Pro otázky ohledně software a připojení na VATSIMu. SB, FSInn, ASRC, VRC, EuroScope, ServInfo, ActiveSky a další.
Uživatelský avatar
By Pavel
#75175
Prográmek NAV98 - jednoduchou plánovací utilitku - mnozí z vás asi znají. Pro ty, kdo to neznají tak:
[quote="http://www.mapell.cz/nav98.htm"]Navigační program Nav 98, který vznikl v ČVUT oboru letadel pod vedením Ing. Kameníka toho umí víc, než byste na první pohled řekli.

Není pilota, který by neznal to zdlouhavé plánování letu, zjišťování TÚZ pomocí navigačního trojúhelníku, zapisování časů do navigačního lístku či vypočítávání TÚZ s ohledem na snost větru. A tohle vše a něco navíc za Vás udělá právě výborný program Nav 98.[/quote]

Obrázek

Problém byl v tom, že prográmek nikdo neaktualizoval, a databáze z roku 2002 fakt není ono. Jelikož tento SW v našem aeroklubu občas někdo používá, tak jsem se rozhodl databázi aktualizovat. Program lze stáhnout z webu http://www.mapell.cz/nav98.htm, soubor LETISTE.TXT, který nakopírujete a přepíšete do rootu programu je přiložen k tomuto vláknu.

LETIŠTĚ AKtualizace 12. 11. 2010, všechna civilní letiště dle platného AIP LKAA a LZBB.

Enjoy!

PB
Uživatelský avatar
By Ico
#75176
Parada ;) danke
By Tommy
#75195
Ahoj, možná jsem to nepochopil, ale tohle umí počítat WindComponent nebo ne? Dík
Uživatelský avatar
By Pavel
#75196
Co je WindComponent? V českém prográmku radši hledej české výrazivo. Tohle umí počítat úhel snosu, respektive vypočítá ti to magnetický kurs, kterej máš letět podle zadaný informace o směru a síle větru.
Uživatelský avatar
By Gelba
#75197
Něco podobného používám i já: http://www.airquest.cz/

Je tam již spousta uložených tratí, trať si můžete sami vytvořit, ukáže se vám na mapě a ještě to vyrobí luxusní navigační štítek.
Uživatelský avatar
By SenorAmigo
#75198
Hezký,ale stejně si to radši spočítám sám. jen poznámka..Hradec Králové je LKHK ne LKDK.
Uživatelský avatar
By Pavel
#75199
[quote="SenorAmigo"]Hezký,ale stejně si to radši spočítám sám. jen poznámka..Hradec Králové je LKHK ne LKDK.[/quote]
Kde to vidíš? Někde na screenu, nebo v té mé databázi?
Uživatelský avatar
By CSA433
#75200
Vypadá to jako kus dobrého měkkého \"wéru\", ale nejede mi to pod Win 7... škoda... Přípona 98 věstí problémy s kompatibilitou...
Uživatelský avatar
By Filip
#75201
No, mě se to také nedaří rozjet pod Vistama...
Uživatelský avatar
By Filip
#75202
[quote="Pavel"][quote="SenorAmigo"]Hezký,ale stejně si to radši spočítám sám. jen poznámka..Hradec Králové je LKHK ne LKDK.[/quote]
Kde to vidíš? Někde na screenu, nebo v té mé databázi?[/quote]
Je to špatně v té databázi.
Uživatelský avatar
By sosjan
#75203
Jo zlatý XP,:) v práci máme ještě 98 budu muset vxzkoušet...
Uživatelský avatar
By Pavel
#75204
Databáze opravena, díky za upozornění, aktualizováno v prvním postu
Uživatelský avatar
By amalka
#75206
Není jednodužší se naučit těch pár slůvek německy a používat www.fl95.de ?

mezi drobné výhody patří.:

- online
- aktuální (včetně frekvencí)
- možnost plánovat klikáním na mapě
- výpočet radiálu OB k blízkému VORu