VACC-CZ novinky, změny a oznámení.
By Araneus
#131539
[quote="Jan Beneš"]
Péťo, Prokope,,, proč nebudou příště mentoři? Není to škoda? Mě osobně se tahle myšlenka nadchla a myslím, že i pro nově příchozí, kteří nás včera navštívili byla podpora mentorů velkým přínosem... 8)
[/quote]

Protože prostě mentory neseženeme. I tak často bojujeme s nedostatkem řídících. Když bude mentor sedět během CODu na TS, tak pak nemůže řídit nebo pak nemůže řídit v jiný termín, protože má spoustu jiných real life povinností.
Uživatelský avatar
By LupinusCor
#131541
No jak myslíš, ale nebyla jsi to zrovna ty, kdo napsal "mentorem může být kdokoli, kdo je schopen zaletět online let s řídícím" ? Tak proč to zužovat jen na řídící...
By Araneus
#131542
Jenže na řídící mám kontakty a můžu je otravovat a vydírat tak dlouho, až někoho na pozici nakonec seženu. Když budou ale mentoři jenom lidi mimo okruh našich ATC a ze tří mi tři těsně před akcí řeknou, že nemůžou, tak s tím toho moc nenadělám. Těžko odhadnu, kdo z nahlášených má nějakou zodpovědnost a kdo ne. Naše řídící znám a vím, co můžu od koho čekat a na koho se můžu spolehnout a na koho ne.
Zrovna v případě této proběhlé akce jsme měli k dispozici 4 mentory a 4 řídící a najednou ve středu odpoledne dva mentoři a dva řídící napsali, že nemůžou.

Shrnu to takhle: pokud budou ze strany nových pilotů požadavky na přítomnost mentorů na TS, pokusím se to nějak zařídit. Ale to je na pilotech, aby sem napsali, že mají o akci tohoto typu zájem.
Uživatelský avatar
By Speedy985
#131546
Ahoj týme,

VACC-CZ potřebuje pomoc a já se hlásím jako mentor na příští středu.

Něco pro nováčky o tom kdo jsem:

Podle počtu hodin (952) to možná nevypadá, ale na Vatsimu jsem už 6 let. Často (real life) pracuju na 3 směny, takže nemůžu lítat tak často, jak bych chtěl. Navíc poslední 2 roky mi do toho mluví i manželka  :-)

Nejvíce jsem odlétal v barvách vRYR a vEZY (280 hod) a dnes už zaniklého DHL virtual.

Sice vůbec neumím s Teamspeak (nikdy jsem to nepoužíval), ale to se kvůli Vám, milí nováčci, naučím a 2 hodiny Vás budu trpělivě koučovat. VACC-CZ mi hodně dalo a já bych to rád touto cestou začal splácet. Jsem schopen poradit s typy letadel PMDG - 737 a 777 a Aerosoft Airbus A320 family.  Co se týče létání, tak si libuji v nepřesných přiblíženích (VOR DME, NDB apod..). Pokud tedy máte dotazy, tak mě neváhejte kontaktovat tady přes fórum nebo příští středu přes TS. Těším se na Vás.

Keep calm and fly on Vatsim!

PJ
By Araneus
#131547
[quote="Přemek Janša"]
Ahoj týme,

VACC-CZ potřebuje pomoc a já se hlásím jako mentor na příští středu.

Něco pro nováčky o tom kdo jsem:

Podle počtu hodin (952) to možná nevypadá, ale na Vatsimu jsem už 6 let. Často (real life) pracuju na 3 směny, takže nemůžu lítat tak často, jak bych chtěl. Navíc poslední 2 roky mi do toho mluví i manželka  :-)

Nejvíce jsem odlétal v barvách vRYR a vEZY (280 hod) a dnes už zaniklého DHL virtual.

Sice vůbec neumím s Teamspeak (nikdy jsem to nepoužíval), ale to se kvůli Vám, milí nováčci, naučím a 2 hodiny Vás budu trpělivě koučovat. VACC-CZ mi hodně dalo a já bych to rád touto cestou začal splácet. Jsem schopen poradit s typy letadel PMDG - 737 a 777 a Aerosoft Airbus A320 family.  Co se týče létání, tak si libuji v nepřesných přiblíženích (VOR DME, NDB apod..). Pokud tedy máte dotazy, tak mě neváhejte kontaktovat tady přes fórum nebo příští středu přes TS. Těším se na Vás.

Keep calm and fly on Vatsim!

PJ
[/quote]

Dost dobrý, budeme s tebou ve středu počítat a tím pádem budu avizovat opět COD s mentory. Sice nejsi ATC, ale vím, že určitě dorazíš.
Uživatelský avatar
By Speedy985
#131549
[quote="Petra Ondráčková"]
[quote="Přemek Janša"]
Ahoj týme,

VACC-CZ potřebuje pomoc a já se hlásím jako mentor na příští středu.

Něco pro nováčky o tom kdo jsem:

Podle počtu hodin (952) to možná nevypadá, ale na Vatsimu jsem už 6 let. Často (real life) pracuju na 3 směny, takže nemůžu lítat tak často, jak bych chtěl. Navíc poslední 2 roky mi do toho mluví i manželka  :-)

Nejvíce jsem odlétal v barvách vRYR a vEZY (280 hod) a dnes už zaniklého DHL virtual.

Sice vůbec neumím s Teamspeak (nikdy jsem to nepoužíval), ale to se kvůli Vám, milí nováčci, naučím a 2 hodiny Vás budu trpělivě koučovat. VACC-CZ mi hodně dalo a já bych to rád touto cestou začal splácet. Jsem schopen poradit s typy letadel PMDG - 737 a 777 a Aerosoft Airbus A320 family.  Co se týče létání, tak si libuji v nepřesných přiblíženích (VOR DME, NDB apod..). Pokud tedy máte dotazy, tak mě neváhejte kontaktovat tady přes fórum nebo příští středu přes TS. Těším se na Vás.

Keep calm and fly on Vatsim!

PJ
[/quote]

Dost dobrý, budeme s tebou ve středu počítat a tím pádem budu avizovat opět COD s mentory. Sice nejsi ATC, ale vím, že určitě dorazíš.
[/quote]

Určitě se mnou můžeš/můžete počítat. I když nejsem ATC, tak klukům poradím z toho pilotního pohledu. SOP (Standard Operation Procedures) LKPR znám dobře. Mít někoho v zádech, když začínáš, je k nezaplacení.

Poznámka pro nováčky: Vždycky se předem teoreticky seznamte s letištěm odkud a letištěm kam letíte. Usnadní Vám to život. Je fajn letět hned do Amsterdamu. Proč ne... Ale přečti si SOP!

PJ
Uživatelský avatar
By penickao
#131550
Já se připojím ke skvělému nápadu Přemka. Jelikož příští středu řídím, nabízím tuto neděli. Budu tedy po dobu COD online na TS a k dispozici pilotům.

Co mohu nabídnout?
Několik set hodin na IXEG Boeing 737:300, RNAV procedury, ILS,
Cessna 172, Beechcraft B1900, Cirrus SF-50, nebo jakákoli další podobná mašina.

Něco k mým zkušenostem:
Mimo VATSIM 5 let VFR létání na motorovém padákovém kluzáku, v současné době ve výcviku PPL na C172 (nálet cca 40 hodin)

Takže budu rád když se mi zájemci předem ozvou, případně dorazí přímo na TS v daný den.

On.