Pro otázky ohledně software a připojení na VATSIMu. SB, FSInn, ASRC, VRC, EuroScope, ServInfo, ActiveSky a další.
Uživatelský avatar
By martinz
#91755
Děkuji ti moc za pomoc už mi to funguje.
Uživatelský avatar
By martinz
#100023
Zdravím, mám opět problém s AC_ID nechce mi upravit registry. Nebo spíše neupraví vše jenom dvě letadla a tím pádem FSarf najde jen dvě letadla. Vše je spouštěno jako správce Win7 64bit FS9
Uživatelský avatar
By Čondra
#100078
Dá se tahle věc ještě někde stáhnout? Původní link google neexistuje..

OK
Uživatelský avatar
By martinz
#100131
To jsem samozřejmně udělal ale AC_ID tool mi tam nic nevytvoří. Vše jsem zkoušel přeinstalalovat a teď mi to už nenajde žádné letadlo. Vyzkoušel jsem dvě verze AC_ID tool ale ani jedna nic nevytvořila. A AC_ID verze 45 mi nejde stáhnout.
Uživatelský avatar
By Lapak
#100133
[quote="martinz"]To jsem samozřejmně udělal ale AC_ID tool mi tam nic nevytvoří. Vše jsem zkoušel přeinstalalovat a teď mi to už nenajde žádné letadlo. Vyzkoušel jsem dvě verze AC_ID tool ale ani jedna nic nevytvořila. A AC_ID verze 45 mi nejde stáhnout.[/quote]

Ty starší verze fakt nešly, vyhrabal jsem u sebe tu 45ku, mám u toho poznímku:

aby to zapsalo spravne do registru, tak po tom, co dam register v ac_id, tak pak musim znova pustit FS s FSInn a teprv pak FASRF
Uživatelský avatar
By martinz
#100137
Děkuju moc ta verze 45 už funguje a registry upraví.
Uživatelský avatar
By BrandonSk
#104129
Pozdravujem vsetkych. Po dlhej dobe som sa rozhodol ozivit tuto moju karieru a narazil som na problem (a snad nasiel aj riesenie) pri FSARF. Trochu sa rozpisem, aby som dal co najviac info.

Takze konfiguracia:
Win 7 64-bit
FSX
FSCopilot 1.7 B2_4 + FSInn 1.3 B2
skAI 2.3
AC_ID tool (3 rozne verzie)
FSARF9

Vsetko sa nainstalovalo korektne. skAI modely som presunul do ...\\SimObjects\\AIAircraft.
Dalej som postupoval podla navodov a spustil AC_ICAO tool (skusal som verzie 32, 45 a 54).

[h]Problem #1: AC_ICAO tool[/h] (bez riesenia)
Niektora verzia nieco nasla, ina nic. V kazdom pripade ta, ktora nieco nasla a aj robila, tak mi v registroch vytvorila kluce na ceste:
HKEY_LOCAL_MACHINE\\SOFTWARE\\Wow6432Node\\FSFDT\\FSCopilot\\1.0\\AcftDB\\FS2006\\AcID\\
ktora dalej obsahuje strasne vela klucov, ktore vyzeraju asi takto:
2.10B7273D.5A6E9AFC
pricom v kazdom z nich su udaje:
ALICAO (textova; napr USA)
ICAO (textova; napr B752)
UserACICAO (textova; napr B752)
UserACLowRes (binarna DWORD32; napr 0x00000003 (3)
UserALICAO (textova; napr USA)


Neviem, co presne ma AC_ICAO tool robit, ale predpokladam, ze problem je v tych ID klucoch "2.10B7273D.5A6E9AFC". Pretoze na ceste v registroch HKEY_LOCAL_MACHINE\\SOFTWARE\\Wow6432Node\\FSFDT\\FSCopilot\\1.0\\AcftDB\\FS2006\\ICAOPref\\ sa nevytvori nic a teda aj FSARF nic nenajde (hlaska "Total 0 aircrafts in the registry").

Skusil som v FSARF v kroku 2a zmenit navrhovanu cestu z:
HKEY_LOCAL_MACHINE\\SOFTWARE\\Wow6432Node\\FSFDT\\FSCopilot\\1.0\\AcftDB\\FS2006\\ICAOPref
na
HKEY_LOCAL_MACHINE\\SOFTWARE\\Wow6432Node\\FSFDT\\FSCopilot\\1.0\\AcftDB\\FS2006

a zrazu mi zahlasilo "Total 3000 airrafts in the registry." (cislo je vymyslene...a nepodstatne)
Ale este sa neteste! :)
Spustil som Auto assign aircrafts a z logu (skoda ze som ho zmazal) bolo zjavne vidiet, ze FSARF ma problem identifikovat lietadlo prave na zaklade toho divneho ID (napr. "2.10B7273D.5A6E9AFC")...

Takze otazky (aj ked viem, ze developer tu nie je): Co ma AC_ICAO vytvorit? A robi to v pripade skAI spravne?

[h]Problem #2: FSARF - Total 0 aircraft in the registry[/h] (aj s riesenim?)
Kedze predchadzajuca vec k nicomu neviedla a bol som kusok od pisania si vlastneho toolu :) tak som este urobil jednu malu vec... Dal som vyhladat v registroch FSFDT...
...a co som nenasiel?! Z nejakeho (mne neznameho dovodu) mam v registroch este jednu cestu:
HKEY_LOCAL_MACHINE\\SOFTWARE\\Wow6432Node\\Wow6432Node\\FSFDT\\FSCopilot\\1.0\\AcftDB\\FS2006\\ICAOPref
a v nej uz pod jednotlivymi typmi lietadiel boli vygenerovane aj kody leteckych spolocnosti.
Neodskusane riesenie:
Asi by stacilo obsah tohto kluca prekopirovat na spravnu "adresu", teda iba s tym jednym Wow6432Node a spustit FSARF.
Napadlo mi to az teraz, ked pisem, takze nemam odskusane. Moze niekto pripadne potvrdit?
Moje odskusane riesenie:
1) Spustit FSARF a v kroku 2a manualne zmenit cestu v registroch - doplnit to druhe Wow6432Node, takze bude vyzerat asi takto:
HKEY_LOCAL_MACHINE\\SOFTWARE\\Wow6432Node\\Wow6432Node\\FSFDT\\FSCopilot\\1.0\\AcftDB\\FS2006\\ICAOPref
2) Spustit krok 3 - metodu si vyberte podla seba... a nechajte FSARF urobit si svoju pracu.
3) Krok 4 - ulozte vygenerovany REG subor (ale neimportujte do registrov!!!)
4) Spustite notepad.exe a otvorte v nom vytvoreny REG subor.
5) Menu Edit -> Replace... (alebo CTRL+H)
Find what: HKEY_LOCAL_MACHINE\\SOFTWARE\\Wow6432Node\\Wow6432Node\\
Replace with: HKEY_LOCAL_MACHINE\\SOFTWARE\\Wow6432Node\\
Click "Replace All"
6) Ulozit zmeneny REG subor, zatvorit notepad.
7) Naimportovat REG do registrov (staci 2x kliknut)
8) Po starte FSX a FSInn by ste pod tlacitkom Pla -> ICAO Custom mali vidiet jednotlive priradenia... Enjoy.

Takze, aj ked to vyzera, ze problem vyrieseny - otazky ostavaju:
1) Co a preco vytvara vetvu v registroch s duplicitnym Wow6432Node ?
2) Je mozne upravit tool tak, aby skontroloval aj tuto "alternativnu" cestu a v pripade, ze existuje, tak ponukol prekopirovanie hodnot do spravnej cesty v registroch?

Pani, dlhy prispevok, ale je mi opat potesenim :)
Brano.

PS: Vladimir, dam velmi skratenu verziu aj na VATSIM forum s odkazom sem. Tak pripadne sa vyjadri aj tam.
By oupa
#104131
Ahoj Brano,
FSARF sam v registrech nic menit nebude, ale mozna by stacilo, kdyby tuto variantu nabidnul prohledal (\"Wow6432Node/Wow6432Node\"), ale pri exportu ji vynechal.
Uživatelský avatar
By Lapak
#104132
Já zrovna nedávno instaloval FS na podobné SW konfiguraci. Taky 64b Win7, FSInn + copilot, používal jsem teda jinou knihovnu letadel, ale to zrovna na tohle asi nebude mít vliv. Šel jsem klasickým postupem pres ICAO tool 45, fsarf atd. a s tímto jsem se nesetkal. Vše zafungovalo naprosto normálně. Takže dost možná je u tvé instalace nějaký specifikum, co tohle způsobilo a problém nakonec bude úplně někde jinde...
By Deivoos
#110138
Dal by se FSarf ještě někde stáhnout ? Prolezl jsem internet, ale všechny odkazy odkazovali na link uvedený v prvním příspěvku.
Popřípadě kdyby někdo uploadoval :)
Díky
Uživatelský avatar
By Schindler
#110139
[quote="Deivoos"]Dal by se FSarf ještě někde stáhnout ? Prolezl jsem internet, ale všechny odkazy odkazovali na link uvedený v prvním příspěvku.
Popřípadě kdyby někdo uploadoval :)
Díky[/quote]

Příspěvek #82.
By Deivoos
#110152
Díky za odkazy ! :)
Ale bohužel se mi to nepodařilo správně nainstalovat. FSInn mi spráně nepřiřazuje liverky. Nainstaloval jsem AC_ID + FSArf (při instalaci regů mi to žádný problém nevyhodilo (jen jsem neprovedl krok 2b - regedit mi to nechce nalézt).
Spočívá problém v nenainstalování kroku 2b ?
By oupa
#110159
Krok 2b není implementován, je to jenom tlačítko, co nic nedělá.
Registry si prohledej ručně a pokud tam najdeš odnož FSFDT (viz příspěvek #84), tak si cestu zadej ručně.
By Deivoos
#110175
Tak jsem ty registry zkontroloval, a jsou tam, kde by měly být. (A cesta k nim je správná viz. obrázky)
TeĎ se ale potýkám s jiným problémem, a to tím, že mi FSARF najde pouze 2 registry, přitom jich tam je ale o hodně víc.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
By Lapak
#110182
Jak máš ty jednotlivé typy v ICAOPref, tak u každýho potřebuješ ještě další klíč s kódem livery, který tam podle toho screenu nemáš. To je přesně to, co dělá AC_IDs a následné spuštění FSky a FSInnu. Teprve pak půjde použít FSARF, teď tam nic nenašel, protože to tam fakt není :)
Takže zkus se vrátit k prvnímu kroku a hledat tam (spustit AC_ID jako správce apod.)

Přikládám, jak má vypadat ICAOPref, než na to pustíš FSARF.
By Deivoos
#110186
V tom případě dělám něco špatně při instalaci AC_ID - spustím AC_ID jako správce, načtu FSX, FSINN poté FSX aj FSInn vypnu. V AC_ID zvolím\"skAI registration\", ono si to něco udělá a vyhodí to finished potom už jen dám \"active skAI Registration\" a program vypnu. Po zkontrolování registrů tam druhý soubor nepřibyl.