám konečně chvíli čas a dnes ve večerních hodinách proběhne update TeamSpeak serveru a další údržbové práce s nim spojené. Očekávám výpadek. Díky za pochopení.
Uživatelský avatar
By Schindler
#131953
Aktualizace Teamspeak 3

Aktualizoval jsem Teamspeak server na poslední možnou verzi, zachoval původní nastavení a jako bonus navíc obnovil ztracené server administrátorské účty pro mě a Aleše. Prokop dostal administrátorský přístup, aby v případě problémů na TS mohl zasáhnout bez nás - bohužel jsme museli nedávno řešit situaci s členy IVAO, kteří se z nepochopitelných důvodů chovali jako nevychovaní spratci a neměli jsme je možnost vyhodit - naštěstí příchod řídícího z IVAO je vylekal a zmizeli.. Pokud byste se setkali s podobných chováním, tak prosím kontaktujte někoho z nás a mi to s nimi vyřešíme. Nemáme nic proti členům sítě IVAO, ale pokud by se situace opakovala, kontaktujte nás.
By OndrejBakan
#131955
Nedá mi to a musím dodat, že ona nevychovanost spočívala ve vtipu, kdy se 3 členové IVAO pojmenovali "Prokop Lamser ACCCZx", kde x bylo jiné číslo než 2, které Prokop ve skutečnosti má.

To, že někdo nemá smysl pro humor a rozbrečí se kvůli takové kravině, je jedna věc a možná by se to dalo i pochopit. To, že utíká bulet za vedoucím divize IVAO, je ale věc druhá. Nemyslím si, že naše soukromé aktivity by měly být spojovány s IVAO. Logika je zhruba stejná, jako když by vás chtěl ředitel školy trestat za to, jak se chováte odpoledne na hřišti za barákem.
Uživatelský avatar
By prolam
#131957
Taky je s Ivaem jako takovým nikdo nespojuje. Pokud jsem však během tréninku na ES simu neustále vyrušován "poky" od lidí, kteří zcela evidentně přišli pouze provokovat, tak je to pro mě problém. Rozhodně nehodláme zkoumat, zda náš TS server používá někdo z IVAO nebo ne. Veřejné části tohoto serveru jsou určeny všem členům komunity kolem virtuálního létání a budeme jen rádi, když se stanou místem dialogu mezi členy obou sítí. Troufám si ale tvrdit, že pokud někdo přijde na náš server s nickem "IVAOjelepsinezVATSIM" nebo používá jméno přítomného člena staffu VACC-CZ, tak nepřišel za účelem konstruktivního dialogu, ale prachsprosté provokace. S vedením české divize IVAO jsme každopádně situaci nijak neřešili, Honza Podlipský byl pouze dotázán jako řídící VACC-CZ, zda dané jedince nezná, neb se na IVAO pohybuje. Pokud tedy dál situaci řešilo vedení IVAO.cz, bylo to na základě porušení jejich stanov, které bohužel dobře neznám, a ne na základě oficiálních stížností VACC-CZ.

Nakonec bych rád zdůraznil, že s daným incidentem IVAO v žádném případě nespojujeme a neprovokující členové IVAO jsou u nás, nejen na TS serveru, samozřejmě vítáni.
Uživatelský avatar
By Schindler
#131958
Asi jsem to blbě vyložil. Rozhodně to není nic proti síti IVAO jako takové. Mezi námi jsou piloti, řidiči a především kamarádi, kteří působí na obou sítích. Uvědomte si, že to s tím spojováním vás a sítě je. Pokud jsem člen VATSIMu, přijdu na IVAO a začnu tam kravit, tak možná někdo bude říkat, to je tenhle blb. Ale většina lidi řekne, to je tenhle blbej VATSIMák a jsme v jednom pytli. Stejně to tak dopadne, když člověk v reálném životě pracuje pro firmu, tak taky řeknou, co to je z bandu idiotů, i když idioti jsou jen jedinci. Tak to proste je.

A když chcete rozebírat incident. Už nevím, co se dělo předtím. Jen vím, že zde probíhalo cvičení a trojice lidí se asi nudila a začala Prokopa vyrušovat. Pokud jsem průměrně inteligentní člověk, tak pochopím, že když mi někdo řekne, že si něco nepřeju a není to sranda, tak to pochopim a přestanu. Přestanu, i když je to sranda. Další fakt je, že jde o člena vedení, který tráví stovky hodin volného času tím, že se tady o to dost stará, aby to fungovalo a k takovému člověku by člověk měl mít alespoň trochu pokory a respektu. Mimo jiné všechny ty srandy financujeme z vlastní kapsy a fakt nás nebaví, když se o něco alespoň snažíme a pak jediné co je, tak řešíme tohle. Pak jsem tam byl povolán já, abych sjednal pořádek (případně vypnul server) a věřte, že v deset večer na oslavě mám jine věci, než řešit tohle. Moje zprávy jste úspěšně ignorovaly. A je více než zajímavé, že po příchodu Jana Podlipskeho jste byli pryč během vteřiny a chtěl nechtě Honza seřval mě místo vás, protože si myslel, že moji kumpáni již utekli :D Proč jste tedy utekli, čeho jste se báli, když to byla jenom sranda?

Já bych to přešel, podobné incidenty se staly, pokaždé se to vyřešilo, ale rozhodně to nehodlám tolerovat. Kvůli tomu tady nejsme.

PS: S tou školou. Není to tak dávno, že i mimoškolní průšvihy byly řešeny v kanceláři ředitele školy.
By OndrejBakan
#131959
prolam píše:
08 zář 2018, 08:33
...
Tvůj kolega v textu zmínil, že bordel dělali členové IVAO. Ano, členové IVAO jsme, ale myslím, že ve výsledku je to jedno, šli jsme tam sami za sebe, ne za IVAO.

Jaký nick použili a ostatní, co psali a jestli tě pokovali, to nevím. Vím jen, co jsem dělal já a nějakou "kolektivní vinu" moc neuznávám.

Promiň, Prokope, přišlo mi docela vtipné a opravdu neškodné přijít na váš TS se stejným jménem a teprve až když jsme tě viděli jako jediného online, napadlo nás se, opět z legrace, přejmenovat na tebe (opět zdůrazňuji, že s jiným staff číslem a rozhodně BEZ úmyslu se za tebe jakkoliv vydávat, prostě jen vtip).

Jestli někdo psal, že IVAO je lepší, tak já to rozhodně nebyl a ten člověk je blbec. :) Já zastávám názor, že obě sítě mají něco do sebe a členství v jedné nevylučuje členství ve druhé. IVAO vám může závidět třeba lepší software (i když s IvAc2 už vás doháníme >:D ), mnohem lepší řešení přenosu hlasu a hlavně voice ATIS. U IVAO se dá za výhodu brát zase nižší vstupní bariéra pro ATC = víc ATC = větší a častější pokrytí, byť třeba na úkor kvality...

Abych to shrnul, omlouvám se (za sebe), pokud tě urazilo, že jsem se pojmenoval jako ty, ale přesto si stojím za tím, že trocha nadhledu a smyslu pro humor ještě nikomu neuškodila. :)
Schindler píše:
08 zář 2018, 09:26
...
Nevěděli jsme, že probíhá nějaký trénink. Já osobně jsem dostal od Prokopa jeden poke, byť jsem ho sám nepokoval, s upozorněním na pravidla. Důvod, proč jsme "utekli" je úplně jednoduchý - věděli jsme, že i když je Honza Podlipský velice fajn člověk, tak některé věci bere až moc vážně a bude ječet. :D

PS: To, že se to tak někde děje nebo dělo právě ještě neznamená, že je to správně. :)