Pro otázky ohledně software a připojení na VATSIMu. SB, FSInn, ASRC, VRC, EuroScope, ServInfo, ActiveSky a další.
#128436
Ahoj,
jelikož jsme nedávno s PL řešili dostupnost aktuálního vatsim počasí do FSky zdarma, rozhodl jsem se otestovat FSrealWX ve verzi v2. Situace je taková, že před lety (6 roků?) vznikl program FSrealWX, který byl kompletně freeware a přinášel poměrně pěkné počasí do FSX zdarma. Byl využíván těmi, kdo nechtěli kupovat ActiveSky nebo jiný komerční weather engine, ale díky přechodu na vPilot (který do FSky počasí nepodsouvá, narozdíl od dříve používaného Squawkboxu nebo FSInnu), bylo potřeba tento problém řešit.
Následně bohužel FsrealWX ve verzi 1 zimzel z povrchu zemského (šťastni ti, kdo si jej stihli zazálohovat), a vzešel jeho (již placený) nástupce FSrealWx v2.

No a ten jsem nyní otestoval. Předem je potřeba říci, že jej lze po registraci stáhnout z webu autorů (http://www.fsrealwx.net/) a funguje zdarma pro základní funkce i nadále. Jako neplatící uživatelé nemáme k dispozici historické počasí, zadávání letového plánu a jeho export do letadel a další fce (které osobně od Wx engine nevyžaduju, protože k tomu mám mnohem kompetentnější nástroje). Takže prakticky jediná věc, kterou je potřeba nastavit je v Options přepnout Metar feed na VATSIM a nadále nic neřešit - kliknout na Download WX, minimalizovat a dále se programem nezabývat.

Výsledné počasí sice není tak hezké jako od komerčního ActiveSky, ale parametry životně důležité pro VATSIM létání to zařídí (vítr, QNH, mraky). V příloze posílám aktuální metar v době testu, a výsledek jaký tento nástroj do FSky natlačil. Jak vidno, až na dohlednost (nastavil 16km namísto metarových 9km) nastavil vše zcela přesně. Umístění mraků v FSce není úplně perfektní (pod pojemem overcast si představuju deku, tohle bylo tak 5/8), ale létatelné to je. Hardwarová náročnost nulová.

Takže mohu jen a jen doporučit, pro nového nebo občasného pilota rozhodně program i ve verzi zdarma odvede pěknou službu, a narozdíl od své první verze netrpí na občasné zamrzání a padání. Pro FS-závisláka je hlavní nevýhoda nepodpora PMDG weather radaru (což umí prakticky jen ActiveSky), takže v PMDG letadlech prostě srážky na radaru neuvidíme. Ale kdo nelétá PMDG, nebo to nepotřebuje tak řešit, bude spokojen.

Sympatické je, že program plně podporuje FS2004/FSX/FSX:Steam/P3D a dokonce i X-Plane (nutno stáhnout samostatný plugin z webu vývojářů, který xplane propojuje s touto aplikací - netestoval jsem). Samozřejmě umí běžet jak lokálně, tak síťově (ať už přes vlastní server, nebo přes WideFS).

PB
Přílohy
FsrealWX Pro free7.PNG
FsrealWX Pro free7.PNG (78.98 KiB) Zobrazeno 4115 x
FsrealWX Pro free6.PNG
FsrealWX Pro free6.PNG (108.99 KiB) Zobrazeno 4115 x
FsrealWX Pro free5.PNG
FsrealWX Pro free5.PNG (41.2 KiB) Zobrazeno 4115 x
FsrealWX Pro free4.PNG
FsrealWX Pro free4.PNG (42.53 KiB) Zobrazeno 4115 x
FsrealWX Pro free3.PNG
FsrealWX Pro free3.PNG (47.56 KiB) Zobrazeno 4115 x
FsrealWX Pro free2.PNG
FsrealWX Pro free2.PNG (48.57 KiB) Zobrazeno 4115 x
FsrealWX Pro free1.PNG
FsrealWX Pro free1.PNG (577.81 KiB) Zobrazeno 4114 x
FsrealWX Pro free_metar.PNG
FsrealWX Pro free_metar.PNG (6.17 KiB) Zobrazeno 4116 x