Jak létat, navigovat, komunikovat? Toto je forum kde dostaneš odpověd.
#132222
Ahoj,
S ohledem na zájem několika jedinců, které jsem potkal buď při řízení nebo létání jsem se rozhodl věnovat trochu svého času rozvoji českých pilotů a létání na VATSIMu. Aby to mělo nějaký smysl, potřebuji vědět, kdo z nových pilotů má o takové školení zájem, ideálně o jaké létání (IFR, VFR, malá letadla, airlinery atd.). Poprosil bych tedy zájemce o takové školení, aby se zde přihlásili a napsali, co konkrétně létají / by se chtěli učit létat.

Aby to mělo nějaký smysl a progres, potřebuji, aby piloti, kteří se chtějí něco naučit, věnovali nějaký čas samostudiu zejména na VATSIM WIKI https://wiki.vacc-cz.org/index.php?titl ... %AD_strana. Dále bude potřeba mít funkční Teamspeak a umět se připojit k TS3 serveru VACC-CZ na adrese ts3.vacc-cz.org (heslo je ICAO kód našeho největšího letiště).

Piloti, kteří jsou ochotni se něco nového naučit (nejprve tedy samostudiem ve wiki, následně formou společných konzultací a zkoušení přes TS3), nechť mi s ohledem na výše uvedené dají vědět v odpovědi tohoto vlákna, následně vymyslíme vhodné termíny a pro další části případně zajistíme pokrytí vzdušného prostoru řídícími, abychom vše naučené vyzkoušeli v praxi.

HOWGH!
#132226
Umím ho plně ovládat (vzlet, přistání a takové) - až na autopilota. Umím nastavit aby letěl po trase kterou jsem zadal do palubního počítače ale nevím jak zařídit aby se při přistání trefil na runway. Zatím létám tak že asi 10 mil před dráhou autopilota vypnu a přistanu ručně. Také jsem zatím neměl šanci vyzkoušet si komunikaci s řídícím - vždycky když jsem letěl (v X-Plane 11 mám nalétáno asi 20 hodin) tak nebyl žádný aktivní.
#132596
Ahoj, já bych měl taky zájem, až teď jsem si ale všimnul , že téma je rok staré. Kdyby byla nějaká nová iniciativa pro nováčky, tak dejte vědět.

Lítám malé letadla, nejvíc Arrow III / IV a zkouším lítat VFR na Vatsimu.

IFR a větším letadlům se nebráním, ale nemám zkušenosti.. Zibo 737 jsem asi před rokem uměl jakžtakž nastartovat, naprogramovat FMSku a přistání pro mě bylo peklo - všechno on-offline.
#132597
july85 píše:
13 úno 2021, 20:35
Ahoj, já bych měl taky zájem, až teď jsem si ale všimnul , že téma je rok staré. Kdyby byla nějaká nová iniciativa pro nováčky, tak dejte vědět.

Lítám malé letadla, nejvíc Arrow III / IV a zkouším lítat VFR na Vatsimu.

IFR a větším letadlům se nebráním, ale nemám zkušenosti.. Zibo 737 jsem asi před rokem uměl jakžtakž nastartovat, naprogramovat FMSku a přistání pro mě bylo peklo - všechno on-offline.
Ahoj, vítej na síti!

Píšeš v pravý čas, protože jsou právě v přípravě tématické večery pro nováčky, zaměřené na prohloubení znalostí VFR i IFR postupů.

Doporučuji si zatím číst ve wiki: https://wiki.vacc-cz.org/index.php?titl ... %AD_strana , a určitě se přidej na náš Discord server: https://discord.gg/5PFV3k77SC
#132598
Ahoj, super, to opravdu rád slyším;-) Discord jsem si přidal, kde budou informace o večerech pro nováčky, na Discordu / Webu nebo ještě jiném info kanále? Abych věděl, co mám sledovat.