Vše co nepatří jinam a přesto může ostatní zajímat.
#126706
Obrázek

Přátelé,
po roční pauze jsem se vrátil ke své dávné gamese, poněkud ji zredukoval a dokončil do fáze beta testování.

Máte-li Androidí telefon (s trochu rozumným / větším displejem či nejlépe tablet), zvu vás k beta testu této jednoduché gamesky.

Pro instalaci je potřeba státi se beta testerem a po té hru nainstalovat z Google Play.

Odkaz k aktivaci beta testování zde: https://play.google.com/apps/testing/co ... er.android

Budu rád za jakoukoli zpětnou vazbu, hlavně chyby. Díky! :)
Chyby prosím hlaste na k tomu určeném mejlu: area.controller [at] seznam.cz
Díky!
#126707
Už to vidím, až se bude XX při noční směně na TWR nudit, připojí se na VATSIM APP, na mobilu si pustí toto a bude mí 8)t pokrytou celou ČR :D

Jinak první dojmy
Prohodil bych indikací vzletu / příletu (aby se odletové letiště zvětšovalo)
Máš staré TMA, také by se hodila dřívější indikace sblížení
Také by bylo fajn dodržovat kurzy RWY (v nastavení by se zastavily QFU a podle toho by bylo potřeba letadla navektorovat), jinak to je dost easy (viz foto)
Jelikož to testuji na přednášce že které si potřebuju aspoň něco zapamatovat, hodila by se pauza :D
Možnost vypnout vibrace
Co udělat hladiny? Kliknu na letadlo, stoupne
Kliknu znovu, klesne
Priletum nejde nakreslit cesta před pretletenim FIXu (naprd)

Další připomínky budou následovat
Přílohy
Screenshot_2016-04-05-11-05-53.png
Screenshot_2016-04-05-11-05-53.png (112.39 KiB) Zobrazeno 5950 x
Naposledy upravil(a) JKol dne 05 dub 2016, 11:31, celkem upraveno 1 x.
#126708
[quote="Jakub Kolář"]
Prohodil bych indikací vzletu / příletu (aby se odletové letiště zvětšovalo)[/quote]
To by asi slo. Kazdopadne dulezitejsi je barva nez zvetsovani/zmensovani.
[quote="Jakub Kolář"]
Máš staré TMA, také by se hodila dřívější indikace sblížení[/quote]
To je moc prace tam dat nove :) Mozna, nekdy...
[quote="Jakub Kolář"]
Také by bylo fajn dodržovat kurzy RWY (v nastavení by se zastavily QFU a podle toho by bylo potřeba letadla navektorovat), jinak to je dost easy (viz foto)[/quote]
Ma to byt hra predevsim pro ne-letce, ne-ATC, to by bylo prilis slozite (na hrani), spec. bez moznosti ridit rychlost.
Zatim je to easy, jelikoz jsi jeste moc nenahral... pockej az budes se skore kolem 1000ovky.
[quote="Jakub Kolář"]
Jelikož to testuji na přednášce že které si potřebuju aspoň něco zapamatovat, hodila by se pauza :D[/quote]
Staci stisknout back button.
[quote="Jakub Kolář"]
Možnost vypnout vibrace[/quote]
Dodelam.
[quote="Jakub Kolář"]
Co udělat hladiny? Kliknu na letadlo, stoupne
Kliknu znovu, klesne[/quote]
1 hladina je zakladni featura.
[quote="Jakub Kolář"]
Priletum nejde nakreslit cesta před pretletenim FIXu (naprd)
[/quote]
Taky jsem nad tim uz premyslel. Ale v praxi taky nemuzes ridit letadlo, dokud je rizene sousednim stanovistem.
[quote="Jakub Kolář"]
Další připomínky budou následovat
[/quote]
Diky moc!!!
#126709
Taky jsem nad tim uz premyslel. Ale v praxi taky nemuzes ridit letadlo, dokud je rizene sousednim stanovistem.
Ty jsi dlouho neseděl na oblasti viď :D
Jinak bylo tím myšleno, nemůžu letadlu nakreslit cestu uvnitř mého prostoru před přeletem FIXu.
#126710
Jakub Kolář píše:
Taky jsem nad tim uz premyslel. Ale v praxi taky nemuzes ridit letadlo, dokud je rizene sousednim stanovistem.
Ty jsi dlouho neseděl na oblasti viď :D
Jinak bylo tím myšleno, nemůžu letadlu nakreslit cestu uvnitř mého prostoru před přeletem FIXu.
To je mi jasne, co tim bylo mysleno. A taky je mi jasne, ze letadlo dostavas drive nez na hranici, ale tohle je arkada, nikoli real ATC simulator :)
(a krome toho to znamena moc premyslet ;) )
#126713
Áha a nefunkční 500 clean achievement je taky schválně? :D
Přílohy
Screenshot_2016-04-05-21-36-42.png
Screenshot_2016-04-05-21-36-42.png (179.61 KiB) Zobrazeno 5916 x
Screenshot_2016-04-05-21-36-26.png
Screenshot_2016-04-05-21-36-26.png (124.8 KiB) Zobrazeno 5919 x
#126714
[quote="Jakub Kolář"]
Áha a nefunkční 500 clean achievement je taky schválně? :D
[/quote]
To ne :) Ten by mel fungovat :o Kazdopadne se to projevi az po dohrani aktualni hry.

Mimochodem na ceste je v0.9.2 s:
- nastavenim vibraci
- upravou zvetsujicich se/zmensujicich se kruhu
- vektorovanim priletu ze zahranici pred dosazenim entry pointu
#126717
tak jsem se taky dal do testování, ač na emulátoru na PC, jelikož Androida nemam :D Hra dobrá. dá se tim zabavit na celkem dlouhou dobu, ale čtve mě jedna věc - když si pustim letadlo přímo přes letiště, a blbě to vyjde tak, že zrovna jak přelítá tak tak odlet z toho letiště už nečeká a odpálí to, tim pádem hra končí.

takže bych uvítal buďto po vzletu třeba sekundu "neviditelnost" kdy se letadlo nemůže srazit, nebo do toho blikajícího kolečka alespoň odpočet za jak dlouho to odpálí :)

a ještě takovej malej nápad co by se mohlo přidat - jen přelety, tj. z bodu na bod ;)
Naposledy upravil(a) aldamat1 dne 05 dub 2016, 22:45, celkem upraveno 1 x.
#126718
[quote="Aleš Matušík"]
tak jsem se taky dal do testování, ač na emulátoru na PC, jelikož Androida nemam :D Hra dobrá. dá se tim zabavit na celkem dlouhou dobu, ale čtve mě jedna věc - když si pustim letadlo přímo přes letiště, a blbě to vyjde tak, že zrovna jak přelítá tak tak odlet z toho letiště už nečeká a odpálí to, tim pádem hra končí.

takže bych uvítal buďto po vzletu třeba sekundu "neviditelnost" kdy se letadlo nemůže srazit, nebo do toho blikajícího kolečka alespoň odpočet za jak dlouho to odpálí :)
[/quote]
To jsme radi, ze se libi :) Odpocet je dan poctem "zvetseni" kruhu - vzdy 5 (sekund). Da se to okem uhlidat i bez explicitniho pocitadla. Jinak jde samozrejme o to, nevektorovat letadla pres letiste - presne z toho duvodu, co pises. Toto je nedilnou soucasti hry :)
#126754
Tak, a je to venku! Obrázek

Právě jsem vydal první veřejnou verzi. Takže stahujte, hrajte, soutěžte, odemykejte úspěchy... Obrázek

Pokud jste se zúčastnili beta testování, je potřeba kek nejprve opustit, jinak se nestáhne finální build. Odkaz je stejný jako pro přiblášení: https://play.google.com/apps/testing/co ... er.android

Tak enjoy a dejte pls. vědět, jestli to funguje... A nejlépe i na čem to hrajete... Díky!

Finální verze má trohu pozměněné některé herní parametry... Věřím, že ku prospěchu hratelnosti.
#127408
TAK JE TO VENKUUU!!! ;D Malý velký update! Z "Area Controller: FIR Praha" se stává "ATC: Area Controller" - multi-sektorová hra.
Byly přidány 3 další sektory:
- 3-FIR Německo
- FIR Vídeň
- Super sektor USA
Další změny: trochu ztlumené zvuky, optimalizace umístění letišť VFR provozu, prudčí nárůst obtížnosti hry (nová výsledková tabulka pro LKAA FIR), snížené nároky na úspěchy a mnoho menších úprav...
#127409
Pro mne byl největší problém, který mne po dvaceti minutách hraní spolehlivě vytočil ten, když mi někde letěl vrtulník (nebo Cessna nebo co to je) a přímo "pod ním" se objevil odlet (jiný vrtulník na jednom z mnoha VFR letišť). V tom okamžiku hra končila, protože během těch šesti bliknutí zkrátka vrtulník ve vzduchu nedokázal odletět natolik daleko, aby se nezrazil s tím odletem. Stejně tak vrtulník s destinací někde na hranici, takřka v destinaci, a rychlý přílet na vstupní bod skoro ve stejném místě - neřešitelná situace - s tím vrtulníkem se nedalo v tom okamžiku nic udělat.