Pro otázky ohledně software a připojení na VATSIMu. SB, FSInn, ASRC, VRC, EuroScope, ServInfo, ActiveSky a další.
Uživatelský avatar
By BrandonSk
#74537
Ahoj,

podarilo sa to niekomu rozchodit na cerstvej instalacii FSInn s skAI?
FSInn identifikuje lietadla aj vytvori kluce v registroch, ale tie su prazdne:
HKEY_LOCAL_MACHINE\\SOFTWARE\\Wow6432Node\\FSFDT\\FSCopilot\\1.0\\AcftDB\\FS2006\\ICAOPref
a v nom
A306
A30B
A310
...
(ale vsetky prazdne).

FSARF samozrejme pri kroku 2 hlasi \"0 lietadiel v registry\".

Skusal som pouzit poslednu verziu AC IDs tool (vid vyssie), ale ta skAI nepodporuje. Nejake napady, ako vytvorit prvotnu databazu?

Dik,
B.
Uživatelský avatar
By amalka
#74538
Jistě, je nutné FSInn nastartovat a nechat DB vytvořit. To dělá při prvním spuštění a se SkAI to trvá obvykle 5-10 minut kdy počítač jakoby zatuhne...
Uživatelský avatar
By BrandonSk
#74540
No to som urobil :)
Aj to trvalo tych par minut, ale Vladuv tool mi v registroch hlasi 0 aircraft :(
Cestu v registroch som manualne skontroloval a je tam len to, com som popisal vyssie.

Na skusku som rucne pod A318 urobil novy kluc CSA a tool uz mi zahlasil 1 lietadlo, takze cesty budu ok. Uz len prinutit FSInn, aby tam vytvoril aj tie airline kody. Da sa to nejako manualne v FSInn spustit znovu?
B.
By oupa
#74541
Než se dostanu k tomu, aby FSARF ty klíče sám i tvořil, je nutné asi opravdu použít AC IDs. A tam to \"nějak proklikat\".
Uživatelský avatar
By BrandonSk
#74542
[quote="oupa"]Než se dostanu k tomu, aby FSARF ty klíče sám i tvořil, je nutné asi opravdu použít AC IDs. A tam to "nějak proklikat".[/quote]

Toho som sa bal :)
Ten AC IDs je asi dobry na vsetko okrem skAI. Ale ak tomu dobre rozumiem, tak staci ak si vytvorim utilitku, ktora prebehne adresar s skAI a skusi odtial vytiahnut vsetky existujuce kombinacie ICAO lietadla + ICAO airline -> a tymi potom populovat register, ano?

B.
Uživatelský avatar
By BrandonSk
#74563
Tak som vytvoril REG subor pre tych, ktori maju novu instalaciu FSInn a pouzivaju skAI.

Pozor, len pre Windows 7 a FSX!!!
Pre ostatne kombinacie je potreba upravit (staci jednoduchy find/replace). Ak si netrufate, napiste a pripadne vytvorim aj pre dalsie cesty.

Stiahnut, rozbalit, 2x kliknut na REG, pockat par sekund.... a potom spustit Vladuv Repository Updater.
Asi 77 kombinacii v nom nie je, kedze som nerozlustil o aku airline ide.
Vytvori cez 1800 klucov.

Cheers,
B.

http://www.sendspace.com/file/vo9nqj

PS: Pripadne to niekto umiestnite k sebe na server.
Uživatelský avatar
By Lapak
#82147
Zdravím, hraju si teď s touhle utilitkou a narazil jsem na problém u druhého kroku při prohledávání registrů. FSFDT záznamy v registru (nevím proč) nemám na tom defaultním místě, ale na HKEY_CURRENT_USER\\Software\\Classes\\VirtualStore\\MACHINE\\SOFTWARE\\FSFDT\\FSCopilot\\1.0\\AcftDB\\FS2004\\ICAOPref
Ale i když tuhle cestu zadám do FSARF, tak mi to hlásí, že to nenašlo žádné známky FSInn. Koukal jsem, že v těch defaultních cestách v FSARF se nepíše ten první strom registru, tak jsem to zkoušel i bez toho HKEY_CURRENT_USER, ale se stejným výsledkem... Ve které větvi FSARF v těch registrech hledá? Ta druhá utilitka AC_IDs si zřejmě kvůli té nestandartní cestě v registrech taky moc neškrtá...

Win7 32bit, FS9, SkAI, zkoušel jsem FSARF spouštět i jako správce
Uživatelský avatar
By Lapak
#82152
To sem při poslední reinstalaci dělal, ale i když jsem předtím smazal z registru všechny FSFDT co jsem našel, tak si to stejně nějak zapamatovalo, že to má fungovat v tom VirtualStoru...
Nevíš náhodou, kdybych celej ten strom s FSFDT přesunul do té normální větve Software, jesli to jak FSInn tak ty Windowsy pochopí? Zas si to nechci ještě víc rozdrbat...
Uživatelský avatar
By Lapak
#82171
Tak jsem nakonec reinstalloval FSInn a problém nebyl, že by instalace FSInnu neproběhla jako správce (dokonce si o to sama řekne), ale je potřeba také jako správce spouštět FS.
Takže nyní jsem ve stavu, kdy už to mám na správném místě v registrech, ale mám tam jenom typy letadel bez liverek, jak už se to tu řešilo. A ani pomocí AC IDs nejsem schopen tam vygenerovat k těm letadlům i ty varinaty, takže FSARF hlásí v registru 0 letadel. Už se to povedlo někomu vyřešit?
FS9, Win7, SkAI
Uživatelský avatar
By Lapak
#82764
Tak jsem při chvíli volného času sesmolil skriptík, kterýmu dáte všechny aircraft.cfg letadel, a on vyplivne .reg skript, kterej naplní refistr FSInnu kombinacema ICAOa letadla a textur, které máte nainstalované. Tj. to co je potřeba udělat, pokud FSarf hlásí 0 letadel v registru.
Bohužel pro většinu z vás :) umím jenom v php, takže pro spuštění toho skriptu je potřeba php server. Časem tam třeba dodělám nějakou možnost uploadu a může to běžet někde online, ale zatím je potřeba, aby měl člověk přístup do adresáře s tím skriptem. Případně pokud se najde někdo kdo umí něco takového udělat, tak se nebráním... A pokud by chtěl někdo jenom testovat jak to funguje (a když vás nebude moc :) ), tak mi pošlete zabalený všechny vaše aircraft.cfg soubory a vygeneruju vám ten .reg soubor.

takže k věci:
Kód: Vybrat vše
<?php
/*
Script needs all aircraft.cfg in same directory with this script.
To do that, rename all aircraft.cfgs to aircraft(x).cfg where x is number from 1 to whatever. (Total Commander is the way how to do that quick and easy)
eg. aircraft(1).cfg, aircraft(2).cfg, ..., aircraft(123).cfg
Don\'t forget edit constants few lines down from here.

After executing the script, copy whole result, save it as .reg file and execute it as well. Than everything should be ready to use FSarf
*/

$air_count = 135; // input highest x from all aircraft(x).cfg
$registry_path = \"HKEY_LOCAL_MACHINE\\\\SOFTWARE\\\\FSFDT\\\\FSCopilot\\\\1.0\\\\AcftDB\\\\FS2004\\\\ICAOPref\"; // registry path to your ICAOPref, replace all \\ with \\\\


echo \"Windows Registry Editor Version 5.00
\";    
for($i = 1;$i<=$air_count;$i++) {
    
    $actual_air = file_get_contents(\'aircraft(\'.$i.\').cfg\');
    
    $actual_model = substr($actual_air,stripos($actual_air,\'atc_model=\')+10,(stripos($actual_air,\'
\',stripos($actual_air,\'atc_model=\')+10))-(stripos($actual_air,\'atc_model=\')+10));
    
    //echo $actual_model . \"
\"; //debug
    
    $rest = $actual_air;
    
    while (stripos($rest,\'texture=\') !== false) {
        $rest = substr($rest,stripos($rest,\'texture=\')+8);
        
        $texture = substr($rest,0,stripos($rest,\'
\'));
        echo \"[\" . $registry_path . \"\\\\\" . $actual_model . \"\\\\\" . $texture . \"]
\";
    }
}
    
    
?>
1. tohle je potřeba uložit jako .php soubor někde na serveru (nejlépe lokálním)
2. do stejné složky dostat všechny aircraft.cfg z letadel, které chceme používat, a to stylem, že se budou ty soubory postupně jmenovat aircraft(1).cfg, aircraft(2).cfg, ....
Tohodle jde velmi rychle a jednoduše dosáhnout total commanderem: ve složce kde máte letadla (Aircraft ve FS9) zmáčknete ctrl+b, tím uvidíte všechny soubory i v podsložkách, pak stačí označit všechny aircraft.cfg a zkopírovat je do jiné složky. A při prvním dotazu o přepsání souboru je tam někde něco jako možnosti->automaticky přejmenovávat zdrojové soubory (nebo tak něco)
3. editovat nastavení ve skriptu jak je tam napsáno
4. spustit skript a jeho obsah uložit jako .reg soubor
5. spustit .reg soubor
6. pomocí FSarf spárovat letadla, s trochou štěstí už by to mělo jít

Jo a pokud se vám i potom objevují nějaký defaultní letadla, tak v registru je potřeba najít složku ICAODef vašho FSInnu a smazat celej její obsah

Uznávam, že je to trošku hard core řešení, ale je to to nejlepší, čeho jsem schopen :) Pokud bude někdo ve vývoji pokračovat tak nikomu samozřejmě bránit nebudu...
By oupa
#82777
Pozor na to, že zdaleka ne všechna letadla mají v aircraft.cfg položky atc_model a texture pojmenované podle icao. Takže až bude v registru položka \"B737-800\" + \"Delta\", tak to pro FSInn ztrácí význam.
Uživatelský avatar
By Lapak
#82778
No není to úplně dokonalý, já právě přemýšlel odkud vůbec FSInn ty ICAO kódy modelů bere a jediný co jsem našel byl ten atc_model. S neICAO texturama pak už vůbec nevím co, zvlášť ještě když jsou různý verze jedné aerolinky a ještě v podsložkách :) to bych musel jednu po druhé přepisovat ručně... Ale na nějakej ten základ pro rozumně napsaný letadla to zafunguje...
By Pavel Křivánek
#88468
Nejasný bug tohoto šikovneho udělátka. Ignoruje poslední liverku v Aircraft.cfg označenou pod [fltsim.x] ,tzn. napr. modely s jedinou liverkou [fltsim.0] nezaregistruje vubec. Pokud se do takovéhoto aircraft.cfg dopise pouze [fltsim.x+1] bez obsahu, FSARF okamžitě zaregistruje i prve ignorovanou liverku. (nejspise to plati u vsech) W7 64
Uživatelský avatar
By martinz
#90807
Zdravím potřeboval bych poradit jak tam přiřadit spávně ty klíče do registrů pomocí AC_IDs. Podle toho jak je tam napsané tak spustím FS+FSinn, přidají se mi ty klíče do registrů ale je jich strašně málo. Když chci ty registry projet tím FSARF pomocí toho druhého kroku tak to nic nenajde a hodí to chybu.
By oupa
#90808
Pokud se v registru u letadel nevyskytují ještě podadresáře pro jednotlivé aerolinky, je toto očekávané chování.
Podadresáře by měl doplnit právě AC_id tool. Možná by stačilo, kdyby nějaká dobrá duše se shodným OS a verzí FS vyexportovala svoji funkční větev a dala k dispozici (já mohu pro W764bit/FSX...), jelikož se v dohledné budoucnosti k úpravě FSARF asi jen tak nedostanu.
Uživatelský avatar
By martinz
#90810
Jenže ten AC_id tool to tam nechce doplnit.
Uživatelský avatar
By ardnocz
#90820
Já s tím kdysi na Win7x64 s FS9 měl taky problém, protože jsem tam měl také prázdné podadresáře. Nakonec jsem zjistil, že ten AC_id tool mi to vytvořil na úplně jiné cestě než FSARF hledal a nabízel. Skončilo to tak, že tu větev, co mi vytvořil AC_id tool vyexportoval, přepsal jsem v tom reg souboru cestu tam, kde to mělo být, následně registry přidal a fungovalo to. Aktuálně neoperuji na tomto OS, nicméně mám uložený ten reg soubor, kterým jsem to zapisoval.
Uživatelský avatar
By martinz
#90821
Bylo by možné ho poskytnout?
Uživatelský avatar
By Lapak
#91737
Dneska jsem se zase dostal k nové instalaci FSInnu a mám tu update k jednomu z problému co jsme tu řešili a nevyřešili moc elegantně:
Pokud vám ten AC_ID tool nevytvořil záznamy v registrech (a fsarf pak ukazoval 0 letadel v registrech), tak protože na vatsim stránce mají odkaz na jeho pravěkou verzi, která moc nechápala cesty Win7... Nový AC_id zde: http://nordenflieger.de/temp/AC_ICAO_45.zip
Takže aktuální postup:
1. instalace AI-knihovny(en)
2. spuštění FS a FSInn
3. AC_ID spustit jako správce a registrovat knihovny (viz. link nahoře, ne ten na vatsim.net)
4. znovu spustit FS a FSInn! (na tohle zahraniční návody zapomínají)
5. FSARF
Uživatelský avatar
By martinz
#91750
Tak se asi konečně podařilo jestli ty registry mají vypadat takhle.
Uživatelský avatar
By Lapak
#91751
Jo, tak má vypadat větev AcID, když teď spustíš FS a FSInn tak se ti do větve ICAOPref nasypu i typy letadel s liverkama a pak už se i fsarf chytá...