Oficiální fórum Czech Airlines Virtual.
Uživatelský avatar
By dan21
#110242
Ahoj,

vim, ze je trosku hloupy, psat toto na vatsim forum, ale jiz par dni mam problem se semikem na IVAO. Vse funguje ok, az na to, ze semik pise pilot not verified on network. Pritom ivao bezi normalne - na mape se vidim, ostatni me taky. Netusim jestli je problem jen u me, ale je pravda, ze jsem jiz delsi dobu nevidel pilota CSA na ivao.

diky za radu/opravu

dan
Uživatelský avatar
By Datum13
#110246
pilot not verified on network se mi také obcas ukazuje na VATSIMU :-)

Dotaz pro Vladu: už je opraveny Šemík tak ze funguje jak má nebo to ještě pořád haze chybu kvůli. NET framework?U
By oupa
#110248
Na šemíkovi jsem nic neměnil. Podle mého funguje jak má, pokud je nainstalován příslušný .NET.
Tzn. NET4.5 pro verzi 46 anebo .NET4.0 pro verzi 44.
By JakubRacek
#110503
Cau, zajimalo by me jak/jestli je mozny tendle programek zapnout i na macbooku pod OSX. Je to exe soubor ale skrze parallels bych ho zapnout mohl ale asi mi to pak nebude fungovat s x-plane 10 ktery mi bezi pod OSX co? :(
By oupa
#110509
Bohužel pod OSX bez šance.
Lze reportovat lety ručně, nebo kdyby bylo nějak víc X-Plane pilotů co nemohou létat na Windows, tak by šlo uvažovat o XAcars.
By oupa
#110532
To neposkytuje, není ostatně komu. Zkus nějaký konkrétnější dotaz, případně do mailu.
By jizva.vdf
#110540
Může mi někdo poradit se šemíkem? Vůbec mi nechce spolupracovat s FS. Nevím jestli správně postupuju - podám letový plán, a v šemíkovi zmačknu \"load vatsim\" a napíše mi \"Pilot not found on network. You may wait for data to appear or input them manually\" Ani v pravé části (flightsim check) nemám žádné ůdaje, přes to mi dole píše že jsem připojen
By oupa
#110544
[quote="jizva.vdf"]Může mi někdo poradit se šemíkem? Vůbec mi nechce spolupracovat s FS. Nevím jestli správně postupuju - podám letový plán, a v šemíkovi zmačknu "load vatsim" a napíše mi "Pilot not found on network. You may wait for data to appear or input them manually" Ani v pravé části (flightsim check) nemám žádné ůdaje, přes to mi dole píše že jsem připojen[/quote]

Dva problémy, které pravděpodobně nemají souvislost.

1) chybějící kontrolní údaje
Pokud spouštíš jako admin, tak pravděpodobě staré FSUIPC (samozřejmě předpokládám, že v okamžiku připojení šemíka stojíš na stojánce s nahraným letadlem). Zkontroluj/aktualizuj FSUIPC, pokud bude stále problém, kontaktuj mě na mailu s detaily o verzi FS, FSUIPC a OS.

2) Pilot not found
Tak prvně je potřeba být přihlášen na VATSIM a to minimálně pár minut než se aktualizují data.
Pak bych zkontroloval, že máš správně vyplněné VATSIM ID ve svém profilu na webu.
Za třetí se může stát, že data z VATSIMU nejsou k dispozici a pak je tato hláška pouze informační, byť lze očekávat, že díky tomu nebude zvalidován let jako online a bude potřeba zažádat o opravu času po jeho dokončení.
By kubasan007
#110647
Zdravim,

po reinstalu PC mi semik hlasi, ze to neni platna aplikace typu win32. Mam winXP. Nevite nekdo co s tim?? :)

Diky za radu
By Filip Blahout
#112945
Mám problém s připojením přes Šemíka... Jsem online na VATSIMu, kliknu na load data from VATSIM, vše vyplním ale Šemík mi pořád jen říká, že se snaží připojit do FS. Spouštím jako admin... Nevíte, čím by to mohlo být? nebude to antivir?
Uživatelský avatar
By vojav
#112949
No, takovej šikovnej program, který odesílá info o FSX a tak - můžeš si tam různě bootovat tlačítka... Na Šemika stačí neregistrovaná verze

-jinak když pouštíš Šemíka as admin .. pouštíš i FSX a Sb
By Filip Blahout
#112950
Ahá, v tom bude asi háček, díky moc za vysvětlení... Nelítal jsem asi 2 roky, tak jsem zase uplně mimo, ještě jednou díky :)
By Filip Blahout
#112978
Mám další dotaz ohledně Crew hlášek, které Šemík poskytuje. Všechny zvuky mám nastavené na monitor. Mám připojené sluchátka, do kterých mi jde jen komunikace. problém je v tom, že mi do nich jdou nyní i hlášky ze Šemíka. Je nějaká možnost někde nastavit, aby to šlo také do monitoru? (integrované reproduktory)
Uživatelský avatar
By vojav
#112979
Určo to nějak půjde přes ovladače zvukovky... Zkus to tam nějak vyštrachat
Uživatelský avatar
By Datum13
#112980
popravde receno asi vetsi cast z nas to crew mame stejne vypnuto, na zacatku se to da poslouchat a po case te to prestane lakat, stejne se to tluce s mym FScrew
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16