Forum zaměřené na vše o letadlech, sceneriích, addonech a ostatním z Microsoft Flight Simulatoru.
Uživatelský avatar
By Pavel
#129489
Ahoj,
jen stručná informace pro ty, kdo nesledují dění na scéně:

Dovetail Games (ta firma, která kdysi zakoupila od Microsoftu FSX, opravila pár nejhorších bugů a vyadala jí jako FSX Steam Edition) pracuje na vlastním simulátoru.
Nesporně to vychází z FSkového základu (stejně jako třeba P3D), ale Dovetail v tom dělali spoustu důležitých změn (64-bit, DirectX 11), kompletně překopali uživatelské rozhraní, a snaží se to doplňovat o různé vychytávky z addonů třetích stran již "v základu" (například letová fyzika od A2A, textury od ORBX, atd).

Vyjde to 18. května (už!), pak uvidíme. Zatím existují různá videa, vizuálně to vypadá jako dobře vylepšená FSka (proč ne...), ale neví se moc o backgroundu - jestli půjde přidávat addony tak jednoduše jako do FSky, jestli to bude nějak částečně zpetně-kompatibilní, případně jak těžké bude pro vývojáře kvalitních addonů /PMDG/ je udělat i pro tuto platformu.

Můj názor je, že pokud to bude stejně rozšiřovatelné jako FSX, tak by to bylo super (FSUIPC, vatsim klient...). Máme P3D (od budoucí verze 4 také 64-bit), ale addony pro něj jsou občas výrazně dražší než pro FSX. Takže pokud by Dovetail udělali FSW jako volné pokračování FSX (doufejme že i méně HW-náročné než P3D), nebyl bych proti na něj výhledově přejít. Navíc P3D je stále na můj vkus až moc "zpětně kompatibilní" s FSkovými věcmi, což ho dost omezuje (například přiblblý systém nočních a zimních textur v FS-platformě). Kdyby FSW tyhle blbosti odřízli a udělali jinak, tak palec nahoru.

Nějaké to video: https://www.youtube.com/watch?v=qBP7dQdek-w

PB
Uživatelský avatar
By JKol
#129492
18. 5. pokud se nepletu by měl vyjít Early Access během kterého to budou ladit na základě požadavků komunity (není vůbec blbý nápad), co se náročnosti týče, vyděl bych to podobně jako Xplane 11.

SYSTÉMOVÉ POŽADAVKY
MINIMÁLNÍ:
Operační systém: Windows® 7, Windows 8, Windows 10 (64-bit versions only)
Procesor: AMD APU Kaveri A10-7850K or Intel Core i3 6100
Paměť: 8 GB RAM
Grafická karta: Radeon R9 Fury or GeForce GTX 970 (4 GB VRAM)
DirectX: Verze 11
Připojení: Širokopásmové připojení k internetu
Pevný disk: 40 GB volného místa
Zvuková karta: DirectX Compatible
Dodatečné poznámky: System requirements are subject to changes during optimisation process.
Uživatelský avatar
By kissman
#129494
Chapu spravne, ze toto je ono slibene "pokracovani" MS:FS serie (ale ne uz od MS lebo DT kupil)?