VACC-CZ novinky, změny a oznámení.
#132364
Zdravím všechny!

Pokud vám připadá tento příspěvek povědomý, tak ano, stejný příspěvek jsem psal v květnu 2018.

Po dlouhém působení Jindřicha Machalínka na pozici ACCCZ4 v IT oddělení VACC-CZ jsme se v září 2018 po krátké společné poradě shodli na tom, že nastal čas a hledáme nového člena IT oddělení VACC-CZ místo Jindřicha. Já se živím vývojem webových aplikací a vlastně DevOps, po mém boku je Aleš, který sice nemá s IT nic společného, ale administrovat a i něco doprogramovat zvládne, když se někde něco rozbije, ale potřebujeme k sobě člověka, který by nám pomohl hlavně s našimi webovými aplikacemi a vlastně i serverem, na který jsem zatím sám.

Pokud máte někdo zájem přiložit ruku k dílu a podílet se na chodu VACC-CZ z pohledu IT, tzn. vyvíjet nové aplikace (nový web, novou verze české nadstavby pro ATC klient EuroScope, nový booking systém, ...), udržovat v chodu současné aplikace a služby, podílet se na vývoji interních nástrojů, hrabat se se mnou v serveru a podílet se na udávání směru VACC-CZ, tak jste vítáni a pište na email acccz5@vacc-cz.org . V emailu uveďte, jaké máte zkušenosti v IT, jaké (a jak hodně) umíte programovací a skriptovací jazyky, jaké znáte technologie, jaké máte zkušenosti s administrací Linux serverů, prostě informace, které by se mi mohly hodit při vybírání nového člena. Podstatnou informací pro nás bude taky hrubý odhad, jak hodně jste schopni se nám věnovat. Nemusíte se toho bát, je to spíš pro informaci, žádné velké výběrové řízení neplánujeme, jen chceme vybrat toho nejužitečnějšího. Samozřejmě zkušenosti nejsou vše a v potaz budeme brát i také to, jestli si myslíme, že je pro to adept vhodný. Člen IT oddělení je zároveň člen vedení VACC-CZ a musíme si být jisti, že daný člověk zajistí VACC-CZ i nadále dobré jméno. Nechci nic slibovat, diskuze s Training Directorem ještě neproběhla, ale je zvykem, že člen vedení, který není IT, má výsostné právo na to být zařazen do ATC výcviku, jakožto odměna za jeho snažení :)

Takže se toho nebojte a napište nám. Já jsem v čele IT přes pět let, ve staffu přes šest a půl roku a nebudu tu věčně. Za ty roky se zvládl vlastní server, EuroScope for VACC-CZ (nadstavba pro české ATC, která sjednocuje konfiguraci ATC klientů a automaticky je aktualizuje), booking systém, interní nástroje pro ATC, stránky nejrůznějších eventů, nové fórum, cloud, mail a řada dalších věcí a už do toho člověk nejde s takovým nadšením. Bohužel toho je tolik, že to normální Franta uživatel nezvládne převzít, proto bych si rád našel někoho, s kým se o tyto krásné problémy můžu podělit a kdo ví, jednou až se do toho dostane, mu třeba předat otěže VACC-CZ IT :) Protože jak říkal bývalý Traning Director, když tě srazí tramvaj, tak VACC-CZ lehne a asi má pravdu, takže šup, ať mě může srazit tramvaj :D

A pokud nejsi žádný velký IT, tak nevadí, možná se tvoje ruce budou hodit.