Pro otázky ohledně software a připojení na VATSIMu. SB, FSInn, ASRC, VRC, EuroScope, ServInfo, ActiveSky a další.
By Čondra
Ahoj,

od včerejška, když pustím vroute, tak se mi sekne notebook a totálně mi to spadne. Včera se mi stalaly nějáký nový aktualizace. Nemůže to být nějákou hulvátinou od Microsoftu?

Win7 Home (x64)
By Kuba5
Asi je zbytečný se ptát.. pouštíš to jako správce? Zkus nastavit kompatibilitu na XP. Aktualizacema .. nevim no, možný to je, to se optej zkušenějších :)
By Čondra
Nene, pouštim to jako domovník. Správce už spí....

Každopádně Šemík to dělá taky, takže tipuju na .NET problém.
By Čondra
Vroute ode dneška podporuje SIDy a STARy, na Ruzyni je vše správně a funguje to velmi dobře, takže zase o bod navíc oproti simroutes.com :).

Jediný a rozhodující, co mi ještě u vroute chybí je odesílání FLP na VATSIM, takže simroutes zatím ještě mírně vede... Ale to je na každým..

OK
By Pavel
Hm zajímavé, leč podle mě kontraproduktivní, to zas bude SIDů a STARů předvyplněnejch v FPL po FAA stylu. Chudák DELivery s tímhle :s

Odeslání FPL na vatsim funguje, záložka export, Vatsim prefile page link, otevře se ti v novém okně IEčka, vyplníš ID a heslo a pošleš.

PB
By Čondra
[quote="Pavel"]Odeslání FPL na vatsim funguje, záložka export, Vatsim prefile page link, otevře se ti v novém okně IEčka, vyplníš ID a heslo a pošleš.

PB[/quote]

Jé, dík!..

Ono prý docela vadí ve FLP i na začátku to moje např. N0450F330 VOZ ...... (Otázka zní, proč?). SIDs po USA asi jo no. V tom je asi simroutes pro vás asi o krok napřed. SIDy a STARy se dají vybírat jen v USA, Kanadě a podobných státech, kde se tohle praktikuje.

OK
By Pavel
No TAS/FL na začátku obecně nevadí, on to ten Euroscope umí ignorovat, ale je to k ničemu, neboť se do toho nikdo nepodivá a řídit se podle toho nebude, protože tam na prvotní TAS a FL jsou zvláštní kolonky. Samozřejmě v případě stepclimbu apod je to normální a v pořádku, mluvim jen o informaci na začátku tratě. Problém je v tom, že vatsim nemá shodný formulář s FPL jako icao, takže se to v něčem lehce liší (taky tady nemáme kolonky na záchrané vybavení na palube, například).
Obecně to pro mě jsou detaily, ty SIDy a STARy ve trati mě žerou víc.

PB
By Čondra
Já jsem to vyšmíroval z real FLP, tak se to tam snažim psát a v některých státech to i požadujou (tuším Island). Řídící to mají v poznámce..

OK
By Filipos
[quote="Čondra87"]...některých státech to i požadujou (tuším Island)[/quote]

V reálu vyplňování STARů/SIDů požadují třeba v Německu, Rumunsku, Chorvatsku nebo na Slovinsku (často se píší i ve FPL do/z Ruska).

[quote="Pavel"]Samozřejmě v případě stepclimbu apod je to normální a v pořádku, mluvim jen o informaci na začátku tratě. Problém je v tom, že vatsim nemá shodný formulář s FPL jako icao, takže se to v něčem lehce liší (taky tady nemáme kolonky na záchrané vybavení na palube, například).
Obecně to pro mě jsou detaily, ty SIDy a STARy ve trati mě žerou víc.[/quote]

Mě osobně zase trochu žere fakt, že řídící změny výšek ve FPL neberou často vůbec v úvahu. Typicky při odletu přes VENOX Y621 DEKOV, kde tento úsek tratě je v low airspace a stoupání nad FL240 lze při IFR letu plánovat až za DEKOVem - ve FPL tím pádem mám jako výšku a rychlost vyplněné údaje pro FL240 a dále něco jako "DEKOV/N0420F370 Y621..."; protože ale řídící nekoukají na údaj o změně, téměř vždy se diví, jaktože chci najedou FL370 nebo tak. Ideální řešení je v tomto případě samozřejmě přímo DEKOV a stoupání do 370 :)

Takže buď můžu mít validní trať ve správném formátu a dohadovat se s ATC, nebo to tam prostě nepsat a mít nevalidní trať.
By Čondra
[quote="Filipos"][quote="Čondra87"]...některých státech to i požadujou (tuším Island)[/quote]

V reálu vyplňování STARů/SIDů požadují třeba v Německu, Rumunsku, Chorvatsku nebo na Slovinsku (často se píší i ve FPL do/z Ruska).
[/quote]

Ale já mluvil o vyplňování TAS a FL na začátku FLP na VATSIMu... Ne o reálu.
By Filipos
Jo ták, to jsem blbě pochopil. Sorráč :) Holt komu to má myslet, když je totálně plnej bambrovýho salátu...
By amalka
Jako IFR mám nalétáno minimálně, ale v Německu po mě do FPL tedy psát SID (který stejně nevím, protože pro každou dráhu je jiný) tedy opravdu nechtěli. Jaký to má smysl, když SID záleží na dráze v užívání, tento psát do FPL, který podávám minimálně hodinu dopředu?
Ahoj, taky se Vám změnil vroute? Nahoře v liště zmizela mapa státu a regionu. Lze zobrazit jen, kdo je online a všechny piloty a řídící. Mapa jako taková je jen pro prémiové členy. Wtf vroute?

OK
[quote="Čondra87"]Ahoj, taky se Vám změnil vroute? Nahoře v liště zmizela mapa státu a regionu. Lze zobrazit jen, kdo je online a všechny piloty a řídící. Mapa jako taková je jen pro prémiové členy. Wtf vroute?

OK[/quote]

Jo, také. :( Alespoň, že to obsazení stojí za něco :P
By CSA667
Mám takový problém s vroute. Poslední týden mi nefunguje, otevře se, ale nenačte se obsah stránky. Nefungujou mi ani jejich stránky na webu, ikdyž ostatním fungujou.. Vypadá to na problém někde v mém PC. Nemáte náhodou někdo nějaké řešení??

MD.