Vše o simulátoru X-Plane.
Uživatelský avatar
By vinil
#132376
S novym voice systemem na Vatsimu jsem zahodil XSquawkBox a nainstaloval X-Pilot (pouze XP11+ a Windows):

http://xpilot.clowd.io/

Trochu jsem se toho obaval -- slysel jsem vselijake strasidelne zkazky o Swiftu -- ale je to eazy-peazy.

Cele nastaveni je v jedinem okne, a je to par zakladnich a pochopitelnych veci. CSL jsem zkopiroval ty od Bluebell z XSquawBoxu a funguji. Text funguje -- jen tedy pisete v okne mimo X-Plane. Voice funguje -- prijem i vydej. Tedy vysilani, samozrejme. Jen jsem vypnul "realisticke efekty." Ja mam na Vatsimu voice rozhodne spis prilis spatny nez prilis dobry!?!

A je to. Vlastne jsem dost rad, ze jsem se zbavil nevyvijeneho a neudrzovaneho XSB. Tak tedy: At zije X-Pilot!

Jak jste se vyporadali s audio zmenou vy?
Uživatelský avatar
By penickao
#132377
Vláďo, dík za super recenzi (jako obvykle). Já jsem už před zavedením AFV zkoušel Swift. Instalace byla porod, jak jsi již zmiňoval - příliš mnoho nesrozumitelných a asi i zbytečných nastavení, které klidně mohly být schované pod nějakýma advanced options. Funkcionalita je ale fajn, když si zvykneš na prostředí, je to super. Zkoušel jsem ho hlavně proto, že narozdíl od xsb je to vyvíjená platforma, která snad má nějakou budoucnost. Líbí se mi tam nějaké vychytávky, ale zatím nevím jak s počasím, to se mi zdálo srozumitelné úplně nejméně. Zkusím taky ten xpilot :)
Uživatelský avatar
By Eda
#132378
Nejaky tip pro Linux? U xsqb autor pise ze na nove verzi teprv pracuje, ke stare verzi to chce nejaky ten VATSIM standalone client (win only), xpilot je taky win only a o swiftu jsem cetl vselijake strasidelne zkazky a jeste to je jen alfa :)
Uživatelský avatar
By penickao
#132379
Edo, swift jsem rozjel, funguje, s instalaci mohu pomoci. Alpha je ted ta nova AFV, ale jinak jsou to beta verze, ta posledni alfa je stabilni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
By vinil
#132386
6810 píše:
24 říj 2019, 12:59
A levitují tam také pojíždějící letadla nebo už to někdo vyřešil?
Prosil bych, aby me neumele presuny s UH-1 Huey nebyly oznacovany za levitaci ;-)

Jinak me CSL v X-Pilot funguji v ramci moznosti dobre.