Pro otázky ohledně software a připojení na VATSIMu. SB, FSInn, ASRC, VRC, EuroScope, ServInfo, ActiveSky a další.
Uživatelský avatar
By mipeba
#70754
Jelikož mě ve SB nějak přestaly bavit okolní letadla VIP aerolinek zkusil jsem přejít na FSInn. Instalací a chybami a nefunkčností některých věcí jsem se prokousal dík tomuto foru. Nicméně je to něco úplně jiného co se možností nastavení týče než SB.
Proto bych měl prosbu na někoho s tímto hodně zkušeného jestli by neudělal screeny se zásadními \"obrazovkami\" nastavení a eventuelně ideální popsat \"zásadní\" políčka jako že já toto mám tak protože chci toto ale může to zpusobit toto a kdo má něco jiného (třeba \"vyvíječ\" počasí AS) je vhodné to nastavit takto.
Uživatelský avatar
By amalka
#70758
Obrázek

Ovlivňuje, kdy se cizí letadla načtou do FSky. Kromě jejich viditelnosti fyzicky to ovlivňuje i viditelnost na TCASu, tzn. nastavovat tam jak je uvedeno na obrázku 150nm je naprostá píčovina. Osobně mám tuším 30nm. Max. počet letadel je na schopnostech vašeho HW, mám cca 30. Filter non moving AC je vhodné použít, pokud chcete ušetřit na okolních letadlech která stojí u gatu a nic nedělají, tzn. tyto nebudou ve FSce zobrazeny dokud se nepohnou. (Poměrně tricky když chcete někde zaparkovat, nevidíte jestli tam někdo stojí nebo ne)

P.S. Pokud některá cizí letadla nevidíte ale pritom víte, že tam má být, pak máte pravděpodobně ve FSce v nastavení zapnutou volbu Aircraft cast shadows, toto je nutné vypnout! Některé AI modely letadel se s touto volbou zobrazují jen jako stín na zemi....

- V Peer to Peer konfiguraci doporučuji vypnout (zaškrtnout) Disable automatic Peer to Peer establishing. Díky špatné konfiguraci firewallů některých pilotů se vám může stát, že vás začne sledovat letadlo, prostě nalepí se na vaši pozici. V případě že budete létat například lety ve formaci s někým, kdo P2P umí správně zprovoznit, je možné s ním P2P přímé spojení navázat kliknutím na jeho volačku v control panelu - multiplayer planes.

- v options je dobré zapnout Dynamic lights. Světla na okolních letadlech tak budou automaticky obsluhována fsinnem. (na gatu nav lights na 2 minuty bez pohybu, při pohybu beacon a taxi, při vstupu na rwy strobe + landing, pri průletu FL100 vypnutí landing atd...). Mechanizace (klapky, podvozek) je na tomto nezávislá, dělá FSInn sám podle rychlosti a výšky.
Uživatelský avatar
By amalka
#70759
Ještě mě napadlo, aby vám fungovalo automatické přepínání SQWK modu, je nutné přejmenovat ve vaší FSce v adresáři /modules soubor sbgaugebridge.dis na sbgaugebridge.dll.

Pak FSInn funguje stejně jako SB (pokud má letadlo integraci pro SB/VATSIM) a zobrazuje korektně aktuálně nastavený mód odpovídače.
Uživatelský avatar
By amalka
#70761
Obrázek

Various

levý sloupec:
- jo
- jo
- jo
- jo
- jo (po přeladění na jinou freq zůstává původní text v okně frekvence)
- jo (příchozí private msg se zobrazí nahoře v informační liště FSky (jinak samozřejmě i v okně chat))
- jo (text zpráva po frekvenci (od ATC) se zobrazí nahoře v info liště jen pokud je určena přímo pro mě (velice dobré))
- jo (zobrazí nahoře v liště METAR destinace při jeho změně (imho nefunguje při vypnutém počasí ve FSInnu)
- jo (zobrazí nahoře v liště controller info ATC po jeho naladění (Praha Radar, serving Slovakia too))

pravý sloupec:
- ne (řeší manuální přiřazení modelů tím \"Oupatoolem\")
- ne (řeší manuální přiřazení modelů tím \"Oupatoolem\")
- ne (řeší manuální přiřazení modelů tím \"Oupatoolem\")
- ne (disabluje zobrazení detailního infa jiným uživatelům FSInnu o vašem letadle) (FeelThere Wilco B737, Air Prague livery)
- ne (řeší manuální přiřazení modelů tím \"Oupatoolem\")
- ne (MUSÍ BÝT BEZPODMÍNEČNĚ vypnuto, může způsobovat nemožnost naladění voice frekvence ATC)
- jo (imho musí být zapnuto aby fungovala voice frekvence)
- jo (umožňuje nějak naladit ATC jen kliknutím na něj v seznamu, nevím ale jak, ví někdo?)
- jo (mám zapnuto, příjemná feature která posílá všechny zajímavé okolní frekvence i do text okénka UNICOM)
- jo (upozorní vás pokud vaše letadlo nemá přiřazeno validní ICAO typu (ZZZZ))


Flight

Default Flight Rules, zvolte IFR - VFR podle toho co létáte častěji. (V čistém FPL zašktrne defaultně požadované Flight Rules)
Default Transponder Code, nastavte 7000 pro VFR a 2000 pro IFR. Odpovídač v letadle se vám po odeslání FPL automaticky nastaví na defaultní hodnotu, velice vhodné, ATC pak nebliká že máte nastaven nějaký podezřelý SQWK 2200, 2300, 7700 atp...


Weather

Při použití externích udělátek (AS), zaškrtnout DISABLE WX BY DEFAULT, jinak možné použít FSInn WX engine a tento poladit dle potřeby.

Originál manuál s detailním vysvětlením jednotlivých položek zde:
http://eastwestva.org/pdfgen/FSInn_FullDoc_EN.pdf

P.S. FSInn umožňuje vytvořit vlastní radiovou frekvenci například jako servisní frekvenci aerolinky. Tzn. navolíte dispečink ČSA - 131,600 MHz nebo Staniční dispečink Travel Sevice - 131,750 MHz atp. Připojení se do frekvence funguje pak jejím navolením na rádiu jako obvykle (FSInn only pochopitelně). SB/ES se tam mohou připojit jen přes private voice pokud znají název kanálu.
Uživatelský avatar
By amalka
#70763
Co jako že nechodí korektně? Myslíš že lítám s Cessnou se SB nebo co? :P

Jediný co vím, že bývají nějaké installation issues při instalaci do Vista/Win7 související s UAC resp. přístupovými oprávněními.
Uživatelský avatar
By amalka
#70765
Ano, to je přesně issue související s oprávněními.... Google znáš?

http://forums.vatsim.net/viewtopic.php?f=43&t=39320

Vatsim počasí přes FSInn ve FSX normálně chodí. Jediné co nechodí je teplota vzduchu nad FL240 cca. Furt lepší než SB, kde počasí s FSX nechodí vůbec... :P

Weather Bug in FSInn/FSX (affects Speeds, Temperatures, and Climb [above FL245])


This is an issue with FSX/Simconnect/weather. When flying at high altitudes (above FL245) there\'s a miscommunication between FSX and FSInn concerning the temperature. This TAT problem isn\'t experienced when flying below FL245.

The resolution is to turn off FSInn\'s weather when flying above FL245 and use an alternate such as FSX\'s weather. There are two ways.


Turn the weather off by default (Inn Control Panel -> Set -> Weather [Check/Uncheck]). With this option You will in effect use whatever alternate weather you already have in effect with Flight Simulator.

Or (what I consider preferred) turn it off or on on-the-fly by clicking the CAVOK bottom to turn FSInn\'s Weather off or clicking the VATSIM cloud to turn it on. When you turn FSInn\'s weather off, use FSX\'s download real weather +15 minute option. To resume FSInn\'s VATSIM weather, just click on the cloud next to VATSIM
By bulik4lg
#70766
No.. já si zkusim počkat na nějaký další update, kde bude pořešeno všechno.. tedy i počasí i letadl bez toho, abych musel zapínat FS počasí a pak jej zase vypínat atd..
Ono totiž s mým PC to není tak easy.. Už přes rok jej nemám aktualizovanej, neb jsem v dobré víře stáhnul nějakou ofiko aktualizaci a od tý doby mi to aktualizace odmítá stahovat.. Jediný řešení je reinstal na Win7.. Jenže nechci přijít o data a navíc kupovat OEM se mi teď dvakrát nechce.. Takže v podstatě to teď stejně nevyřešim, protože můj OS je teď dooost outdated.. S čímž vývojáři softu moc nepočítají - obvykle..
Uživatelský avatar
By Alexein
#72275
Existuje nějaký čas,kdy je Ruzyně v provozu?Já se tam připojim,ale jediný letadla co se tam hýbou jsou skAI traffic.Jo a taky občas někdo kecá na chatu v UNICOM(což ani nevim co to je).:)
Uživatelský avatar
By George_L
#72279
[quote="Alexein"]Existuje nějaký čas,kdy je Ruzyně v provozu?Já se tam připojim,ale jediný letadla co se tam hýbou jsou skAI traffic.Jo a taky občas někdo kecá na chatu v UNICOM(což ani nevim co to je).:)[/quote]

Četl jsi alespoň nějaký dokument ze školy? Jinak dnes večer by měl být v rámci COD provoz. Hlavně se, PROSÍM, nepřipoj někde na RWY.

Jinak platí, co jsem napsal již dříve... ČÍST, ČÍST, ČÍST.... a jak řekl Lenin... "Učit se, učit se, učit se!"
By rc_czech
#72284
[quote="Alexein"]Existuje nějaký čas,kdy je Ruzyně v provozu?Já se tam připojim,ale jediný letadla co se tam hýbou jsou skAI traffic.Jo a taky občas někdo kecá na chatu v UNICOM(což ani nevim co to je).:)[/quote]
Jinak existuji i programy, ve kterych muzes videt, kde je ridici, a kde je provoz (na vRoute), tak pokud si sches jen overit pripojeni/viditelnost/slysitelnost, muzes se pripojit i na jine letiste, kde je zrovna provoz/ATC. Vzdy se vsak pripojuj na stojance. ;)
By bulik4lg
#72285
[quote="George_L"]a jak řekl Lenin... "Učit se, učit se, učit se!"[/quote]

... což řekl, když viděl Stalinovo vysvědčení..
Uživatelský avatar
By Alexein
#72287
[quote="rc_czech"][quote="Alexein"]Existuje nějaký čas,kdy je Ruzyně v provozu?Já se tam připojim,ale jediný letadla co se tam hýbou jsou skAI traffic.Jo a taky občas někdo kecá na chatu v UNICOM(což ani nevim co to je).:)[/quote]
Jinak existuji i programy, ve kterych muzes videt, kde je ridici, a kde je provoz (na vRoute), tak pokud si sches jen overit pripojeni/viditelnost/slysitelnost, muzes se pripojit i na jine letiste, kde je zrovna provoz/ATC. Vzdy se vsak pripojuj na stojance. ;)[/quote]


Super.To vRoute je dobrý:)

Zkusim.Díky

Jen mě trochu mrzí,že je na Ruzyni tak pusto :/
Uživatelský avatar
By Alexein
#72289
[quote="ADIO man"][quote="Alexein"]Jen mě trochu mrzí,že je na Ruzyni tak pusto :/[/quote]

Neni nás tolik, aby na Ruzyni byl provoz 24/7 :)[/quote]


No nevadí,teď mě potěšil ten program vRoute,sem z toho úplně vyplesklej:) Vim,že od 19:00 do 22:00 tam má někdo zabookovanou věž třeba:)

Akorát mi nejde do hlavy,jakto,že mám na letišti skAi traffic,když by to měl být on-line traffic.To asi jen když v ATC nikdo neni že?
Uživatelský avatar
By amalka
#72291
Skai traffic je pochopitelně naprosto nutné VYPNOUT před připojením na VATSIM, v options nastavit intenzitu leteckého provozu na 0.
Uživatelský avatar
By amalka
#72315
[quote="Jindra"]Nemusí se vypínat, je třeba se připojit do MP session. Tím by veškerý AI provoz z letiště měl zmizet (aspoň takhle mi to má FS dělá).[/quote]

FSX ne
Uživatelský avatar
By ihrdlicka
#73852
Netušíte někdo, jestli se dá vypnout posílání informačního textu do horní lišty připojení/odpojení letadla okolního provozu??
By oupa
#84170
Jak jsem instaloval a jak mi funguje FSInn + FSCopilot v FSX na Windows 7 64bit se zapnutým UAC

Zde popíšu jen postup, jak jsem já zprovoznil tento software do fáze, kdy funguje a dá se nastavit podle manuálu.

K postupu neposkytuji podporu - když vám to fungovat nebude, je mi to líto a budete to muset zkusit jinak.
Je možné, že to, co funguje mě, u vás nepomůže.

Nepopisuji následné kroky, jak FSInn nastavit, když už funguje. To najdete výše v tomto vlákně, nebo v manuálu.

Počáteční podmínky:
1. OS je přítomen na disku C:, stejně tak složka ProgramFiles, ale s ní se nebudeme vůbec zabývat
2. FSX je nainstalován na disku D: v adresáři FSX
3. fsx.exe má nastaveno \"Spustit tento program jako správce\" (dále \"jako správce\")

(pokud máte jen jednu partition, zachovejte alespoň princip ten, že FSX i FSInn budete instalovat mimo ProgramFiles(x86))

Instalace:
1. Nejprve se instaluje FSCopilot. Instalační soubor se spouští přes pravé tlačítko a jako správce.
2. FSCopilot se instaluje manuálně do složky D:\\FSFDT
3. Potom se instaluje FSInn. Instalační soubor se spouští přes pravé tlačítko a jako správce.
4. FSInn se instaluje manuálně do složky D:\\FSFDT
5. U FSInn je dobré rovnou vyplnit přihlašovací údaje na VATSIM
6. Nyní je vhodné zkontrolovat, že se nám modul FSCopilot zapsal korektně do konfigurace FSX. Tu najdeme zpravidla zde:

C:\\Users\\Jméno uživatele\\AppData\\Roaming\\Microsoft\\FSX\\dll.xml
Soubor otevřeme v notepadu a ověříme, že je přítomno toto:
Kód: Vybrat vše
<Launch.Addon>
     <Name>FSCopilot</Name>
     <Disabled>False</Disabled>
     <Path>D:\\FSX\\FSCopilot.dll</Path>
</Launch.Addon>
Dále se doporučuje kvůli kompatibilitě s addony, dát tuto položku ručně na poslední místo v konfiguraci.


Po instalaci:
1. Projede se Start - FSFDT a u všeho (kromě souborů PDF) se nastaví \"jako správce\"
2. Dále je nutné ručně provést registraci OCX
Stáhněte přiložený soubor \"reg_fsinn.bat\" a nakopírujte ho do složky D:\\FSFDT
Spusťte ho \"jako správce\" a tím dojde k ruční registraci OCX komponent, které (alespoň v mém případě), instalátor FSInn nezaregistruje správně do systému.

Tím je hotovo, a mělo by to fungovat.

Další kroky již na funkčním FSInn lze provést podle manuálu. Dále můžete použít FSARF na přiřazení vaší knihovny letadel, ale obojí už je jiný příběh...