Pro otázky ohledně software a připojení na VATSIMu. SB, FSInn, ASRC, VRC, EuroScope, ServInfo, ActiveSky a další.
By Oscar
#125760
Vážení kolegové, prosím Vás o pomoc.

Mám nový FSX a zkoušel jsem před časem instalovat SB4. Postupoval jsem podle návodu, který jsem použil pro instalaci SB do FS2004. Pochopitelně neobsahoval údaje o spuštění knihoven DLL při prvním startu FSX, a tak jsem na tyto dotazy odpověděl No.
Teprve před několika dny jsem objevil podrobný návod (http://www.vacc-cz.org/wiki/index.php/Squawkbox) a zkusil reinstalaci. Ta proběhla korektně, ale dotazy na DLL se neobjevily.

Byl by někdo z Vás laskav a poradil mi, jak mám tuto situaci vyřešit?

Za ochotu předem děkuji.
Uživatelský avatar
By Pavel
#125761
Ahoj,
SB4 je už opravdu hodně retro. Nechceš zkusit používat vPilota, který je plně kompatibilní s novými verzemi FSX/P3D, a s novými Windows?

PB
Uživatelský avatar
By aldamat1
#125762
Jestli se nepletu, tak dotazy ohledně dllek se nezobrazují proto, že už jsou jednou v dll.xml zakázané.
1.) zmáčkni kombinaci start + R na klávesnici, a do okénka co se ti otevře napiš %appdata% a potvrď klávesou enter
2.) otevře se ti složka. otevři složky microsoft -> FSX
3.) najdi soubor dll.xml a otevři ho v poznámkovém bloku
4.) najdi zápisy, které mají v názvu squawkbox. Měly by tam být: Squawkbox Transponder, Squawkbox AI Control a Squawkbox Internal Version.
5.) u těchto zápisů je většinou o řádek napsáno: <disabled>true</disabled>, smaž proto to true, a místo toho napiš false. Toto zopakuj u všech třech zápisů.
6.) soubor ulož, a můžeš ho zavřít

Teď už by po spuštění FSky mělo všechno šlapat jak má, jen při spuštění tentokrát odklikej yes a ano ;)
By Oscar
#125772
Bohužel, já u všech tří položek to <Disabled>False</Disabled> mám. :( Co kdybych zkusil povolit ruční natažení
(změnit <ManualLoad>False</ManualLoad> na True a pak to zase vrátit)? Nic horšího než reinstalace FSX mne potkat nemůže. Je to sice práce pro vraha, znovu tam nakopat všechny scenérie a pomocné moduly, ale za blbost se platí...
By Oscar
#125775
Taky houby, při startu FSX jsem inkasoval tři chybové hlášky:

Flight Simulator is attempting to start „SquawkBox Transponder“ ( Version <Unknown>, Config Entry Numer 7 ). Do you want to run this program?
Flight Simulator is attempting to start „SquawkBox AI Control“ ( Version <Unknown>, Config Entry Numer 8 ). Do you want to run this program?
Flight Simulator is attempting to start „SquawkBox Internal Version“ ( Version <Unknown>, Config Entry Numer 9 ). Do you want to run this program?

Pokaždé jsem chtěl, ale nebylo mi to nic platné. :(
Uživatelský avatar
By aldamat1
#125778
napadá mě úplně smazat zápisy squawkboxu v dll.xml + zápisy o squawkboxu v fsx.cfg pod [Trusted]. Následně pak pak squawkbox přeinstalovat, to by mohlo vyjít.
By Oscar
#125787
Zabralo to, ale jen částečně. Dotazy na knihovny se objevily, odpověděl jsem <Yes>, ale do rolety Add-ons se nepřidala volba Start SquawkBox.