Pro otázky ohledně software a připojení na VATSIMu. SB, FSInn, ASRC, VRC, EuroScope, ServInfo, ActiveSky a další.
By jari.r
#99396
Někde jsem zde četl o použití AS + REX (jen na textury) ale bohužel už to nemůžu najít.

Stačí REX jen nainstalovat, musí se tam něco nastavovat aby se to nekopalo s AS? Můžete mi někdo poradit?
Děkuju Jarda.
By jari.r
#99400
[quote="Dr1v3R"]Neinstaluj od Active Sky Grafiku :)[/quote]

Používám ActiveSky 6 a tam se to instaluje společně.
Uživatelský avatar
By Marty
#99440
[quote="jari.r"]Někde jsem zde četl o použití AS + REX (jen na textury) ale bohužel už to nemůžu najít.

Stačí REX jen nainstalovat, musí se tam něco nastavovat aby se to nekopalo s AS? Můžete mi někdo poradit?
Děkuju Jarda.[/quote]

Ahoj
Já mám AS X bez grafiky. Z REX mám ale nainstalovanou grafiku do FS. Připojuji jen AS a ten se soubory z REX bez problémů pracuje. Žádné zvláštní nastavení to nevyžaduje, jen si vybereš z REXu grafiku odpovídající dané lokalitě a nainstaluješ do FS. Pak už jen normální nastavení AS a je to.
By Deivoos
#109906
Zdrávíčko ve spolek,
Začal jsem užívat REX,ale bohužel jsem začal pozorovat, že mi letadlo (PMDG 737NGX) při stoupání a udržování hladiny nechce vůbec zrychlovat (spíše naopak, a to i za tailwindu). Zatím jsem s REXem letěl jen dva lety, ale dělalo to u obouch. Mohlo by to být nastavením REXu, nebo mám hledat příčinu někde jinde ?
By Deivoos
#109912
Tak jsem si dal jeden \"rychlolet\" LKTB-LKPR. FL220 teplota +7°. Rychlost šla normálně nahoru, večer si dám ještě jeden \"fullflight\" a když to zase nepůjde dám vědět :)
Uživatelský avatar
By Pavel
#109915
Jenže ten screenshot rozhodně není z NGXka a tedy že s defaultem šla rychlost nahoru nic neznamená. Navíc jsem psal OAT, popř. SAT, nikoliv TAT (rozdíly si najdeš sám).

PB
By Deivoos
#109916
ne ten screen není z NGX... LKTB-LKPR jsem letěl s PMDG nicméně se mi teď nechtěl zapínat FSX a na googlu žádnej screen nebyl tak jsem použil toto
Uživatelský avatar
By Schindler
#109917
TAT nalezneš v levém rohu na druhém screenu, to je to, co sis myslel, že je OAT. Ale OAT nalezneš v FMC na stránce N1 LIMIT.
By Deivoos
#109918
Díky, nicméně OAT na stránce N1 limits v FMC je aktuální, a OAT na stránce perf init je v zadané FL ?
Uživatelský avatar
By Speedy985
#109921
já měl podobný problém s TAT u Level D 767. Když jsem začal lítat s FSInn a používal v něm Vatsim weather, tak teplota TAT byla např. ve FL350 +44°C!!! Což fyzikálně není možné.
Takhle: pokud budeš do FL240, tak nic nepoznáš, motory budou normálně táhnout jako by nic. Musíš vystoupat nad FL240 a pokud TAT bude stoupat místo aby klesala, tak stoupání bude zpomalovat a někde nad FL320 budeš rád, když udrží 250 Kt IAS. Řešení bylo zakázat ve FSInn Vatsim weather a pořídit si úplně jednoduchou utilitku: FSrealWX lite. Tahle věcička umí taky Vatsim počasí a updaty jsou rychlé, takže počasí vždycky odpovídá Vatsimu, což se prý u Active Sky říci nedá.
Tímhle příspěvkem jsem chtěl říct to, že hafo lidí s tímhle létá, takže řešení určitě někde najdeš jako já ohledně FSInn a LevelD 767. Na nějakých fórech se řešilo právě i to Active Sky a PMDG. Stačí googlit ta správná slova.
Uživatelský avatar
By Lapak
#109926
[quote="Deivoos"]Díky, nicméně OAT na stránce N1 limits v FMC je aktuální, a OAT na stránce perf init je v zadané FL ?[/quote]

Přesně tak, na PERF INIT ti to po zadání cruise FL ukáže OAT podle ISA (standardní atmosféra - něco jako průměrná hodnota). Ty by jsi právě měl tuto hodnotu upravit na skutečnou OAT v dané hladině podle weather briefingu. Tím dostaneš daleko přesnější výpočty vertikálního profilu, paliva atd. To samozřejmě nijak neřeší tento problém, jen pro doplnění...
By OK976
#109928
Přesně tenhle problém s obrovskou teplotou jsem měl i Airbusu X... Pomohlo startovat Active Sky až po startu FSXka...
By Deivoos
#109971
Tak jsem při dnešním letu LZKZ-LKPR ty teploty sledoval. Při zadávání informací do FMC před startem mi to ukazovalo +20 OAT, přesně tak jak hlásil ATC. Při stoupání do FL260 šla ale teplota TAT razantně nahoru a ustálila se na +43°C.
Obrázek
Zkusím kouknout na ten FSReal WX, Popřípadě reinstaluju REX, nebo se vrátim k AS2012
Uživatelský avatar
By Datum13
#109973
Ja bych jenom dodal ze VATSIM databaze i počasí moc nefunguje posledni 3 dny;)
Vroute a ani REX neukáže správně takže ted letam s Active sky2012, Topcat take nechce nacist počasí z vatsimu ale jenom NOAH nebo IVAO:(
By Deivoos
#110079
Tak nainstalováním FSRealWX se bohužel nic nezměnilo. Navíc mi počasí neustále přeskakuje... chvíli mám mraky a normální TAT potom to přeskočí a mraky zmizej TAT vyskočí. Takto se to neustále střídá. Když se to nachvíli zastaví tak mám TAT nehorázně vysokou a letadlo opět nezrychluje. Update počasí mám nastavený na 15 min. Neví někdo kde je chyba ?