Pro otázky ohledně software a připojení na VATSIMu. SB, FSInn, ASRC, VRC, EuroScope, ServInfo, ActiveSky a další.
By Nipik
Dobry vecer
Mel bych jen takovou otazecku po dlouhe dobe jsem si preinstaloval windowsi a stim vsechno spolecne, vzdy sem pouzival starsi verzi SB3 ted jsem si tam hodil SB4 a jakoby me to vubec nenapojilo na server pocasi bylo defaultni takze qnh skakalo jak sileny ukazovalo mi moznosti napojeni na ATC v offlinu, ale s ATC na vatsimu jsem normalne komunikoval. no tak jsem to zas zkusim predelat, ale problem pretrvava. Dekuju za pripadne odpovedi :)
By Pavel
FSka + operační systém?
By Nipik
[quote="Pavel"]FSka + operační systém?[/quote]

mam fs 2004 a Windows 7

EDIT: ale pred reinstalem sem ml taky w7 a se sb3 to slo normalne, takze jestli to bude blbout i nadale tak si asi stahnu zas 3jku :)
By torpy68
Není náhodou SB4 primárne určený pre FSX?
By Nipik
No pisou \"SquawkBow (for Flight Simulator 2002 and 2004) .. je to naky zahadny, jenom me zajmalo cim by to tak mohlo bejt, zejtra si stahnu 3jku :)
By Pavel
Zkus tu 3ku... 4ka je FS9 i FSX, ale já teda mám v FS9 stále raději 3ku.
By Nipik
hehe tak uz to funguje jak se zda, tak problem se pres noc vyresil sam :) ale stejne,kdyz je pustenej Fs a SB je normalni ze do toho jde pustit jeste euroscope? :P to u 3 myslim neslo
By Čondra
No.. Nemůžeš být přihlášenej najednou jako pilot a jako observer... Mě se to jednou omylem stalo a dostal jsem ausputz od SUPa. :)
By Nipik
aha :X na SB3 se mi to ani nepustilo nebo kicklo, ale na SB4 to jde v pohode, tak pro priste sem zas o neco chytrejsi xD
By Dr1v3R
nainstaloval sem SquawkBox4 a pise to tohle. Co s tim ??
By amalka
zablokovaný účet na vatsimu. Mailem ti jistě přišlo proč a na jak dlouho.
By Dr1v3R
Good day. First you apologize for the quality of my English.
I turn to you with a problem. With whom can not log in to your account on SQUAWKBOX4(next SB4) - my id: 1200836th
When logging in I will write SB4
http://www.vacc-cz.org/forum/misc.php?i ... download=0 (occoured An error connecting to the Air Traffic Control Server. CID / PID was Suspended. = account has been blocked - but for what?The e-mail me anything about the block did not come.. I ask you please resolve this problem. Thank you.

-
Sincerely Miroslav Shroud.
Hand polishing vehicles
mob: +420 607 864 664
-----------CZECH----------
Dobrý den. Jako první se Vám omlouvám za kvalitu mé angličtiny.
Obracím se na Vás s problémem. Díky kterému se nemohu přihlásit na svůj účet na SQUAWKBOX4(dále SB4) - mé id: 1200836.
Při přihlašování do SB4 mi to napíše
http://www.vacc-cz.org/forum/misc.php?i ... download=0 ( An error occoured connecting to the Air Traffic Control server. CID/PID was suspended. = účet byl zablokován - ale za co ?Na email mi nic ohledně zablokování nepřišlo..Žádám Vás prosím o vyřešení tohoto problému. Děkuji.

--
S Pozdravem Rubáš Miroslav.
Ruční leštění vozidel
mob.:+420 607 864 664

Tohle sem jim napsal.
-------------------------------------------------
TADY JE PROBLEM

->

INVALID/INCORRECT PERSONAL DETAILS
MD-Wrong Characterset. Please provide a standard characterset and first+last via ticket @ http://membership.vatsim.net/user/ until then this ID is suspended.
Jak to zmenim kdyz se nemuzu tady prihlasit ? http://membership.vatsim.net/user/ kdyz si chci nechat poslat znovu heslo, napise ze email neexistuje.
--------------------------------------------------
ODPOVED

->

Hello Miroslav,

I just checked, and it appears you registered with surname \"Rubáš\" and they wanted you to change that to \"Rubas\" to avoid using those \"special\" letters because they cause problems in other systems.

I will try to resolve this for you, please give me some time to check this.

Best regards,
Ivan Kovačević
VATSIM Europe Division Membership Director
-------------------------------------------------
By Vasek Machan
ahoj, mám úplně stejný problém, nevíte někdo jak bych měl postupovat, navíc jsem ztratil email k mému účtu na vatsimu, večer dělám zkoušku, nemáte někdo alespoň kontakt na nějakého supervisora? děkuju
By Miquel
Hoj.
Mám celkem velký problém a nevím už co s tím. Mám FSX, SB4 a ero od aerosoftu A320. A teď ten problém. Připojím se a vše úplně ok. Přeladím na stojánce na UNICOM ( 122,800 ) což mi i šemík potvrdí. napíšuzprávu třeba o vytlačování atd... a odešlu. A ERROR SB4 ji neodešle a napíše [ERROR] Message not transmitted since there is no radio frequency tuned. Což je, že neexistuje naladěná frekvence že? A nevíte někdo proč?
By JKol
Zkus se na frekvnci prihlasit pres squawk box ( .com1 122.800) a uvidis, jinak me nic nenapada.
By Miquel
tam to jde taky jo? A kde to tam je? v Options?
By marenadl3
Napadá mě ještě jedna věc - mám taky A320, ale od Wilca.
Zkus překontrolovat to, zda-li máš zapnutou vysílačku v letounu, SquawkBox mi taky píše \"Transmitting on 122.8\", přitom mám vysílačku vypnutou.
Zkus zkontrolovat, jestli ji máš opravdu zapnutou a pak zkus něco napsat, klidně na frekvenci nikoho. :)
By JKol
[quote="Miquel"]tam to jde taky jo? A kde to tam je? v Options?[/quote]
napiš to normalne do stejnyho okna, jako pises vsechno (nezapomen tam napsat tu tecku na zacatek)
By Miquel
ok jdu to zkusit. Zatím děkuji.
By Michal Z.
Jen technická, ty to přelaďíš na rádiu nebo příkazem \" .com1 122.800 \" jedině tady mě napadá možnost problému, protože rádia v FSce jsou laděný na setiny a né na tisíciny. Správně by to bylo .com1 122.80
By Miquel
tak nic nefunguje. Frekvennci to naladí a dál nic :-( ani řídícího neslyším.
By Pavel
Sediny nebo tisíciny jsou uplně jedno, ten offset v FSce to nerozlišuje.

K problému: prověřit zapnutí rádia na COM panelu (hoď sem screen pedestallu).

PB