Jak létat, navigovat, komunikovat? Toto je forum kde dostaneš odpověd.
#132222
Ahoj,
S ohledem na zájem několika jedinců, které jsem potkal buď při řízení nebo létání jsem se rozhodl věnovat trochu svého času rozvoji českých pilotů a létání na VATSIMu. Aby to mělo nějaký smysl, potřebuji vědět, kdo z nových pilotů má o takové školení zájem, ideálně o jaké létání (IFR, VFR, malá letadla, airlinery atd.). Poprosil bych tedy zájemce o takové školení, aby se zde přihlásili a napsali, co konkrétně létají / by se chtěli učit létat.

Aby to mělo nějaký smysl a progres, potřebuji, aby piloti, kteří se chtějí něco naučit, věnovali nějaký čas samostudiu zejména na VATSIM WIKI https://wiki.vacc-cz.org/index.php?titl ... %AD_strana. Dále bude potřeba mít funkční Teamspeak a umět se připojit k TS3 serveru VACC-CZ na adrese ts3.vacc-cz.org (heslo je ICAO kód našeho největšího letiště).

Piloti, kteří jsou ochotni se něco nového naučit (nejprve tedy samostudiem ve wiki, následně formou společných konzultací a zkoušení přes TS3), nechť mi s ohledem na výše uvedené dají vědět v odpovědi tohoto vlákna, následně vymyslíme vhodné termíny a pro další části případně zajistíme pokrytí vzdušného prostoru řídícími, abychom vše naučené vyzkoušeli v praxi.

HOWGH!
#132226
Umím ho plně ovládat (vzlet, přistání a takové) - až na autopilota. Umím nastavit aby letěl po trase kterou jsem zadal do palubního počítače ale nevím jak zařídit aby se při přistání trefil na runway. Zatím létám tak že asi 10 mil před dráhou autopilota vypnu a přistanu ručně. Také jsem zatím neměl šanci vyzkoušet si komunikaci s řídícím - vždycky když jsem letěl (v X-Plane 11 mám nalétáno asi 20 hodin) tak nebyl žádný aktivní.