Pro otázky ohledně software a připojení na VATSIMu. SB, FSInn, ASRC, VRC, EuroScope, ServInfo, ActiveSky a další.
#111030
Během pár posledních týdnů řeším problém který mi zamezuje v létání a to že po připojení na VATSIM se mi FS začne neskutečně lagovat.
Pravda, pokouším se létat na celkem nevýkonném notebooku(AMD TF-20 1.6Ghz, 2GB RAM, Radeon HD3000 256 VRAM) ale před připojením mám na Ruzyni (starší add-on, LKPR 2004) cca 40FPS, po připojení to spadne na 6FPS a méně.. to se prostě nedá. Vyzkoušel jsem všechna možná nastavení ale zatím nic nepomohlo. Zkoušel jsem i snižovat grafické nastavení v samotné FSce ale i když jsem měl všechno na minimu a 800x600(mmj. hrozně hnusné, nebylo skoro poznat co je co:D) před připojením jsem měl kolem 120FPS, po připojení zase těch krásných 6, už nevím co s tím...
#111031
Skus někde přepojit grafiku na Fsku a SquawkBox - mě to automaticky házelo na procesorovou grafiku a jelikož tvá je nevýkonná tak se to může sekat - jinak nevím...Spouštíš jako správce ?
#111032
Vzhledem k tomu že mám AMD procesor, procesorová grafika se nekoná. A áno, všechno spouštím jako správce.
Teď jdu vyzkoušet FSInn, uvidím jestli bude dělat to samé.
EDIT: FSInn se chová ještě hůř(3FPS) a to jsem si myslel jak je létání na VATSIMu obecně nenáročné. Vždy se to začne sekat až po připojení.. nemyslím si že by letadla VIP knihovny byly něco tak náročného.. nevím.
#111043
Samozrejme. V FSin záleží nejvice jak mas nastavenou knihovnu a pakliže mas nastaveno VIP s high reolution a náhodou je více pilotu poblíž tak to presne tvůj notak nezvládá. Já mel s tím take problémy. Nehledě na to ze se všeobecně ví otom ze FSIn sežere hodne z výkonu. Testoval jsi SB3/4?
Taky koukni jak mas nastaven rozsah pilotu kolem tebe. Já to mám stahnuto na přibližně 10nm. Pokud to mas na standart tak to mas kolem 50nm pokud se pamatuji a samozřejmě FSX vykresluje všechny online piloty v tom dosahu a pokud mas nastaveno na high res. s VIP knihovnou tak se nediv ze ti to spadne. Já s tím měl stejny problem a stačilo abych stal na LKPR a byli tam připojeni jenom dva piloti:(
Dan
#111051
[quote="Datum13"]Samozrejme. V FSin záleží nejvice jak mas nastavenou knihovnu a pakliže mas nastaveno VIP s high reolution a náhodou je více pilotu poblíž tak to presne tvůj notak nezvládá. Já mel s tím take problémy. Nehledě na to ze se všeobecně ví otom ze FSIn sežere hodne z výkonu. Testoval jsi SB3/4?
Taky koukni jak mas nastaven rozsah pilotu kolem tebe. Já to mám stahnuto na přibližně 10nm. Pokud to mas na standart tak to mas kolem 50nm pokud se pamatuji a samozřejmě FSX vykresluje všechny online piloty v tom dosahu a pokud mas nastaveno na high res. s VIP knihovnou tak se nediv ze ti to spadne. Já s tím měl stejny problem a stačilo abych stal na LKPR a byli tam připojeni jenom dva piloti:(
Dan[/quote]
ad. 1 Mám VIP.
ad. 2 Ovšem že jsem testoval Squawkbox, vždyť to je v titulku i prvním příspěvku.
ad. 3 Rozsah mám na nejmenší a obnovovací frekvenci na 10 s.
ad. 4 Mám FS9.
ad. 5 Já neříkal že mi to padá, jen se to hrozně seká.
#111065
[quote="Datum13"]Padání jsem měl na mysli FPS ;-)

By me zajímalo jestli je nějaký pilot poblíž nebo jenom ty, na jakem letišti?[/quote]
Zkoušel jsem to na Ruzyni, v Liberci a Letňanech, všude stejné.