Vše co nepatří jinam a přesto může ostatní zajímat.
#127197
Nejnebezpečnější letiště světa (2/2)

(History's Most Extreme Airports) Poznejte náročné podmínky, s nimiž se musí vyrovnat piloti i cestující během přistání na nejnebezpečnějších letištích světa. Americký dokument


Poznejte náročné podmínky, s nimiž se musí vyrovnat piloti i cestující během přistání na nejnebezpečnějších letištích světa. Americký dokument
Mnohá letiště světa svou polohou či konstrukcí každý den prověřují schopnosti pilotů i psychickou odolnost cestujících. V druhém dílu amerického dokumentu zavítáme na letiště Gustava III. na ostrově Svatý Bartoloměj, jehož ranvej je extrémně krátká a navíc ze tří stran obklopená zalesněnými kopci. Pasažéři zde mnohdy po přistání líbají pevnou zem. Dále nás čeká mezinárodní letiště Toncontin v honduraské Tegucigalpě a v neposlední řadě asi nejnebezpečnější letiště na světě nacházející se v nepálské Lukle. To nese jméno prvního pokořitele Mount Everestu a svého stavitele, Edmunda Hillaryho, a v náročnosti přistání si v mnohém nezadá ani s vyčerpávajícím horským výstupem.


PONDĚLÍ  30.5.2016 - ČT2 -  20.51 ÷ 21.35
#127490
[quote="Pavel Brodský"]
V ČR v kinech už od 8. 9... nedáme vacc-cz exkurzi na premiéru?  8)

PB
[/quote]

Dobrý nápad, ale já již bohužel unable.

Nicméně bude asi docela zajímavé podívat se, jak si Eastwood poradil s příběhem, který přímo vybízí k nechutnému hollywoodsko-kýčovito-srdcervoucímu zpracování s fádně kladným hrdinou v hlavní roli. A jak zvládl schízu pramenící z toho, že tady hlavníhu hrdinu zkrátka nesmí zabít.
#127491
[quote="Vladimir Linek"]
Ale ne... belovlasy Forrest Gump za kniplem.... jak to clovek ma brat vazne? :-)
[/quote]

To je fakt.. snad tam nebude nějaká stewardka se jménem Jenny..:)

Apropos, možná, že víc uvěřitelnej v tý roli by byl John Travolta..
#127658
[quote="Jakub Kolář"]
9.9. vychází nový film Sully pojednávající o přistání A320 do Hudsonu. Trailer nevypadá špatně, určitě líp než Flight.

https://youtu.be/mjKEXxO2KNE
[/quote]

Teď jsem skouknul trailer na ČSFD. Zajímalo by mě, kdo k tomu dělá ty české titulky: (čas 1:10) "Mám tu 8320 prudce klesající v řece."  Když pominu chybnou předložku, mohl si překladatel dohledat, že to není EIGHT320, ale A320."  :P

Naštěstí u traileru uvedeného na stránkách IMAX je překlad správně: "Letoun A320 klesá k řece."
#127661
07. 09. 2016 - Aktuálně na ČRo1 - RADIOŽURNÁL...

Hostem Radiožurnálu bude ve středu dopoledne akrobaticky pilot Petr Kopfstein. Co je na letecké akrobacii nejkrásnější? Čím vším jsou vybaveny ty nejmodernější akrobatické létací stroje? Panuje mezi piloty rivalita? A jak velkému přetížení čelí během letu? I na to se Petra Kopfsteina zeptá moderátor Petr Král ve středu mezi 10. a 11. a své otázky můžete pokládat i vy.

http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/host - obecný odkaz

Obrázek
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11