Oficiální fórum Czech Airlines Virtual.
Uživatelský avatar
By anhista
#105299
Ahoj, vzhledem že u ČSA už B735 dolétaly poslední trasy tak by mě zajímalo jak to bude u ČSAv? Přidají se do fiktivní flotily nebo budou dál ofiko? Protože jestli tam budou už jen Autobusy tak to bude pěkně na ......víte co.
Uživatelský avatar
By kopcimek
#105300
Ano, zůstanou. Jak, to ještě není jisté...bude předmětem interního jednání, které se bude konat v sobotu na severu Čech.

Každopádně podle tvého banneru v podpisu bych řekl, že se obávat nemusíš. Boeingy NG u TVS nekončí.. :D
Uživatelský avatar
By JKol
#105303
Autobusy tak to bude pěkně na ......víte co.
Lidi co všichni máte proti airbusům? Ano, je na to příšernej addon, ale ne zas tak strašnej, že by ses s tim nedao lítat a kor navíc, když za nedlouho vyjde addon, který strčí do kapsy i NGX...
By OK976
#105304
JKol píše:
Autobusy tak to bude pěkně na ......víte co.
Lidi co všichni máte proti airbusům? Ano, je na to příšernej addon, ale ne zas tak strašnej, že by ses s tim nedao lítat a kor navíc, když za nedlouho vyjde addon, který strčí do kapsy i NGX...
Kterej addon myslíš? Já si pořídil Airbus X Extended a ten je bombovej... To jako bude ještě lepší???

Obrázek
Obrázek
By Tommy
#105305
Nevím proč se o tom bavíme, já jsem třeba osobně schopnej letět s obouma typama celkem relativně obstojně(i když mouchy se najdou.. :D), ale my, Béčkaři, prostě Áčkovou fylozofii nějak nemusíme...s joystickem si můžem zalítat u PC :D Nemusíme proto mít letadlo... :P Holt Boeingy jsou u ČSA něco víc, než jen typ ve flotile...a tak to, myslím, ještě dlouho bude ;)
Uživatelský avatar
By JKol
#105306

Kterej addon myslíš? Já si pořídil Airbus X Extended a ten je bombovej... To jako bude ještě lepší???
Myslel jsme wilco.
FSLabs teď dělají Airbus a bude to mít dvě verze
  • Normální
  • Profesional
Normál bude asi tak něco jako od Aerosoftu, nicméně ta profesional bude promakaná do detailu (např chování kapalin) a bude mít certifikaci, že na ni budou moc trénovat real pilots.
Hodinová prezentace zde
By dan542
#105307
[quote="OK976"]
Kterej addon myslíš? Já si pořídil Airbus X Extended a ten je bombovej... To jako bude ještě lepší???

Obrázek
Obrázek[/quote]
Airbus X extended bombovej není, ale bude A320 od FSLabs a ten bude lepší jak NGXko... Kupuju v den vydání :)
Uživatelský avatar
By Lapak
#105308
Nemyslím si, že ta verze pro FS bude \"něco jako od Aerosoftu\". Podle propagovaných informací to bude spíš kvalit podobných NGXku. To je furt o dobrých pár desítek levelů výš jak to od AS :) Ta profesionální verze bude tuším pouze pro P3D.

Jinak nemyslím, že všichni Bčkaři nemají rádi Áčka. Já se třeba vyžívám v NGčku, ale Áčka mám rád jenom o malinko méně :) Jenom s Áčkama pravitelně nelítám, protože neexistuje addon, který by mě uspokojil :) Hromadu argumentů vymyslím pro obě strany a přitom jde jenom o to, že jsou ty fylosofie prostě jiný, ne lepší/horši. Podle mě teda.
By dan542
#105309
JKol píše:

Kterej addon myslíš? Já si pořídil Airbus X Extended a ten je bombovej... To jako bude ještě lepší???
Myslel jsme wilco.
FSLabs teď dělají Airbus a bude to mít dvě verze
  • Normální
  • Profesional
Normál bude asi tak něco jako od Aerosoftu, nicméně ta profesional bude promakaná do detailu (např chování kapalin) a bude mít certifikaci, že na ni budou moc trénovat real pilots.
Hodinová prezentace zde
Ne, jediné čím bude pro lepší je, že bude mít škodicí (škodící by škodila sama :D) stanici (v normální budou chyby nahodne na zaklade statistik z reálu). Dále nebude pro FSX a bude certifikovaný + jiná licence -> dražší... Možna bude mít i WX radar.

Simulace kapalin bude v obou verzích.
Uživatelský avatar
By anhista
#105311
Mně nejde přímo o konkrétní add-on. Já prostě Airbusy nemám rád už z principu. Nelíbí se mi vzhled, sidesticky, zvuk který to vydává(asi jako fen), nepřehlednej overhead a především to že se vám může s*át samovolně počítač do řízení.
By rc_czech
#105312
System CSAV prece nijak nerozlisuje, jestli letite se strojem z fiktivni nebo realne flotily, tak nevim, co chcete resit.
V ramci CSAV+ jue jen bonus, pokud letite se strojem, ktery je uveden v letovem radu.
Easy!
Uživatelský avatar
By Pavel
#105314
[quote="anhista"]Mně nejde přímo o konkrétní add-on. Já prostě Airbusy nemám rád už z principu. Nelíbí se mi vzhled, sidesticky, zvuk který to vydává(asi jako fen), nepřehlednej overhead a především to že se vám může s*át samovolně počítač do řízení.[/quote]

Kolego, až si o Airbusu pročteš FCOM a projdeš CBT, a až to samé absolvuješ pro nějaké konvenční letadlo, třeba NGčko, nebo 777, tak pak, prosím, hodnoť. Do té doby je to jen plácání pitomostí. Nevím kolik ti je, kolik máš nalítáno v reálu a kolik na vatsimu, ale jako názor teda dost chabej. Řekl bych, že normální logicky uvažující člověk hodnotí letadla podle jiných aspektů než zvuk, subjektivní dojem ze vzhledu, subjektivní dojem z overheadu a způsob řízení. A to ti nebudu pro začátek motat hlavu tím, že i některá velmi známá letadla "s beranama", se řídí jen pomocí počítače, takže argument o FBW taky padá. A to říkám jako člověk, kterej má rád Airbusy, Boeingy, i další konkurenční typy.

PB
Uživatelský avatar
By anhista
#105317
PB: Je mi 14 let, na Vatsimu mám nalétáno asi 10 hodin, a jsem na holky. :-D
Já svůj názor samozřejmě nikomu nevnucuji, a neříkám že jsou Airbusy špatná letadla. Mě prostě víc sedly Boeingy. Toť vše. Nic víc, nic míň.
Uživatelský avatar
By Čondra
#105450
a) Významově nechápu smysl tohoto vlákna, neb se toto řeklo už někde jinde.
b) Nechápu proč nás v TVS-VA honíš s validací letů, když se na to stejně za pár dní vyflákneš.
c) Neumíš s žádným letadlem, žádný letadlo neznáš, tak nesuď..
d) Zvuk letadel reklamuj u výrobců pohonných jednotek.
e) Vzhled reklamuj u vizážistů
f) B777/787 má taky FBW a světe div se, řídí se berany.

g) Co v tomto threadu dělá, že jsi na holky?

BTW: FCOM na NG má něco přes tisíc stránek... Příjemné čtení..

OK
By SWR2831
#105451
[quote="anhista"]PB: Je mi 14 let, na Vatsimu mám nalétáno asi 10 hodin, a jsem na holky. :-D
Já svůj názor samozřejmě nikomu nevnucuji, a neříkám že jsou Airbusy špatná letadla. Mě prostě víc sedly Boeingy. Toť vše. Nic víc, nic míň.[/quote]
To me sedi taky vic Boeing jak Airbus, a to z prostyho duvodu, ze neni zadnej airbus ktery byl dokonale vyroben. Ale nalital jsem s nim pres 1000 hodin. Treba Wilco neni tak graficky pekny jako od Aerosoftu ale mel jsem v nem lepsi pozitek a dokazal jsem si pomoci FMS propocitat vsechno co jsem potreboval. S tim od Aerosoftu to jde ted uz taky, ma i pekny kokpit a sami nepotrebny veci jako jsou odlozny supliky a ja nevim co jeste. hlavne ze leti jak kus tezkyho pancire. to je jedno... ale rekl bych ze Airbus ma dost prehledny, dokonce prehlednejsi OH jak 737. tam to je takovy 5ty pres 9ty. Nebo teba MD 11 (PMDG) taky super letadlo. omrkni to sam.. kazdopadne po 15 letovych hodinach nevis vubec nic o systemech jako takovych v Airbusu ci v Boeingu, takze zatim jen posuzuj ale neodsuzuj. vyzkousej a uvidis. samozrejmne ze tvuj vkus je tvoje vec. budto to sedne nebo ne ,to je jasny...
Uživatelský avatar
By Michal Z.
#105452
To: OK


1. Matyáš Svoboda aspoň konkrétně vidí přístup členů vedení TVS-VA
2. Ty snad s nějakým letadlem umíš ??? Nato jak se tu nadřazuješ tak si toho ve virtuálním světě zatim moc neukázal.
3. Co ti je do smyslu tohoto vlákna (v ČSAv), když se máš především starat o svůj web a Topic.
4. Přestaň se tu vytahovat nad začátečníkama ! a respektuj jejich názory.
5. Zamysli se nad svou minulostí, je vidět ,že to usměrnění jak se tu máš chovat asi bylo ještě málo...

6. Omluva pro společnost, která to bohužel musí číst, ale nebaví mi se koukat nato, jak nám tu OK odhání nováčky od létání.
Uživatelský avatar
By Čondra
#105454
Michale,

Ano. Myslím si, že jsem se už něco naučil a předvedl. Například, dle mého názoru, ovládám a znám vcelku slušně 737NG. Což ty nemůže posoudit, protože se tu už skoro nevyskytuješ a když jo, tak píšeš akorát ty hejterský příspěvky, jako teď. Nad nikým se nenadřazuju, jen už je mi do pláče tu každý den číst tu snůšku nesmyslů, co tu Matyáš produkuje. Dělával jsem to taky, tak se ho snažím zarazit, dokud to jde. Do smyslu vlákna ČSAv mi nic není, ovšem tvým příspěvkem se tento smysl snížil ještě o laťku níž a to už jsem si myslel, že nejde. Co se týče těch názorů, je divné, že tu reješ jen do mě. Dost troufalé... Nad svou minulostí se zamýšlet nemusím, občas ji tu sám vytahuji, jako odstrašující případ pro ostatní.. Usměrňovali mě (naštěstí) jiní. Protože, kdyby jsi mě měl usměrňovat ty, tak se radši propadnu.. Na to, jak jsi super aktivní a rád tu pomáháš a odpovídáš dotazy, bych se radši nevyjadřoval. Já když něco vím, tak se SNAŽÍM POMOCT a odpovědět..

A jestli se ti něco nelíbí, tak se na to jednoduše nedívej, protože už těch BEZVÝZNAMNÝCH útoků na mojí osobu mam akorát tak, plný zuby..

OK