VACC-CZ novinky, změny a oznámení.
Ahoj,
vzhledem ke dnešní úspěšné zkoušce Prokopa Lamsera pro hodnost ACC již nic nebrání dlouho připravovanému střídání na pozici Training Director, kterou jsem od 25. 1. 2012 (po rezignaci JD na tuto pozici) spravoval já. Nejedná se o ukvapené rozhodnutí, předání této pozice jsme v rámci staffu připravovali již od léta. K odstoupení z funkce TD jsem se rozhodl jednak proto, že svůj čas potřebuji věnovat především stavbě simulátoru L410, a druhak proto, že 5 let je celkem dlouhá doba, a domnívám se, že je potřeba trochu osvěžit VACC-CZ, být více v kontaktu s mladšími zájemci o výcvik a možná udělat nějaké změny které povedou ke zvýšení celkové aktivity v rámci ČR, čehož již nejsem schopen.

Pro novější kolegy zopakuji, že do kompetence TD spadají především výcviky nových ATC pro VACC-CZ; stanovování vstupních požadavků, posuzování přihlášek, přijímání vhodných kandidátů, přidělování headcoachů, provádění vlastních výcviků, tvorba výcvikové osnovy a výukových materiálů, rozhodování o připouštění k závěrečným zkouškám a o přijetí do výcviků pro další hodnosti. Training Director není examinátor (a ani jím nemůže být), takže finální zkoušky nezávisle na něm provádí examinátoři (defaultně MQ = TWR + APP, JD = ACC, pokud se nedohodne jinak). Specificky pro VACC-CZ je taktéž náplní práce TD metodická správa Euroscope a souvisejících materiálů (aktualizace, úpravy, atd). Training Director je taktéž druhým nejvýše postaveným členem staffu, tudíž má poměrně velký vliv na chod VACC-CZ jako takového.

Prokop ode mne kromě výcviku pro pozici ACC obdržel veškeré instrukce týkající se činnosti v roli TD, takže je to od dnešní půlnoci již plně na něm. Respektujte tedy jeho následná rozhodnutí a případné změny v politice ATC výcviku u VACC-CZ. Ze mne se dnešní půlnocí stává řadový řídící a pilot, pouze v případě potřeby budu ještě po nějakou dobu poskytovat odpovědi na konkrétní dotazy, pokud si s nimi Prokop nebude vědět rady.

Díky všem, kdo se mnou po dobu mého působení ve funkci spolupracovali - Jáchymovi za vedení VACC-CZ, headcoachům za vedení výcviků našich nových kolegů, Petře na pozici Event Coordinatora za tvorbu zkouškových eventů, a především IT oddělení (Béďa a Aleš) za špičkovou podporu webu a Euroscope, bez kterých by výcviky tak, jak jsem je já chtěl, nebyly možné.

Piloty a budoucí zájemce o řízení prosím o pár dní strpení, než dojde k zprocesování dnešní zkoušky VATEUD mašinerií a výměně údajů o TD na všech příslušných webových službách. Komunikace s TD přes e-mail training@vacc-cz.org samozřejmě funguje bez přestávky.

Ještě jednou gratulace a ať se v nové funkci daří  8)
PB
Děti zatím nemám, ale už asi vím, proč jsou rodiče dětí tak naměkko, když jejich dítko odchází do světa na zkušenou  :'( Na PBho si pamatuji od již mých od prvních dní na VATSIMu. Do ATC výcviku jsme nastoupili v roce 2012 po nástupu PBho do funkce. Ze začátku jsme s JK moc neexcelovali a málem jsme byli vyhozeni z výcviku,, ale nakonec to s námi nevzdal a z jednoho z nás i oblastníka vychoval. Od roku 2013 jsem se připojil ke Staffu jako Pilot Support a pomocný IT Support a o rok později se dostal do čela IT oddělení. Musím říct, že to byly skvělé roky! Díky PBho nadšení, znalostem a přístupu k řadě materiálům v kombinaci s mojí programátorskou hlavičkou, jsme tak neskutečně posunuli jak technologicky, tak metodicky, řízení dopředu, že to mezi divizemi nemá obdoby. Vytvořili jsme nadstavbu EuroScope, která totálně překopala dosavadní zvyklosti a návyky všech řídící a i přes prvotní odpor jsme to hlavně díky PB prosadili a naši řídící dnes řídí na denně aktualizovaném EuroScope spravovaném právě TD, na webu v neveřejné části přibyla řada stránek, která pomáhá řídícím při řízení a vznikla neskutečná řada výukových materiálů a simulátorových cvičení, která posunula kvalitu a znalost řízení zase kupředu.

PB nebyl pouhý TD, byl to náš druhý ředitel, který za ty roky posunul VACC-CZ neskutečně vpřed a další lidi dokázal dokopat a přimět k tomu, aby mu pomohli. Díky moc! :) ... A za to bychom mu měli na vánoční akci všichni koupit panáka, aby se to pořádně zakončilo, co? :D
[quote="Bedřich Schindler"]
...jednoho z nás i oblastníka vychoval...
[/quote]

Teď ještě vychovat oblastníka z toho druhého  ;)

...A za to bychom mu měli na vánoční akci všichni koupit panáka...
[/quote]

Chceš ho zabít? Co když nás přijde 20...  ;D
[quote="Prokop Lamser"]
...jednoho z nás i oblastníka vychoval...
[/quote]

Teď ještě vychovat oblastníka z toho druhého  ;)

...A za to bychom mu měli na vánoční akci všichni koupit panáka...
[/quote]

Chceš ho zabít? Co když nás přijde 20...  ;D
[/quote]

Zaprvé, já jsem oblastním na RTH a to mi stačí :D A zadruhé,  Pavel že by nezvládl 20 panáků? Jednou jsem to “zvládl” i já, takže to dá i on :D