Forum zaměřené na vše o letadlech, sceneriích, addonech a ostatním z Microsoft Flight Simulatoru.
Uživatelský avatar
By Pavel
#50555
Hi, s Amálkou jsme objevili tohle. Jedné se o fototextury celé republiky pro FS2004 a FSX. Ve FSX nadále důrazně nedoporučujeme využívat tuto verzi, pro FSX je doporučena tato verze:http://www.vacc-cz.org/forum/index.php/ ... 469.0.html Narozdíl od tileproxy je to extrémě user friendly, nevyžaduje to žádnou ruční konfiguraci, nic! HW nenáročné, ideální věc.
Autoři to umístili na edisk, můžete si stáhnout vše, nebo jen části které využijete. Doporučuju nainstalovat do FSky, pro IFR a noční lítání vypínat (zybteečné), pro denní VFR zapínat.

Obrázek

Obrázek

Aktualizováno 16. 6. 2013 by PB

Stahujte tady
Kód: Vybrat vše
 http://www.uloz.to/xXXD3XSA/vfr-cr-fs9-1-2014-f-su-d-part1-rar
http://www.uloz.to/xd464xcy/vfr-cr-fs9-1-2014-f-su-d-part2-rar
http://www.uloz.to/xwqhYZdL/vfr-cr-fs9-1-2014-f-su-d-part3-rar
http://www.uloz.to/xcZ1uZdL/vfr-cr-fs9-1-2014-f-su-d-part4-rar
http://www.uloz.to/xgwTwCTk/vfr-cr-fs9-1-2014-f-su-d-part5-rar
Voda:
Kód: Vybrat vše
odkazy mimo provoz - máte nové? pošlete do odpovědi!
Autogen: POUZE PRO FS9!!!
Kód: Vybrat vše
http://ulozto.cz/xqkPCju/lkaa-autogen9-zip
Update:
Kód: Vybrat vše
odkazy mimo provoz - máte nové? pošlete do odpovědi!
Návod:
Sesypat scenérky všech čtverců do jedné složky Scenery a jedné složky Texture
Přidat k tomu Vodu
Do složky Texture nasypat autogen
Stáhnout \"update\", smazat původní BGLka ve scenérce a nahradit je novými BGLky z update
Celé přidat jako jednu scenérku v FS9
Enjoy!


PB
Naposledy upravil(a) Pavel dne 10 srp 2016, 20:23, celkem upraveno 1 x.
#50560
Jinak rozlišení akceptábl pro VFR, ale odhadem jde cca o 7m/pixel. Tedy nejde o 3.75m/pixl (maximum pro FS9) ani o 30cm/pixl (FSX), takže oproti TP kvalitativně horší. Zase nepotřebujete instalovat TP, měnit FS.ini atd. Je to na každém, ale rozhodně to je dobrý.

P.S. Jinak problematika rozostřování textur je problematika FS obecně, takže i zde se vyskytuje (byť v omezenější míře protože je to nižší rozlišení)
#50565
Tak jsem to po dvou hodinách stahování a rozbalování rozchodil a buď tam mám něco blbě, nebo nevím... zkuste si visual APP RWY29 LKKV - je to dost běs (nesedící textury na sobě a rozlišení jak default ze vzdálenosti >30nm). Teď musím letět, ale časem sem dám screeny. Jestli někdo o problému nesedících textur ví a zároveň ho umí vyřešit, byl bych rád... Díky!
#50572
Tady sem to zkusil v X-plane 9, kdyz sem nizko tak se to holt rozmaze no...autogen zustal kdyz ho vypnu nevidel bych ani scenerky, takze to nahradi pouze textury a napriklad sou tam vyschly reky a vedle je skutecna reka :) je videt na screenu Cernosic.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

ty silnice to je tam doplneny takze to tam bejt nemusi a nadherne funguje, ale nejezdilymby vlaky ani silnicni doprava :)
By mataVla
#50573
davide, nemohl bys nekde prosim postnout ty zkonvertovane scenerky pro xplane?

btw vitej k xplanu (nebo ze bys to az doposud uspesne tajil?)
#50575
[quote="mataVla"]davide, nemohl bys nekde prosim postnout ty zkonvertovane scenerky pro xplane?

btw vitej k xplanu (nebo ze bys to az doposud uspesne tajil?)[/quote]

No hele ja sem si zatim zkonvertoval jen tu cast 12, protoze sem to chtel odzkouset......

Jinak mam doma xplane 7,30 8 a ted 9 ale ty predchozi nic moc i kdyz sem se v nich vyblbnul.....takze se mspis tak zacal ted

jinak se to dela pomoci programu G2Xpl a netrva to dlouho pokud uz to mas stazeny......pokud ne tak ja si to stahovat budu a hodim tam asi celou tu cr, tak bych to mozna pak nekam upnout moh
#50584
[quote="mataVla"]to by bylo supr.. jak se ti bude chtit, ale dej vedet prosim, kdyz ne, abych mohl zacit pripadne stahovat.. :) a konvertovat..[/quote]

Jsem sám kterému uniká, proč si to nestáhneš a nezkonvertuješ sám? Pro Davida znamená že to musí celý uploadnout ne? Asi by bylo logičtější chtít návod jak si to zkonvertovat než výsledek celé práce. :P
#50586
[quote="amalka"][quote="mataVla"]to by bylo supr.. jak se ti bude chtit, ale dej vedet prosim, kdyz ne, abych mohl zacit pripadne stahovat.. :) a konvertovat..[/quote]

Jsem sám kterému uniká, proč si to nestáhneš a nezkonvertuješ sám? Pro Davida znamená že to musí celý uploadnout ne? Asi by bylo logičtější chtít návod jak si to zkonvertovat než výsledek celé práce. :P[/quote]

Na to nepotrebujes zadnej navod :) najdes cestu ke scenerce do FS a ukazes ji cestu od slozky Custom Scenery v X-plane to je vsechno ....jo vyberes verzi xplanu a rocni obdobi ale to se ignoruje pokud nema scenerka sezoni textury.....

jianak ja uz setgo snazim stahovat ale mame priserne pomalej net takze hrozne dlouha doba nez t stahnu a pak jeste nekam postnu...dalsi vec ze ty scenerky sou po zkonvertovani vetsi
#50596
Včera jem zkusil nainstalovat okolí LKKV a Prahu

Výsledek:
K.Vary docela OK, ale v Praze mi to nechtělo textury nějak načítat - většinou to končilo rozmazaným zeleným flekem (letěno cesnou). Navíc je to použitelné tak na cessnu - když jsem to zkusil s rychlejším letadlem - JAS39 (cca 300 IAS a víc) tak to nestihalo loadovat. Možná to je problém mého PC, částečně taky ovlivněno výškou (relativněn nízko do FL60). O výška FL100 to vypadalo docela dobře i stím JASem :)
Ještě jsem zkusil severovýchodní čechy a své rodné město jsem z výšky 4000ft docela slušně poznal. Jinde jsem se ztrácel :)

Shrnutí:
Celkově to nevypadá zle - na lítání ve dne za VFR od výšky aspoň 1000ft nad zemí (a mimo Prahu) použitelné.
V noci (resp. navečer) to není použitelné, což je docela škoda :( pač mi tam chybějí světla měst atd. V něděli večer to ještě otestuji více a případně dodám nějaká fota.
By Viper
#50599
Musí to být nad UT, pak to chodí do pohody. Ale ono k tomu popisu instalace, je to dost zmatečné. Ono umístění do addon scenery nemusí vůbec fungovat (podle mne ani nebude). Nejlepší je umístit to do samostané složky (třeba CR VFR) a do ní dát všechny čtverce. Každý čtverec zvlášť pak přidáš do scenery library a měj je výš než UT.
#50604
Ad Viper:

Komentář ohledně umístění do addon scenery nechápu. Samozřejmě že umístěním do Addon Scenery (což je obecně default složka pro \"ADDON SCENERY\") se myslí nakopírovat tam všech 40 čtverců (vznikne 40 adresářů) a tyto pak obvyklým způsobem zaregistrovat jako scenérku. Tedy zcela v souladu s návodem, nebo ne?

Cituji:
Extract all 40 parts you downloaded to your FS Addon Scenery Folder or to
any other folder where you have you FS sceneries.
Example: C:/Program Files/Microsoft Games/Flight Simulator 9/Addon
Scenery
Then add the scenery in your FS. Run FS, click Settings, Scenery Library, Add
Area, Then restart your FS and enjoy VFR flying.

P.S. Pokud máte třeba VFR celly (nebo výše zmíněný program nestojící ani za ukradení (UT)), tak umístění addonu na seznamu v scenery library určuje pořadí, je tedy nutné mít vyšší pořadí u toho co chcete vidět. Nejdřív se vám nahraje cella nebo UT a to je následně přeplácnuto touhle VFR scenérkou. Samozřejmě že ideálnější je v tom případě aktuálně nechtěný addon deaktivovat zrušením fajfky...
By Viper
#50608
Dominoa320: Ale bacha ať to nedáš až moc nahoru, tedy nad letiště. To by mohlo dělat bordel.

amalka. No já mám tedy DOST špatné zkušenosti s umisťováním scenérek do Addon scenery. Tuhle složku už nechávám prázdnou. A vážně nevím, co máš proti UT? Já si ho koupil a plná spokojenost. Už nikdy více celly, které se železnou pravidelností shazují FS-ku.
A k tomu návodu, tam jsem myslel cituji \"Then add the scenery in your FS. Run FS, click Settings, Scenery Library, Add
Area, Then restart your FS and enjoy VFR flying.\"
Pokud si tohle přečte člověk neznalý práce s FS-kou, tak pochybuji že z toho vydedukuje, že tam má přidat všech 40 čtverců jeden po druhém.
By Dominoa320
#50611
[quote="Viper"]Dominoa320: Ale bacha ať to nedáš až moc nahoru, tedy nad letiště. To by mohlo dělat bordel.[/quote]

Já si dělám srandu.. dal sem to pod letiště ;)
#50625
Ahoj, neuměl by jste někdo udělat(nebo říct jak) z toho třeba 8 sektorů?? Jako třeba Čechy S-V-J-Z a Morava S-V-J-Z? Bylo by to daleko lepší, než vypínat a zapínat 40 sektorů.

Díky moc.
#50626
Zvláštní... jsem asi jedinej, kterýmu dva čtverce nesedící na sobě udělaly pár km před prahem 29 v LKKV tu šílenou, rovnou \"řeku\"...? :-O
Jinak je to krása, akorát mi to PC za boha nechce dost rychle natahovat... ale ono to moje ubohý železo občas nechce dost rychle natahovat ani default FSX, takže tohle bych i pominul...
[img=scr1]http://www.fleet-transfer.cz/dataftp/scr1.jpg[/img]
By DngrsKuzle
#51026
Kdyby to fungovalo perfektne, byla by to nadhera. Spusteni simulace trva neskutecne dlouho. Textury se mi doostruji v podstate az za letadlem. Nevim, co s tim. Je to vsechno poskladany z tech cellu na periskopu, nebo je to uplne oddeleny projekt?
#51046
[quote="DngrsKuzle"]Kdyby to fungovalo perfektne, byla by to nadhera. Spusteni simulace trva neskutecne dlouho. Textury se mi doostruji v podstate az za letadlem. Nevim, co s tim. Je to vsechno poskladany z tech cellu na periskopu, nebo je to uplne oddeleny projekt?[/quote]

To s cellama nemá nic společného, je to nějakým způsobem získaná ortofoto CR převedená na ortofoto scenérku. Čím horší PC a čím vyšší ground speed tím více rozmazaných textur budete mít. Na high end je to ve FS9 použitelné do cca 220 kts (konstantní let jedním směrem s načítáním textur). Při kroužení v místě kde už se textury načetly je logicky možná rychlost vyšší.
Uživatelský avatar
By tmx
#51321
Hmmm... Tak musím konstatovat, že u Tileproxy mám lepší výsledky. Tohle se taky tragicky nestíhá načítat, jen s tím rozdílem, že to na rozdíl od TP nevytváří za letu scenérky, takže je zticha disk...
Oproti UTEX to má asi jen jedinou výhodu, že člověk bude opravdu vědět, kde jsou ty Dukovany. :D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9