Oficiální fórum Czech Airlines Virtual.
By Atan
#52323
Je v ČSAV staffu ještě někdo živý? Tady na foru je mrtvo, na webu není letový řád - FlightBook zeje prázdnotou. :(
Uživatelský avatar
By Vanilla
#52374
Ahoj, ted jsem se na to díval. Díky za upozornění. Jdu to hned řešit.
By oupa
#52378
Ve FlightBooku si odškrtni \"Only valid timetable\" a můžeš vesele frčet dál...
Uživatelský avatar
By Vanilla
#52380
Let. řád na čsav je hotov, pouze se čeká na doplnění charteru. Takže prosím o strpení.
Uživatelský avatar
By CSA021
#52656
Jen filosofická otázka : a nešlo by tedy zprovoznit letový řád ČSAV a později doplňovat např. charter? Myslím, že je to pro naše forum docela ostuda, že máme tak dlouho nečinné hlavní linky...
Uživatelský avatar
By Vanilla
#52671
[quote="CSA021"]Jen filosofická otázka : a nešlo by tedy zprovoznit letový řád ČSAV a později doplňovat např. charter? Myslím, že je to pro naše forum docela ostuda, že máme tak dlouho nečinné hlavní linky...[/quote]

O tom není pochyb. Myslel jsem, že už je to ok - jelikož jsem byl pracovně v zahraničí, tak jsem neměl možnost ověřit.
Zaurguju.

Každopádně v aplikaci FlightBooku se odškrtne "Only valid timetable" a ukážou se..
By oupa
#52699
Na četné výzvy jsem prodloužil platnost současného letového řádu do 30.6. do doby. Jedná se o dočasné opatření, než bude nasazena nová aktualizovaná verze.
By Mimikra=>CSA128
#54219
Zdrávas všem mám na srdci, pro mne, lehce nepochopitelnou věc... jek je možný že do Splitu se dostanu z LKPR pouze jako SFO ale naz5 už i jako FO teď vyvstává otázka: Je to pouze překlep a všude má být SFO, nebo je to takto v pořádku a budou pilotům s hodností FO počítány lety typu (mimo ČR) FO - Split - Praha?

Předem děkuji jedná se pouze o mou zvědavot a částečně se snažím předejít případným dohadům.

PS: neberte to jako hnidopišství... ;)
By oupa
#54222
Pochopitelně se jedná (jednalo) o překlep v administraci letového řádu.

Alternativní vysvětlení je takové, že se jedná o variantu pro piloty degradované na FO poté, co na dovolence ve Splitu poněkud přehnali pití Proška (http://www.bluedanubewine.com/wine/52/) a nebyli schopni pokračovat.
By Mimikra=>CSA128
#54223
[quote="oupa"]Pochopitelně se jedná (jednalo) o překlep v administraci letového řádu.

Alternativní vysvětlení je takové, že se jedná o variantu pro piloty degradované na FO poté, co na dovolence ve Splitu poněkud přehnali pití Proška (http://www.bluedanubewine.com/wine/52/) a nebyli schopni pokračovat.[/quote]


Oká :D děkuji za vysvětlení :D
By oupa
#54224
Zároveň prosím, pokud kdokoli najdete podobnou nesrovnalost, pište buď mě nebo (a to budu radši) na rad@csavirtual.cz, což dojde všem adminům letového řádu. Linek je v databázi přes 600, takže chyby nejsou vyloučené...
By Mimikra=>CSA128
#54300
[quote="oupa"]Linek je v databázi přes 600, takže chyby nejsou vyloučené...[/quote]

Když řeknu že: "To zcela chápem, a že se budem aktivně účastnit odstraňování podobných BUGů" tak věřím že mluvím za veškeré pilotstvo, ČSAv... :)
Uživatelský avatar
By Čondra
#54302
Linka Toronto - Praha je označena jako pro SFO :)
By oupa
#54303
[quote="Čondra87"]Linka Toronto - Praha je označena jako pro SFO :)[/quote]
Opravím.

Nicméně fakt si nemůžu odpustit poznámku, četls můj předchozí příspěvek s pokyny co dělat, kam psát? Na komunikaci tohoto typu tady máme e-mail, notabene s mnou zároveň řešíš něco po icq... Připadá ti to jako hodnotná informace pro ostatní?
By Mimikra=>CSA128
#54306
[quote="oupa"][quote="Čondra87"]Linka Toronto - Praha je označena jako pro SFO :)[/quote]
Opravím.

Nicméně fakt si nemůžu odpustit poznámku, četls můj předchozí příspěvek s pokyny co dělat, kam psát? Na komunikaci tohoto typu tady máme e-mail, notabene s mnou zároveň řešíš něco po icq... Připadá ti to jako hodnotná informace pro ostatní?[/quote]
Oupa, divím se že jsi ještě na něj nezýskal imunitu... Ondrášu... jsme o5 u toho víc číst míň psát...
Uživatelský avatar
By CSA075
#54312
Mam dotaz ohledne letoveho radu. Kdyz kouknu do Flightbooku, tak tam jest opravdu hodne linek, konkretne treba linka OK181 UAAA - LKPR, kdyz ale otevru letovy rad na strankach CSAV, tak do Alma-Aty neni uveden let ani tam a ani z5, proto muj dotaz zni, bude my tento let zapocitan automaticky a nebo budu muset ulozit log a posilat adminum, aby my ji dodatecne zapocitali. ( Linka v reale se leta )
Tech linek je takto vice co chybi a nebo je jen jednim smerem.

P.S.
Jinak pokud by staff chtel, mohu pomoci s aktualizaci realnych linek.
Uživatelský avatar
By Vanilla
#54323
Ahoj, mělo by to být tak, že ve Flightbooku jsou všechny linky. Na webu jsou pouze aktuální k danému dni.
Pokud si vybereš ve Flightbooku linku které není na webu a zaletíš ji, tak Ti bude započítána stejně jako ostatní.

K tvé nabídce ohledně aktualizace linek:
Vojta Remeš je route administrator, takže se můžete domluvit spolu.
By oupa
#54327
V letovém řádu je OK-0180 s platností pouze do 11.6.2009 což vypadá na chybu, protože nazpět je OK-0181 s platností do 31.12.2009. Opravíme.
By oupa
#55747
Pokud se ti do letadla dostane více lidí, než kolik predikuje systém, tak to je zcela v pořádku. Akorát by to mělo nějak sedět s kapacitou letadla. Požádej svoji cabin crew o přepočet a vyplň skutečnou hodnotu, ne tu, kterou navrhuje predikce na webu.
Uživatelský avatar
By CSA222
#62254
Ahoj, chci se zeptat na úplnost či neúplnost letového řádu. Jelikož vycházíme z reálných ČSA tak se chci zeptat, co dělá v letovém řádu např. linka LKPR-KATL, když se ATL přes zimu nelítá a místo toho se lítá KJFK na codesharu s DL a ten tam není?

Další otázka zní proč letat jen některé codeshary např.LKPR-ELLX, EIDW-EFRO, když můžeme létat i další po USA, kde je spolupráce s DL a pak hlavně po evropě, kde se dá létat víceméně kamkoliv např. PRG-CDG-TLS. Všechny informace o linkách atd. atd. jsou v letovém řádu čsa. Myslím, že by to bylo zajímavé a uvítalo by to více pilotů.


MK
By rc_czech
#62257
Platnost soucasneho letoveho radu konci za nekolik malo tydnu, proto nema jiz cenu ho nejak razantneji prekopavat.

Zmen se dockame v nove letovem radu LETO 2010.
Uživatelský avatar
By tmx
#62258
EIDW-EFRO je jen omyl, to tam nemá co dělat a brzy už naštěstí zmizí v propadlišti dějin.
A k těm linkám. V řádu jsou zhruba ty, co jsou s vlastním číslem letu v pdf letovém řádu ČSA.
A předem můžu říct, že codeshary spíš zmizí, než že by se nějaké přidávaly, protože je v plánu nová skvělá feature! :)
Uživatelský avatar
By SenorAmigo
#62464
převzato z planes.cz
České aerolinie se po pěti měsících vrátí na trať Praha - Manchester. Lety obnoví 6x týdně od 28.03., volí i původní dny a časy provozu. Boeing 737-400 bude odlétat z Prahy denně kromě soboty ve 20:10, zpět v 07:15 následujícího dne ráno. Novinkou v letním letovém řádu ČSA je i zavedení druhé rotace do Bělehradu. K poledním letům přibudou od 28.03. s ATR42 noční linky s odletem v 21:05 z Prahy a v 07:50 z Bělehradu (denně kromě noci ze soboty na neděli).
Uživatelský avatar
By tmx
#65370
Víceméně asi ano, letový řád by měl být opravdu reálný, pro chartery se dá využívat ČSAV OnDemand.