Forum pro otázky a diskuze o českém VATSIMu a online létání všeobecně.
#131914
Dobrý den / Ahoj
jmenuji se Honza Čechovský (33let) a asi po 7 letech amatérského létání IL-Sturmovik, MSFX a ted X plane 11 jsem se rozhodl, že vyzkouším VATSIM. Zdravím vás všechny a doufám, že to "nezvořu" :-)
- moje otázka na vás je, zda je možné létat jen jako PPL. Tedy nejraději mám Cessny a BE58. Vidím, že ve velkém měřítku se spíše létají velká dopravní, ale těm jsem zatím nepropadl.
- a zda je nějaká virtuální firma, ve které se da vytvářet nějaký virtuální postup, když budu například fiktivně vozit turisty ;)
Děkuji moc za odpověď.
(Letadlo i navigaci už celkem ovládám, komunikace s ATC je na úplné nule, to byla vždy moje obava, proč jsem VATSIM nikdy nezkusil... snad to nějak zmáknu, rád bych si zalétal už v reálném VATSIM světě )
#131915
Ahoj,
jasně, že jde :-) Léta tak docela dost lidi, v ČR tedy méně než s dopraváky, ale občas někoho potkáš.

Co se tyče komunikace, letových plánů, apod - mrkni na wiki, odkaz z naší HomePage - je tam vše, co potřebuješ pro prvních pár desítek až stovek hodin s BE58 vědět :-) IFR i VFR.

PB
#131917
Ahoj, díky za uvítání.
Web, wiki i forum pilotní školy pročítám velice horlivě :) Vidím že používáte TeamSpeak... tak se připojím. Většinou létám po večerech od 20:00 do 23:00 tak nějak nepravidelně každý den, pokud nemám nějakou práci. Jsem muzikant, takže občas lítám i jinde. Ale jinak mám možnost se tu objevovat celkem často... Používám X plane 11 (pluginy 124th ATC, shakehead, Airport VS) a přes XSquawkBox už jsem včera i postával v LKTB a zkoušel tiše poslouchat komunikaci... teda upřímě vyděsilo mě to :) Občas jsem nerozumněl ani číslovky... dialekt, zkreslení audio výstupu. Doufám, že se s vámi někdy spojím a promluvím s váma, abych se zeptal na vše potřebné a nemuseli jsme tu vypisovat knihu :) Rád bych se k tomu dostal, moc se na společné lety teeším. Ahoj teda někdy na večer na vašem TS (přezdívka JackCzech )
#131921
ts3.vacc-cz.org
heslo je tuším ICAO kód největšího CZ letiště :)

musíš mít malinko starší verzi TS3, naše IT oddělení bude během týdne upgradovat na novou

pokud by se ti nepodařilo připojit tady kvůli verzi tak mě najdeš ještě na mém soukromém TS3 serveru 81.0.217.180:6812 - ten je aktuální - heslo testik
#131922
JackCzech píše:
29 srp 2018, 22:20
- a zda je nějaká virtuální firma, ve které se da vytvářet nějaký virtuální postup, když budu například fiktivně vozit turisty ;)

Ahoj,

existuje docela pekny system:

http://www.fseconomy.net

Muzes si v nem pronajimat/kupovat GA (mala) letadla a resit ruzne zakazky. Pripadne kupovat/budovat/zasobovat letistni zakladny, letat jako pilot i na airlinerech apod.
#131926
vinil píše:
01 zář 2018, 09:19
JackCzech píše:
29 srp 2018, 22:20
- a zda je nějaká virtuální firma, ve které se da vytvářet nějaký virtuální postup, když budu například fiktivně vozit turisty ;)

Ahoj,

existuje docela pekny system:

http://www.fseconomy.net

Muzes si v nem pronajimat/kupovat GA (mala) letadla a resit ruzne zakazky. Pripadne kupovat/budovat/zasobovat letistni zakladny, letat jako pilot i na airlinerech apod.
Ahoj díky moc... nezávisle na tom, jsem právě v očekávání potvrzení registrace u nich... Ale moc díky za pomoc... :)