Pro otázky ohledně software a připojení na VATSIMu. SB, FSInn, ASRC, VRC, EuroScope, ServInfo, ActiveSky a další.
By OndrejRych
#108494
Zdravím všechny, vím že se to tu již několikrát řešilo ale i přes to se mi nedaří nastavit knihovna letadel. snažím se to rozjet ne dvou počítačích jako AI modely mám stažené IVAO_MTL. Překopíroval jsem je do složky SimObjects\\Airplanes. při zapnutí proběhne kontrola, ale FSInn udělá viz. obr. FSInn Plane Info
použil jsem AC_ICAO_53.zip ale ten s tím bohužel nic neudělal a vyhodí tohle okno ale ani zdaleka tam nejsou všechny letadla.
nemáte prosím nějakou radu jak to spravit? už se docela těším na PMDG 737NGX ale tohle řeším od včerejška.

díky moc
Ondra
Uživatelský avatar
By Lapak
#108496
Já zrovna před týdnem dělal reinstall FSInnu taky na síťovaných PC a aktuálně fungující postup je takový:

Pozn: Používám WOAI knihovnu letadel, protože je jednak nejlepší a druhak free. Na jejich webu musíš stahovat jednotlivé aerolinky, ale dají se bez problému najít torrenty se všemi AL (jeden z mála legálních torrentů na webu). Jelikož ten instalátor umí instalovat více AL najednou, tak je pak instalace opravdu otázkou minuty.

Na PC kde je FSX:
1. Čistá instalace (tj. po promazání registrů) FSCopilota a FSInnu přesně podle http://forums.vatsim.net/viewtopic.php?t=20466 .
2. Instalace knihovny letadel
3. Zapnout FS a FSInn - udělá si záznamy do registrů
4. Vypnout FS, zapnout ICAO tool a registrovat WOAI knihovnu.
5. Zapnout FS a FSInn. (zase kvůli registrům)
6. Pomocí FSARF (najdeš tady na fóru) spárovat modely a ICAO identifikátory.
- Developeři FSInnu toto nedoporučují, protože to jde trochu proti tomu, jak FSInn ty knihovny řeší, nicméně ze zkušenosti je faktem, že FSInn zdaleka neumí párovat ty modely tak dobře, jako když si to tam nasypeš přes FSARF. Nemluvně o tom, že to máš pod kontrolou a můžeš si tak třeba některé modely co potkáváš často navolit jak chceš...
7. Vytáhnout záznamy v registru buď manuálně nebo touto utilitou: http://download3.apollo3.com/download/d ... .php?id=12

Na zasíťovaném PC, kde poběží FSInn:
1. Čistá instalace FSCopilota a FSInnu.
2. Zapsání registrů co jsi vytáhl z FS PC.
Uživatelský avatar
By Pavel
#108497
Kubo, a je možnost si tam při instalaci zvolit jaké modely chci instalovat nebo ne? Já jsem teď po reinstalu systému a FSky, a chtěl bych si nainstalovat jen to, co běžně potkávám (řekněme evropské aerolinky a typy), jelikož stejně nikam dál neletím a jsem limitován kapacitou disku (SSD)...

PB
Uživatelský avatar
By Lapak
#108506
[quote="Pavel"]Kubo, a je možnost si tam při instalaci zvolit jaké modely chci instalovat nebo ne? Já jsem teď po reinstalu systému a FSky, a chtěl bych si nainstalovat jen to, co běžně potkávám (řekněme evropské aerolinky a typy), jelikož stejně nikam dál neletím a jsem limitován kapacitou disku (SSD)...

PB[/quote]

No ten instalátor umí instalovat jen celé ty jejich jednotlivé balíky, kde jeden balík = jedna aerolinka. Mají nějaký svůj proprietární formát (nebo jsem ho minimálně nikdy neviděl), nicméně jeden balík je otázka max pár MB. Po instalaci už to je klasický model do SimObjects/Airplanes, takže asi není takovej problém si tam hodit linku co chceš a pak jen ručně smazat modely a textury co nechceš a adekvátně promazat aircraft.cfg. Pak bych šel tím spíš přes FSARF, aby sis mohl i nenainstalované AL třeba nastavit alespoň podle modelu atd.

Kompilace všech balíků WOAI z roku 2009 má 1,5GB, rozbalené to asi bude mít o něco více, tak nevím kolik místa pro to máš vyhrazené...
By ASG29
#110379
Jenom poprosím o malou radu... Z ničehož nic mi při spuštění FSX naskočí hláška o problému s modulem FSCopilot, když dám Ano (spustit), tak FSInn normálně naběhne a po připojení k síti vypadá vše normálně (ATC mne vidí, data v Servinfo taky sedí). Problém ale mám se spojením, respektive když zmáčknu klávesu nebo tlačítko na joyi, přiřazené pro vysílání, začne mi to ve sluchátkách pípat (tón jako ve starém telefonu \"Obsazeno\", jen krátký a dvakrát po sobě).
By ASG29
#110381
;) To abych našel instalační DVD Windows... Páč to by bylo nejlepší řešení.
Ale vážně, prostě aniž bych něco s FSInnem dělal, začal zlobit. Když jsem instaloval X-Plane, aktualizoval jsem jen Catalysty a proběhla nějaká aktualizace Win7.