Pro otázky ohledně software a připojení na VATSIMu. SB, FSInn, ASRC, VRC, EuroScope, ServInfo, ActiveSky a další.
#110627
Protože jsem strávil asi dva dny času vyhledáváním řešení problému s FSInn a EZDOK camera, popíšu zde, co se mi stalo, a jak jsem to vyřešil, kdyby vás něco podobného někdy potkalo, ať to nemusíte složitě dohledávat.
Začalo to tím, že mi přestalo fungovat okno chatu v Control Panelu (samo od sebe, nevím proč). Vyhledal jsem, že řešením je spuštění FSInn UI přímo z nabídky Start a následné otevření okna Chat. Tento postup mi nefungoval, protože se sice dole na hlavním panelu zobrazovalo, že Control panel je spuštěný, nikde se mi ale nezobrazil, tudíž jsem na Chat nemohl kliknout. Proto jsem se FSInn pokusil přeinstalovat, problém se však přesto nevyřešil. Až poté mě napadlo, podívat se, jestli mi okénko Control Panelu nezůstalo náhodou zasunuté mimo obrazovku ještě z doby, kdy jsem používal dva monitory. Ejhle! Byl tam. Takže Chat jsem zprovoznil, jenže díky výše zmíněnému reinstalu se objevil další problém. Ezdok Camera se sice se spuštěním FSX načetla (bylo možno ji najít na hlavním panelu), nebyla ale s FSX vůbec propojená, tudíž nefungovala, navíc se ani neobjevovala v nabídce addonů v liště FSX. Problém jsem s pomocí pana G....E vyřešil úpravou v registrech, kdy je třeba najít klíč HKLM> Software> WOW6432Node> FSFDT > Simconnect> 0.0 . Tam jsem našel tyto záznamy: 10.60905.0, 10.62242.0 a 10.61259.0. U všech byla hodnota nastavená na (0). U těch prvních dvou jsem hodnoty změnil na (1) a problém byl vyřešen.
Pokud se tato rada bude někdy někomu hodit, budu jedině rád.
#110629
Dík, budu si to pamatovat. Spíš mě vůbec nenapadlo, že by to okno bylo někde schovaný. Celou dobu jsem si myslel, že se prostě vůbec nespouští. Nápad, že by okno Control panelu bylo mimo obrazovku, přišel až po hodně dlouhý době, ani nevím odkud.