Jak létat, navigovat, komunikovat? Toto je forum kde dostaneš odpověd.
#100777
[quote="jejich fórum"]Coming soon:
Airport Pages for all International Airports
FBO listings, comments, reviews
Fuel Prices on the map
Much better flight planning and Filing[/quote]

;-)

Jinak abych jen nespamoval, tak odkaz na něco přínosného:

Přednášky o čtení map, především Jeppesen a FAA - pro nás může být zajímavé jako příprava na létání v USA: http://www.youtube.com/miianwilson

PB
#107418
http://aircharts.org

Alternativa k mapám z minula - navíc to má mapku pokrytí. Navíc to obsahuje jakési enroute mapy, ale ty stejně nevidím důvod používat, když máme celý svět ve skyvectoru. Možná by bylo zajímavé porovnat aircharts a charts.aero, jestli se nějak podstatně liší, které mají lepší pokrytí, jakou aktuálnost, atd - předem říkám, že na to trpělivost nemám :)

PB
#111462
V přiloženém obrázku je část STAR mapy pro LKPR RWY24 s vyznačeným postupem, pokud nedostanete další instrukce co dělat po IAFu.

Připomínám, že pokud pilot nedostane po IAFu další povolení, tak pokračuje rovně - stejně, jak je to publikované v mapě a snaží se od ATC získat další instrukce. Je to napsané třeba i v článku: http://www.vacc-cz.org/pilots/vite-ze/7 ... vat-po-iaf

A chci tím navázat na situaci, co se přihodila včera večer hned dvakrát, z toho jednomu českému pilotovi. Pilot měl zkratku na IAF ERASU, asi 3,5 minuty před ERASU dostal instrukci, aby po ERASU udržoval současný kurz. Avšak i přes to oba piloti začali po ERASU točit do ILS, což je nepřípustné. Pěčlivě si vždy zkontrolujte a včas odepněte LNAV apod., nebo si to přepněte rovnou na heading atd. Je velmi důležité nenechat FMC dělat, co chce. Letíte vy a ne počítač. Mohlo by tak dojít ke sblížení, srážce ... Kdo z pilotů to byl bych neřešil, pouze bych to vzal jako ukázkový případ pro příště. Včera to dopadlo naštěstí dobře.
#111469
A taky je to , myslím, v LKPR SOP, nebo se pletu?

Jinak z toho reportu plyne, že profíci z Air France občas blekotaj stejný nesmysly, jako někteří z nás tady na Vatsimu (není myšleno jako urážka kohokoli z nás, naopak se k některým perlám na frekvenci klidně hlásím).