Jak létat, navigovat, komunikovat? Toto je forum kde dostaneš odpověd.
#70952
  • [quote="wiki"]MCC je letecká zkratka z anglického Multi Crew Cooperation, tedy česky Koordinace vícečlenné posádky letadla. Aplikuje se u velkých dopravních letadel. Pro velké dopravní letouny se požaduje vedle kvalifikací pro letecký personál dle JAA specifikací také nácvik MCC koordinace a vedle osvědčení o odborné a zdravotní způsobilosti musí mít každý člen letové posádky také certifikát o MCC trainingu.[/quote]

   Tohle téma prostě jednou přijít muselo. Nebudeme si nic nalhávat, MCC prostě existuje a je v FSce plně simulovatelné. Dovolil jsem si tedy založit tohle téma jako sbírku odkazů na různé příručky a návody na lítání "ve dvou", protože to je neprávem opomíjeno a asi nikdo z nás o tom zrovna moc neví. Hledal jsem hlavně dokumentaci ke správnému takeoff a landing briefingu, ale i postupy rozepsané pro PF (pilot flying) a PNF (pilot not flying). Takže tady je seznam mých úlovků, pokud někdo má něco dalšího, tak neváhejte a podělte se.

   Obrázek

   Obecné dokumenty o MCC MCC SOPy pro konkrétní letadla Další? Kdyby někdo našel takovej MCC SOP jako tady dávám k B737 nebo A320 pro MD80, tak budu happy :)

   PB
Naposledy upravil(a) Pavel dne 10 srp 2016, 21:27, celkem upraveno 1 x.