VACC-CZ novinky, změny a oznámení.
Uživatelský avatar
By Schindler
#131743
Edo, pokud si nastavíš jazyk fóra na angličtinu, tak se logicky není čemu divit, že máš fórum anglicky. Všichni měli fórum přepnuté do češtiny, pouze ty a jeden další uživatel ho máte v angličtině. Takže si ho prosím v profilu v Board preferences přepni do jazyka českého :) Spíš je zajímavé, že v anglické verzi se propisují některé české překlady, to si přidávám do to-do listu - jinak jestli to půjde, tak bych přidal někam přepínací odkaz na jazyky, obzvláště zahraničním EC by to mohlo pomoci.

Jestli tam nějaké takové chování je, tak to je core funkcionalita fóra a já s tím nic neudělám. Přílohy jsem nahrával, nic divného jsem neviděl. Je to open source, můžeš tedy v případě chyby sjednat nápravu :)

Obecně ke vzhledu. Front-end/UX/UI není to, čím se živým, ale v práci se s tím dnes a denně setkávám, navštěvuji největší Web konference a i ty konference hospodské. Samozřejmě, není to dokonalé, ale jsme v roce 2018 a takhle se to teď nějaký pátek už dělá. Já jsem si to nevymyslel, pouze jdeme s trendy a nejsme zaseknutí v roce 2000. Lidí nemají rádi změny a platí to i ve světě webových stránek, takže si je potřeba zvyknout. Co si já pamatuji, tak v historii VACC-CZ bylo pár změn, které někteří nevítali, a to např. EuroScope for VACC-CZ s jednotnou konfigurací místo konfigurací individuálních (EuroScope for VACC-CZ je naše nadstavba pro EuroScope, co jsem vytvořil). A dnes si to každý jen pochvaluje (kromě Edy, protože má Linux). Takže vždycky se to někomu bude líbit a někomu ne. Rozumným žádostem vyhovím (např. Matejova žádost o úpravu barvy nového článku z důvodu problému s rozlišováním barev, zobrazování celého jména, YouTube BBCode, ...), všemu ale ne. Samozřejmě, v případě sponzoringu můžu i nadále pracovat na fóru a dalších IT věcech i v pracovní době, ale žádný sponzor se asi nenajde. Takže že se mi něco nelíbí, to je věc individuální.

OFFTOPIC: Jestli chceš v našich veškerých konverzacích (nejen na fóru) zkoušet moji trpělivost, tak si to prosím odpusť . Zkus si odpustit komentáře nad gramatickými chybami, věř že je nedělám naschvál, zbytečně to musí lidé číst místo důležitějších informací. A odpusť si další různé ironické popichy. Ještě chvíli to bude trvat a můžeme si hledat náhradníka, nebaví mě nad něčím trávit desítky hodin (volného) času a dostat od tebe vždy nějaký nespokojený komentář. Tento vzhled fóra je nejdražší a nejlepší možný vzhled pro fóra, jaký může být - shodou okolností ho má VATSIM fórum. Každý jsme si ho trochu přizpůsobili obrazu svému ... Kdybys alespoň jako ATC místo pruzení všech okolo raději s něčím divizi pomohl. Od IT oddělení jsi dostal jednu věc a ani tu jsi neudělal. Ještě že máme tak skvělou komunitu a naše IT se snad dočká skvělé podpory nejednoho vývojáře :)
Uživatelský avatar
By Eda
#131744
Jasne jsem psal, ze to mam v anglictine, ale to bys asi musel umet cist (nebo chapat psanej text). Nestezuju si na to, co je anglicky, ale na to, co tam je cesky. Snad je uplne normalni, ze kdyz si nejaky program prepnu do anglictiny, tak ze (krom prispevku, temat a podobne) budu mit vsechno anglicky. Jeste kdyz je docela pravdepodobne, ze k nam zavitaji i zahranicni hoste, ostatne mame pro ne i cele forum. Bohuzel si ale ani neprectou, ze si maji nechat poslat nove heslo, i kdyz by se jim dalo treba poslat mail.

Typickej jablickar, pouzivas neco jinak, tak mas smulu, koukej si ihned prepnout nastaveni do toho co mam ja, to je jediny dobre, nebo uplne nejlepe do nastaveni vubec nelez. Dalsim krokem bude asi smazani celeho nastaveni.

Ona to nemusi byt jen core funkcionalita, ale take treba client configurace. A s tim ja nic neudelam.

A ja se denne asi s zadnym webem nepotkavam. Jsme sice v roce 2018, ale nemame ani IPv6, ten se uz taky nejaky patek povazuje za standard, mozna i dele nez takovyto vzhled. Takze jsme zaseknuti v roce 2000. ES jen pro wokna si taky kazdy nepochvaluje, treba OP by uvital take nejakou multiplatformni aplikaci (coz je mimochodem take trend posledni doby).

OFFTOPIC:
nevim kdo si (opet) s ironickyma popichama zacal, takze si to ani ja neodpustim.
Schindler píše:
20 kvě 2018, 22:00
Obecně ke vzhledu. Front-end/UX/UI není to, čím se živým živím, ale v práci se s tím dnes a denně setkávám, (...)
Slovo "živým" vyjimecne existuje, ale sem se moc nehodi :)
Uživatelský avatar
By radarada
#131746
Edo... nejak mam pocit, ze Tvuj posledni prispevek... nejak mi unika jeho pridana hodnota
(samozrejme, tenhle ji taky nema, ale aspon je kratky)
Fakt je zapotrebi se tu vzajemne prudit??? (nemusis odpovidat)
Uživatelský avatar
By Čondra
#131838
Ahoj,

Nešel by zvednout limit na nahrávání avatarů? v dnešní době 6KiB je dost málo..

OK
Uživatelský avatar
By Schindler
#131865
Ahoj,

pardon, nestíhám teď vůbec sledovat fórum a interně bylo nahlášeno, že jsem teď pryč a kromě základních věcí odbavovaných Alešem se teď neděje vůbec nic. Přihlašovací jméno je v plánu, už jsem nad tím strávil hodiny a hodiny času, ale není to tak jednoduché, jak se zdá. To s velikostí avataru je asi chyba, která by měla jít jednoduše opravit. Přidávám na seznam a pokusím se někdy vyřešit, letní dovolenkový provoz ve spojení s tím, že nevím, jak dlouho budu ještě dostávat výplatu, abych mohl žít, je však zabijácký a momentálně nejsem schopen řešit.
Uživatelský avatar
By Schindler
#132640
Ahoj,

vzhledem k tomu, že se nám snad již podařilo vychytat všechen spam, který dříve byl schopen zahltit fórum, byla aktivace přepnuta z ručního schvalování na pouhé potvrzení registračního e-mailu. Omlouváme se těm, kteří museli čekat déle na schválení.

BS