Informace o sletech a akcích u nás a v zahraničí, briefingy i debriefingy. / Fly-ins and events
#128968
Obrázek

VACC-CZ pořádá od pátku 24. března (18 hodin LOC) do soboty 25. března (24 hodin LOC) real-life akci Prague 30 Hours Online. Za radarem vám bude v průběhu akce k dispozici cca 10 řídících. Můžete očekávat obsazenou jak Prahu, tak i regiony. Akce bohužel koliduje s akcí Cross the Pond, takže budeme moc rádi za jakýkoli provoz.

Kromě toho jak je avizováno v PBho příspěvku níže, jsou na reálné části akce vítání nejenom řídící, ale i všichni piloti VACC-CZ.

Těšíme se na vás.

VACC-CZ invites all pilots to Prague 30 Hours Online event. The event will take place from Friday 24th March 17z to Saturday 25th March 23z. You can expect full coverage od Prague and also coverage of regional airports.

Charts, NOTAMs and sceneries are available HERE. Moreover, payware Mega Ariport Prague scenery can be purchased from Aerosoft.

All pilots are kindly welcome.
Naposledy upravil(a) Araneus dne 17 bře 2017, 12:15, celkem upraveno 1 x.
By Araneus
#128969
Původní PBho příspěvek:

Ahoj,
ano, čtete v názvu vlákna správně - třicetihodinovka bude!  8)
Změna je život, dost bylo Runway4you, prezentací na veletrzích apod, je potřeba udělat něco, co tu ještě nebylo. No a tak nás všechny letos čeká 30 hodin online, bez přestávky. Celou tuto dobu bude garantováno pokrytí LKAA_CTR a LKPR_. Akce se uskuteční od pátku 24. března 2017 18:00loc do soboty 25. března 2017 24:00loc. Náplň samotného eventu zde oznámí tradiční tým event koordinátorů Petra + Felix, já řeším organizaci na místě, takže dnes jen můj díl informací.

Akce se uskuteční ve Školícím centru při strahovských kolejích v Praze. Zde máme k dispozici po celou dobu konání akce PC učebnu s technikou. Z této místnosti budeme řídit provoz. Díky tomu, že máme místa dost, rádi bychom tímto pozvali i několik pilotů k účasti osobně, tedy létání na místě. V místnosti sice  jsou erární počítače, ale ty smíme použit jen pro ATC (nelze na ně instalovat FSku a všechny doplňky, byl povolen jen náš Euroscope, což je jeden balíček, který poté půjde jednoudše odinstalovat). Tedy kdo by se chtěl zúčastnit jako pilot, musí si dovézt svůj hardware - ať už notebook, nebo počítač. Maximálně jsme schopni poskytnout několik 22" monitorů, nějaké myši a klávesnice.

WiFi a internet: kabelový Ethernet je připojen ke všem jejich PC, nicméně je to nastaveno na konkrétní stroje, tzn nelze ten kabel vypojit a použit pro internet ve vlastním PC (hlídá si to MAC adresy a ověřuje to hardware, takže nestačí si tu MAC z jejich PC nastavit do vlastního PC. WiFi je k dispozici, ale pouze pro účty ubytovaných na kolejích - tzn budeme mít účet na mne a JK, například pro nějaké důležité počítače (tower view apod). Z toho plyne, že kdo si přinese vlastní počítač, musí si zajistit vlastní internet - mobilní data. Nebude možné nijak připojit vlastní zařízení do této sítě. Pro piloty pro létání zkusíme zajistit nějaký erární modem s datovou simkou, takže dostupnost vlastního internetu by neměla nikoho limitovat - nějak to vymyslíme, takže pokud nemáte vlastní data, tak prostě přijďte a nebojte se toho.
Organizačně: v pátek tam budeme vpuštěni někdy odpoledne, a můžeme tam být jak dlouho chceme. Na podlahách je koberec a jsou tam různé předsíně a chodby, takže kdo bude chtít spát tam a ustele si na nějaké nafukovačce nebo karimatce, není problém. Pro ostatní je možnost dohodnout ubytování na kolejích (dejte vědět ASAP, dokud je volno!). Nějakou kuchyňku jsem tam nezaznamenal, já budu schopen outsourcovat rychlovarku a toustovač, kdo bude mít ambice na větší kulinářské pokusy, nechť se ubytuje na koleji, kde je k dispozici mikrovlnka, plotna a trouba a přinese si nádobí. Parkování kdekoliv, buď v přilehlé ulici, nebo na buzerplace, všude zdarma, nehlídané, neomezené. V těsné blízkosti sámoška "u negra", otvírací doba o víkendu 9-23loc, sortiment prakticky nekonečně rozsáhlý.
Mapa areálu zde
Cena: prostory máme za 5000Kč tak jak jsou, tzn několik málo set Kč na výdělečně činného člověka. Nevýdělečně činní dle individuální dohody (cena by neměla ovlivňovat rozhodování ano-ne, nějak se kdyžtak dohodneme).
Tabulka pro účastníky akce - prosím vyplnit

Kdo se tedy bude chtít zúčastnit (a že sakra rádi uvitáme jak ostřílené mazáky, tak nováčky - i ty, kteří s námi ještě nikde real-life nebyli), nechť se upíše do výše odkazované tabulky na jeji konec do nového řádku. Pro Pražáky je to tak trošku povinnost - mají to za humny, a pro mimopražské je to výzva, udělat si výlet.

Jako bonus bude v noci ze soboty na neděli po skončení akce afterparty v jedné z přilehlých strahovských hospod. Jindřich říkal něco o narozeninách, a jelikož do té doby nebude žádná tradiční Simbeer hospoda, bude to určitě dobrý důvod k setkání.

PB
#129041
Ahoj,
organizační:
do výše uvedené tabulky jsem dopsal sloupeček na vyplnění, kdo si bere vlastní počítač na létání - prosím doplňte (především informaci, jestli se umíte připojit přes wifi, nebo jen přes kabel). Budeme mít k dispozici jeden mobilní internet pro létání, ale musíme vymyslet, jak k tomu připojit "kabelové" počítače.
Tedy: nemáte někdo volný router (ideálně nějaký novější TP link, tam máme vyzkoušeno, že to 100% funguje), který by se uměl připojit ke zdroji wifi jako přijímač, a přeposílat internet do ethernet portů?
Případně kdo máte USB wifi adaptéry do desktop počítačů, berte určitě s sebou.

Ubytování: bohužel neklapla rezervace koleje, tzn nejsem schopen zajistit ubytko jinak, než na místě na karimatce ve spacáku na podlaze. Kdo chce jinak, nechť si zarezevuje něco v Praze, sorry jako (nebo možná Jindřich, který si rezervoval kolej včas bude mít jedno volné místo, nevím).

PB
#129043
[quote="Pavel Brodský"]
Tedy: nemáte někdo volný router (ideálně nějaký novější TP link, tam máme vyzkoušeno, že to 100% funguje), který by se uměl připojit ke zdroji wifi jako přijímač, a přeposílat internet do ethernet portů?
[/quote]
Mam nejaky starsi TPLink, tak ho zkusim vzit, snad poslouzi...
#129081
Super akce! Díky moc. Myslím, že CtP nijak významně neuškodilo a provoz byl (alespoň z mého pohledu) slušný.

Poznámka: Prosím, v pondělí poslat na LKKV na pojížděcí A mezi C a D betonářskou četu. Přejel jsem to s Béčkem. Aktuální hmotnost byla 52,9t. Díky  8)

PJ
#129086
Všem zúčastněným bych chtěl poděkovat.
Řídícím, resp. té hrstce, kteří na pokraji fyzického kolapsu zvládli udržet Prahu online po celých 30 hodin.
Pilotům, kteří si i přes pěkné počasí našli čas, a zalétli si k nám a ještě víc bych chtěl poděkovat těm, kteří letěli i několikrát.
Dále bych chtěl poděkovat PB za zajištění skvělých prostor a Event oddělení za propagaci.
Věřím, že i přes lehké zklamání, způsobené celkovým nižším počtem pohybů, kterých bylo o dost méně, než jsme doufali, se akci povede v budoucnu zopakovat a počet pohybů bude narůstat.
Ještě jednou díky.:)