Pro otázky ohledně software a připojení na VATSIMu. SB, FSInn, ASRC, VRC, EuroScope, ServInfo, ActiveSky a další.
By miua
#63096
Po instalaci FSInn do FSX ( mám W7, 64 bit ) mě vždy při ukončení práce s programem vyskočí chybová hláška : \"FSX přestal pracovat, probíhá hledání řešení problému, ...\" a musím odkliknout tlačítko ukončit. Jinak vše funguje, alespoň se zdá, normálně.
Po odinstalaci FSInn se tato hláška neobjeví a program se ukončí korektně, takže to musí souviset s FSInn.
Nemáte s tím někdo zkušenosti?
#63103
[quote="miua"]Po instalaci FSInn do FSX ( mám W7, 64 bit ) mě vždy při ukončení práce s programem vyskočí chybová hláška : "FSX přestal pracovat, probíhá hledání řešení problému, ..." a musím odkliknout tlačítko ukončit. Jinak vše funguje, alespoň se zdá, normálně.
Po odinstalaci FSInn se tato hláška neobjeví a program se ukončí korektně, takže to musí souviset s FSInn.
Nemáte s tím někdo zkušenosti?[/quote]

Toto by mělo vyřešit vypnout v nastavení FSCopilota položku Tuner, což je zcela nepotřené rádio.
#63128
Já bych to rozšířil, že v FSInn je dobré natvrdo povypínat všechny nepotřebné volby v FSCopilot. Já teda nepoužívám ani jednu tam a všechny jsem je natvrdo zdisabloval. O něketrých vůbec nevím, k čemu by mohly sloužit.
#63140
Jako to s tím návodem byl trošku \"joke\", ale patrně to proběhlo tak, že při instalaci se mne to zeptalo, zda chci ty blbiny také instalovat a protože jsem to instaloval asi šestnáctkrát po sobě, než jsem to pochopil, tak na popatnácté jsem to už odmítl instalovat - neptal se tedy návod, ale přímo instalace cca.
Zdůrazňuji, že vůbec netuším, k čemu to které je, ale návod obecný jasně říká, že to je nadstavba, která není pro běh potřeba , čili jsem se řídil tímto.
#63143
No, v podstatě jest tak, ale :

- FSCopilot tam coinstalován být musí, to jsem nějak zkoušel obejít, ale nezdařilo se - musí;
- v něm lze ale odbourat instalaci většiny voleb, což podle mne se ptá instalátor.

Upozorňuji, že mám skorourčitě starší vesri obojeho a tam to bylo - předpokládám - volitelné, nevím, jak teď.
By miua
#63160
[quote="oupa"]
Toto by mělo vyřešit vypnout v nastavení FSCopilota položku Tuner, což je zcela nepotřené rádio.[/quote]

Díky moc,"tuner" to vyřešil. Po jeho vypnutí a ukončení FSX se hláška sice opět obejvila, ale po opětovném spuštění FSX je to už při vypínání OK :). Takže je nutno po vypnutí volby "tuner" restartovat FSX.
By miua
#63224
Tak problémy se zobrazováním letadel v FSInn ( FSX, W764bit) pomalu ale jistě ubývají, resp. přetrvává pouze jediný. Když se v LKPR postavím na stojánku a připojím se k síti pomocí FSInn, tak se na mně nasune vždycky nějaké jiné letadlo ( dnes to byl B737 ), ať se hnu kamkoliv, furt mně válcuje. Tak jsem vzlétl ( vypadalo to docela komicky ATR a na jeho \"zádech\" B737 ) i s ním ( letový řád je letový řád :)). Za letu se mně vytrvale držel ve vzdálenosti do 10m až po Vlašim ( připadalo mně to jako když se vlečou kluzáky, jen to lano chybělo ) , pak zmizel a až do přistání v LZKZ už se se neobjevil. TCAS se mohl zbláznit. Někdy v minulosti jsem už na některém fóru na řešení tohoto problému narazil, teď ale ne a ne to najít. Netušíte někdo? Díky.
#63225
No toto se tady řeší v několika vláknech, to neumíte číst ?

Musí se vypnout P2P, nebojaksteojmenuje a problém zmizí.

To nemluvím o tom, že je hlavní forum forums.vatsim.net, kde v sekci věnované FSInnu se toto řeší taky x-krat.
#63228
A plane follows me

Disable Automatic P2P establishing. This allows you to easily fly P2P with pilots of your choice and not have the problems with clients with faulty configurations.

Inn Control Panel -> Set -> Network -> Peer To Peer -> (Check) Disable Automatic Peer to Peer establishing.

Google is your friend.

Jinak je vhodné napsat tomu letadlu (pokud se podaří identifikovat), ať si on vypne P2P nebo ať si spraví firewall.
By miua
#63249
Díky.

[quote="PavelS"]No toto se tady řeší v několika vláknech, to neumíte číst ?[/quote]
Číst snad umím, horší je to někdy s hledáním. Vykat mně ( pokud to nebyl překlep) snad není nutné :).

[quote="amalka"]Google is your friend.[/quote]
Moc ne, protože předpokládá znalost angličtiny, kterážto je u mě mírně řečeno slabší :(.
#63251
[quote="miua"]Díky.
[quote="PavelS"]No toto se tady řeší v několika vláknech, to neumíte číst ?[/quote]
Číst snad umím, horší je to někdy s hledáním. Vykat mně ( pokud to nebyl překlep) snad není nutné :).[/quote]

To není vykání, to je obecná výzva do davu, protože se uvedený problém (nenalezení již pořešeného) objevuje často.
Mimoto, pokud jste byl včera ten odlet z LKPR, tak jste se měl zeptat APP a referovat mu o problemu,myslim, že bychom to vyřešili na místě. Je potřeba o všem komunikovat a ne se snažit vše bastlit po svém. Na síti VATSIM je 200.000 registrovaných pilotů a Ti píší uvedené problémy do forumů, čili v podstatě jakýkoliv problém tam musí být popsán. Jde jen o to, dát si prýáci a když neví nikdo z tuzemska, pohledat tam, resp. se i optat.
#65552
Mám otázku
Doteraz všetko fachčilo výborne,ale teraz ked som chcel v ICAO custom pri načítaní novej liverky ktorú ešte nemám správne priradenú načítať typ B737 tak mi to vyhodilo len prázdne okno.
Ked som to skúšal na iných typoch tak to fungovalo správne,a zobrazilo mi to všetky liverky ktoré už mám priradené.
S FS kou som nič nerobil...
Nevie niekto čím to môže byť? díky moc
#70784
Mám prosbu, přiřazuji si letadla k modelům a repaintům jenže samozřejmě z hlavy neznám volací znaky aerolinek.
Stál jsem v EDDF a vedle byl nějaký NAXněco 738 dlouho mi trvalo než jsem došel na to že je to Norwegian...
Prostě uvidím letadlo chci ho obarvit, kouknu do seznamu, ááá pán je z té a té společnosti a éro je to a to a už to frčííí.
Nějakej seznam by byl. Fakt jsem hledal, ale asi to neumím no.