Pro otázky ohledně software a připojení na VATSIMu. SB, FSInn, ASRC, VRC, EuroScope, ServInfo, ActiveSky a další.
By tom939
Dobrý den, mám závažný problém s instalací Squawkboxu.
1. Stáhnul jsem SB4 setup z oficiálních stránek.
2. Instalaci jsem spustil jako Správce.
3. Kliknul jsem na \"next\" .
4. Potvrdil jsem licenční podmínky.
5. Vybral jsem \"Run Squawkbox and Flight Simulator on the same computer\" .
6. Označil jsem složku C:\\GAMES\\Squawkbox a klinul dále.
7. Nyní nastala chyba
\"An error occurred while trying to modify Flight Simulator X configuration files.\"
a instalace byla ukončena.

Co s tím ?

Opravdu si nevím rady, zkusil jsem i Kompatibilní mód XPSP2.
Mám Microsoft Flight Simulator X, Windows 7 Professional.
Prosím nenavrhujte používat FSInn.

Děkuji za Vaše odpovědi.
Tomáš
Podle mě to vypadá na problém s účtem pod Windows, které neumožnily instalátoru změnit konfiguraci FSX. Vzhledem k tomu, že ti zatím nikdo nepomohl ani na fóru přímo squawkboxu, tak bych ověřil právě to, že uživatel je administrátor. Případně, pokud máš FSX nainstalované v Program Files (btw. nedobrý nápad), tak proklikat nastavení práv na záložce Zabezpečení ve vlastnostech složky s FSX.
Suhlas s Vladom, inak ma budu zaujimat tvoje skusenosti s prevadzkovanim FSX+SB4+AS/ine, stabilita a podobne. Osobne to uz testujem nejaky ten piatok a je to hruuuza heh...
[quote="Luboš Kučera (LK 154)"][quote="oupa"] ... pokud máš FSX nainstalované v Program Files (btw. nedobrý nápad)... [/quote]

Proč je nedobrý?[/quote]

Právě proto, že ke složkám Program Files (a (x86)) v případě 64bit systému prostě Windows přistupují jinak a více je chrání. Což je v pořádku u běžných aplikací, kde normální uživatel do aplikační složky nezasahuje, ale ne v případě FSX, kde si naopak ať již uživatel, tak addony do složky s aplikací běžně kopírují data, upravují konfigurace, přidávají letadla atd. Samozřejmě za předpokladu, že má uživatel zapnuté UAC, což já osobně bych asi vypnout netroufl.
Smyslem UAC není chránit systém před někým, kdo k němu má fyzicky přístup, tedy primárně ne. Chrání spíše systém před změnami ze strany aplikací, které uživatel spouští ať již chtěně, či nechtěně. A v případě, že nechtěně, dokáže pomocí dialogu nechtěným změnám zabránit. Tobě prostě vyskočí dialog \"Aplikace XY ti chce zapsat něco do registru / změnit firewall\" a ty se rozhodneš, zda to povolíš nebo ne.
Standardně aplikace spouštíš v módu uživatel a teprve pomocí dialogu nebo nastavení \"Spouštět jako administrátor\" tu či onu konkrétní aplikaci posuneš na vyšší úroveň.
Ako suhlas s AMA-ou ale napriek tomu nadalej zdielam Vladove slova, je to u mna takisto o kontrole zapisu inych programov, je dobre to mat na dohlade ;) Samozrejme SB je mozne instalovat kamkolvek (nema problem), len potom mat prehlad o pristupoch... Teraz som momentalne rozbehol pripojenie SB4 s FSX na 2 roznych PC a vypada to zatial super, stabilita a vsetko neporovnatelne s instalaciou na 1 PC, testujem, testujem, vysledky dam vediet :)
By tom939
Ahoj všem,
díky za odpovědi.
1. do složky s FSX jsem to zkoušel instalovat už předtim, nepomohlo.
2. změnu práv uživatelů u složky FSX jsem taky už zkusil, bez výsledku.
3. UAC mam vypnutý i normálně :D aby mě neotravovalo :D
takže pořád nevim, čím to může být.. jsem rád, že aspoň nejsem sám, komu to SB delá :D
By tom939
[quote="Jindra"][quote="tom939"]JM: byl bys, prosím, tak hodnej a zkusil to se mnou přes ten TeamViewer ? byl bych moc rád.. díky :)[/quote]
Ano, byl. Kontaktuj mne přes Skype, domluvíme podrobnosti.[/quote]

Odeslal jsem ti žádost o kontakt. Díky.
[quote="tom939"]Dobrý den, mám závažný problém s instalací Squawkboxu.
1. Stáhnul jsem SB4 setup z oficiálních stránek.
2. Instalaci jsem spustil jako Správce.
3. Kliknul jsem na "next" .
4. Potvrdil jsem licenční podmínky.
5. Vybral jsem "Run Squawkbox and Flight Simulator on the same computer" .
6. Označil jsem složku C:\\GAMES\\Squawkbox a klinul dále.
7. Nyní nastala chyba
"An error occurred while trying to modify Flight Simulator X configuration files."
a instalace byla ukončena.

Co s tím ?

Opravdu si nevím rady, zkusil jsem i Kompatibilní mód XPSP2.
Mám Microsoft Flight Simulator X, Windows 7 Professional.
Prosím nenavrhujte používat FSInn.

Děkuji za Vaše odpovědi.
Tomáš[/quote]

Ahoj, vyřešili jste to nějak? :)
Já jsem řešil podobné problémy ve spolupráci s Vláďou a nakonec jsme dospěli ke konfiguraci, kdy mám SQ nainstalovaný na jiném disku, v (mém případě externím) a dále je jsem jej nainstaloval mimo FSX. Spouštím jej zcela samostatně nezávisle na FS. Zůstala jen jedna nepříjemnost, a to, že nejde nastavit vyskakování okna privat chat a ukotvit SQ na obrazovce tak, aby při kliknutí mimo nespadl zpět na lištu. Učím se s tím žít ale vše jinak funguje a sys. je velmi stabilní. Jinak, když používám jiné letadlo než Wilco 737 tak okamžitě přecházím na FSCopilota. Podle mě se nedá s SQ vůbec srovnávat....je o několik levelů výše
[quote="Marty"]Já jsem řešil podobné problémy ve spolupráci s Vláďou a nakonec jsme dospěli ke konfiguraci, kdy mám SQ nainstalovaný na jiném disku, v (mém případě externím) a dále je jsem jej nainstaloval mimo FSX. Spouštím jej zcela samostatně nezávisle na FS. Zůstala jen jedna nepříjemnost, a to, že nejde nastavit vyskakování okna privat chat a ukotvit SQ na obrazovce tak, aby při kliknutí mimo nespadl zpět na lištu. Učím se s tím žít ale vše jinak funguje a sys. je velmi stabilní. Jinak, když používám jiné letadlo než Wilco 737 tak okamžitě přecházím na FSCopilota. Podle mě se nedá s SQ vůbec srovnávat....je o několik levelů výše[/quote]
Jinak pro Tebe a všechny ostatní mám řešení:
Stahni si tento program. Pouze ho rozbal a spusť ho. Poté si v něm vyber spuštěný SB4 a dej ""Keep on top". Potom budeš mít SB4 pořád nahoře, a nebude ti padat na lištu.
Tak radost byla předčasná. Ten prográmek okno SQboxu ukotvit neumí. Tedy myslím to textové a na mém PC. Aby šel jak zvuk tak volně klikat na panel letadla. Tobě to předpokládám funguje...když jsi to doporučil. Nevím jestli na to může mít vliv OS? Mám FSX a Win7. A nebo ještě, že mám SQbox zvlášť a nespouštím ho přímo z FSX. (to se sekalo)