Forum zaměřené na vše o letadlech, sceneriích, addonech a ostatním z Microsoft Flight Simulatoru.
#128320
Ahoj,
dovolte mi upozornit na naprosto famózní počin Milana Šmída z flightsim.cz, který dal dohromady všechny české scenérky "aeroklubových" letišť, které kdy vyšly, a zprovoznil je v FSX/Prepar3D (nativním formátu), doladil na ortophoto, atd. Konkrétně:

- konverze objektů do nativního formátu FSX a konverze textur do formátu dds
- posunutí otočení do souladu s podkladovým orthem
- nahrazení pevných ploch (asfalt, beton…) hi-res ground polygonama
- osazení letišť statickými letadly a auty (pokud nebyly součástí originální scenerky)
- osazení letišť stromy z nativní knihovny FSX a trávou z free knihovny LHSimulations
- nahrazení / osazení větrných rukávů a přistávacích T za plně funkční animované modely z
free knihovny FlightPort
- umístění některých drobných objektů z free knihoven LHSimulations a FlightPort
- doplnění některých objektů ze scenerek pro X-Plane 10
- konverze scenerek letišť pro X-Plane 10 do FSX / P3D, v případě, že scenerka neexistuje
pro žádnou verzi MSFS nebo je nepoužitelná
- úpravy AFCAD dat, aby nebyla vidět default textura travnaté dráhy a současně byla letiště
použitelná pro AI provoz
- update komunikačních frekvencí a číslování drah
- úpravy zpravidla prvních pěti parkingů tak, aby byly umístěny v areálu letištních budov
- osvětlení drah letišť, které umožňují noční VFR provoz (nefunguje ale bezchybně)

Více na http://www.flightsim.cz/forum_prispevek ... =0&style=2
Balíček je ke stažení na flightsim.cz

Obrázek

Obrázek

PB
Naposledy upravil(a) Pavel dne 30 lis 2016, 21:19, celkem upraveno 1 x.
#128321
Ahoj, byť nerozumím polovině věcí, které píšeš, je to super asi pro mé lítání na C172.
Rozumím tomu dobře, že když tento balíček použiji, budu moci (nebo muset aby se nebily)
smazat všechny jednotlivé scenérky a tímto je nahradím?
M.
#128322
Ja tomu tak rozumim - tenhle balik by mel obsahovat zoptimalizovane scenerky jednotlivych letist... je tam napr. LKMT a LKKV, ale nikoli napr. LKTB a samozrejme LKPR.

Vse jsem stahl a nainstaloval... zpusobilo i to 1 zvlastni efekt: zmizely mi pojizdecky a plochy na LKPR (drahy, budovy, svetla apod. jsou) :-/ zatim nevim, proc a ktera z instalovanych veci to dela...
Naposledy upravil(a) radarada dne 01 pro 2016, 15:31, celkem upraveno 1 x.
#128325
Aerosoft.
A poradi by melo byt spravne. LKPR je prvni a pak jsou ty nainstalovane baliky (body 4 a 5 postupu instalace) a pak jsou jednotliva letiste.

No, nicmene... pokusil jsem se postupne vracet vse do puvodniho... deaktivoval a odnastavil jsem ankonec vsechno... zaclo fungovat... pak se mi uz ale nepodarilo dostat do stavu, ze to zase nefunguje... tak nevim :-/

Takze v tuhle chvili se to tvari, ze to funguje... ale netusim, co je jinak oproti prvnimu pokusu...