Pro otázky ohledně software a připojení na VATSIMu. SB, FSInn, ASRC, VRC, EuroScope, ServInfo, ActiveSky a další.
By aldamat1
#90151
pomoc!!! Mam velkej problém který mi znemožňuje létat online. když instaluju squakbox, nejde mi nainstalovat přímo do fsx takže musím přepínat mezi okny a nefunguje mi mluvení s ATC (možná to bude tou zvukovou kartou...) a FSInn mi jde přímo do fsx ale zase mi nejde spustit settings ani chat takže se nepřipojím na VATSIM. Pomúže mi někdo? Mám FSX+Win 7 32-bit
By aldamat1
#90196
moc děkuji teď už se mi při spuštění neukazuje chyba a jde mi spustit settings ale nefunguje chat
Uživatelský avatar
By Schindler
#92612
Jak tady psal Aleš, tak jsem měl, mám a asi mít budu problém s instalací SB4. Když jsem ještě létal na FS9 + SB3, tak tam problém s instalací nebyl. Pokud jsem si nainstaloval FSX na ten samí počítač a chtěl jsem tam nainstalovat SB4, tak jsem měl smůlu. Při klasické instalaci SB4 na jeden počítač, to nahlásí chybu: \"An error occurred, while trying to modify flight simulator x configuration files.\" Zkoušel jsem to i na mém novém počítači a je to úplně stejné. Na dalším počítači, kde jsem to jen mohl otestovat, to zase funguje.
---
Ve svém čistě nainstalovaném počítači jsem nainstaloval FSX + SP2 a zazálohoval jsem si to. Na počítači u mámy jsem nainstaloval FSX + SP2 a poté jsem si tam nainstaloval i Squawkbox 4. Kompletní instalaci FSX + SB4 se stejnou cestou jsem nakopíroval a přepsal ve svém PC. Z počítače od mámy jsem taky zkopírova všechny registry, které jsem našel a načetl do mého PC. Z \"Application data\" (Roaming, Local) soubory FSX a všechno jsem nahrál do mého PC. Stejně to nepomohlo a SB4 nejde nainstalovat.
Uživatelský avatar
By Lapak
#92613
blbá otázka, pouštíš tu instalaci jako správce? - to by vysvětlovalo proč to nemůže zapsat do tech cfg souborů. Druhým důvodem může být to, že to ty konfiguráky hledá jinde než jsou. FSX je má defaultně někde v těch appdata, tak můžeš zkusit je z tama zkoupírovat i do složky s FSX, případně ještě do default usera. A pokud máš FSX v program files, doporučuju vlízt do nastavení zabezpečení té složky s FSX a udělit tam práva na plný řízeni uživatelovi User.
Uživatelský avatar
By Schindler
#92614
Tady v tý oblasti problém nemám. K počíáčům mám velmi úzký vztah, už co se týče Správy PC, mírně pokročilé tvorby webu, atd. Navíc rodič je v této oblasti a vše vyzkoušeno. Já FSX neinstaluju do Program Files, dochází tam často k omezení přístupu, a pak to musíš předělávat
Uživatelský avatar
By Schindler
#92688
A vlastně jsem tenkrát hledal na všech VATSIM forum a nic jsem enašel, nikdo to nevyřešil, takže my co máme tonto prolém máme docela smůlu.
Uživatelský avatar
By Jindřich
#108819
Teď jsem narazil na tento problém - yřešeno: Problém je s diakritikou v názvu účtu uživatele. Nestačí ale účet jen přejmenovat, SB instaler není schopen se dostat do složky Users\\Jindřich, například.
Uživatelský avatar
By Schindler
#108820
[quote="Jindra"]Teď jsem narazil na tento problém - yřešeno: Problém je s diakritikou v názvu účtu uživatele. Nestačí ale účet jen přejmenovat, SB instaler není schopen se dostat do složky Users\\Jindřich, například.[/quote]

Jindro,
navrhuji tě na nejvyšší ocenění VATSIMu, protože na to zatím nikdo nepřišel! Pokud budeš chtít získat slávu, tak tohle napiš do VATSIM fóra, kde je problém s instalací Squawkboxu a budou ti všichni líbat ruce. Díky! :)