Pro otázky ohledně software a připojení na VATSIMu. SB, FSInn, ASRC, VRC, EuroScope, ServInfo, ActiveSky a další.
By oupa
#70736
Kolegové, jelikož několik pokusných králíků (jimž tímto děkuji) již otestovalo FSInn udělátor zmiňovaný v jiném vlákně na své instalaci a reportovali vesměs sukces, nabízím vám nyní tento vynález veřejně k vyzkoušení. Něco si přečíst o výše zmíněném můžete zde: http://www.csavirtual.cz/upload/fsarf/a ... /fsarf.zip, link na stažení aktuální verze naleznete tamtéž. Dotazy či podněty jsou více než vítány.

Dosud odzkoušené systémy:
W7 64bit FSX
W7 32bit FS9
XP SP3 FS9
XP SP3 FSX
Uživatelský avatar
By Pavel
#70737
Tyjo, ty se činíš! Tohle je to na co už asi hodně lidí čeká... Testovals to s nějakym konkrétním AI balíkem, jako třeba skAI, project AI, nebo tak?
By oupa
#70738
No, pakliže to funguje tak jak má, tak to využije všechny letadla, co má uživatel nainstalované. Já konkrétně mám skAI a IVAO knihovnu a hi-res modely. Výsledná podoba přiřazení mi vyšla jako mix těchto knihoven, když to nechám projet automaticky. V ručním režimu jde u konkrétních letadel vybrat varianta.
Uživatelský avatar
By Pavel
#70739
Jo, a aplikuje se na to nastavení FSInnu že chci jen low poly modely? Protože jeslti to bude fungovat takhle, tak mi to na appronu v EDDF ukáže samý Wilco Bulíky a Airbusy a to zas budou FPS (udělal mi to včera čistej FSInn bez tohoho, dopadlo to dost šíleně).
By oupa
#70741
V přiloženém FAQ je přesně tento případ popsán a i jednoduchý postup, jak toho dosáhnout. Časem by šel udělat i nějaký filtr na addony. FSARF čte soubory aircraft.cfg rekurzivně z adresáře, který mu vybereš. V nich není nikde uveden počet polygonů nebo zda jde o low-poly, high-poly. Taky struktura adresářů je u každého uživatele jiná. Pokud má třeba někdo AI knihovnu úplně zvlášť (což dělá tuším třeba ivao mtl), pak má toto pořešené v podstatě automaticky. Prostě vybere např. pouze adresář IVAO_MTL a žádná jiná se mu nepřiřadí.
Uživatelský avatar
By mipeba
#70753
Použití souboru typu reg (jeho spuštění) provede zapsání hodnot v něm uvedených do správného místa v registru.
Tzn, zapíše nové eventuelně přepíše špatné (rozuměj staré novými). Ale co to udělá se starými a špatnými?
Takže jestli to chápu správně je v případě pokusů vždy před použitím reg souboru v registrech úplně smazat všechny záznamy?
By oupa
#70755
Takhle, já se bohužel mohu pouze domnívat, jak vypadají registry jiných uživatelů. FSARF projede vždy úplně všechny položky, které jsou v registrech pod klíčem \"ICAOPref\" a hledá v knihovně letadel vhodnou shodu. Nemám tušení, jak se tvoří původní hodnoty. Nicméně rozhodně by nemělo být nutné cokoli ručně mazat. Naopak - pokud smažeš klíče těch letadel (v regeditu se jeví jako adresáře), nebudou se k nim hodnoty vůbec hledat.

//
Poznámka na okraj, byť možná důležitá. Před tím, než jsem FSARF napsal, jsem zkoušel použít nástroj AC_ID (odkaz je zde http://www.vatsim.net/pilots/pilotsclie ... install/). Mě to nefungovalo, resp. nic se nezměnilo na žalostném stavu trafficu v FSce.
Ale je možné, že nějakou část těch klíčů v mých registrech vytvořil tenhle tool.
//

Moje registry vypadají zhruba takto:
http://new.csav.cz/upload/fsarf/fsinn_registry1.png
http://new.csav.cz/upload/fsarf/fsinn_registry2.png
Uživatelský avatar
By amalka
#70756
[quote="oupa"]

//
Poznámka na okraj, byť možná důležitá. Před tím, než jsem FSARF napsal, jsem zkoušel použít nástroj AC_ID (odkaz je zde http://www.vatsim.net/pilots/pilotsclie ... install/). Mě to nefungovalo, resp. nic se nezměnilo na žalostném stavu trafficu v FSce.
Ale je možné, že nějakou část těch klíčů v mých registrech vytvořil tenhle tool.
//

[/quote]

Ano, tenhle tool totiž přiřazuje jen to co zná, obsahuje vlastní databázi obvyklých AI letadel (AI packů) a SkAI autor tohohle programu odmítl kuli jeho "ilegálnosti" zakomponovat. Oni jsou obecně ti němci divní, nekoupíte tam stavebnici historických vehiklů s originálním vzorem (kříže), nezastřílíte si paintball, jakákoliv first person shooter hra má speciální cenzored německou verzi kde místo krve stříkají čísla.... Hold si to pak musejí kompenzovat řezničinou v reálu...
Uživatelský avatar
By amalka
#70797
Proč ke klíči: A332/DAH generuje to udělátko následující skóre?

AIA B763 DAH (8pts match)
FSP A332 DAH (4pts match) atd...

Pokud to najde odpovídající typ a livery letadla, tak se to přece nemusí vůbec ptát, nehledě na to že to přidělilo vyšší skóre špatnýmu typu?
By oupa
#70798
Nevím, správně by to vůbec neměl řešit. Mrknu na to.

Co je FSP? Jak vypadá jeho aircraft.cfg? // Disreg, je to WoAI
Uživatelský avatar
By amalka
#70799
To nevim, je to všechno ze Skai, nic jiného nemám. Hlásí mi to u hodně věcí které jsou jinak jasné (sedí typ letadla i livery). Dytak mi napis po ICQ co vsechno mám kde vytáhnout.

Tady je kus aircraft.cfg z skAI_A332_FSP folderu:

[fltsim.56]
title=FSP A332 DAH
sim=a330-200
model=ge
texture=DAH
atc_airline=AIR ALGERIE
atc_heavy=1
atc_parking_types=GATE
ui_manufacturer=skAI
ui_type=Airbus A330-200
ui_variation=Air Algérie
atc_parking_codes=DAH
visual_damage=1

Jinak hlásí mi tohle při tom průchodu verze 2 (nech vybrat když není exact match), a to u takového množství letadel že se z toho asi poseru... :P (a exact match přitom jasně existuje)
Uživatelský avatar
By amalka
#70800
P.S. Jakou prioritu při tom autoprůchodu má Livery/typ letadla?

představoval bych si třeba A332 SWR s prioritama:

SWISS A330-200
SWISS A33x
SWISS A3x
SWISS cokoliv
cokoliv A330-200
cokoliv A33x
cokoliv A3x
cokoliv cokoliv

Hm?
By oupa
#70801
No, on se podívá do aircraft.cfg. Tam je u toho FSP uvedeno \"atc_model=A330\", takže to neprojde na exact match. Zřejmě by mělo pomoci, kdyby si uživatel mohl nastavit za co se přidělují ty body - a já musím přijít na to, proč A332 dostal míň než B763 :)
Uživatelský avatar
By amalka
#70802
BTW:

Autopřiřazení:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\\SOFTWARE\\FSFDT\\FSCopilot\\1.0\\AcftDB\\FS2006\\ICAOPref\\B733\\PGU]
@=\"Feelthere A320 CFM Air Prague OK-PGC\"
\"User\"=dword:00000000

Proč když mám nainstalováno feelThere pic 737-300 s aircraft.cfg takhle:
[fltsim.8]
title=feelThere Boeing 737-300 Air Prague full OK-PGA
sim=B737-3A00A
model=
panel=
sound=
texture=pgu
kb_checklists=
kb_reference=
atc_id=OK-PGA
atc_id_color=
atc_parking_types=
ui_manufacturer=Boeing - feelThere/Wilco
ui_type=737-300
ui_variation=AirPrague OK-PGA
description=737-300 Pilot in Command\\nDeveloped by www.feelThere.com \\nPublished by Wilco Publishing www.wilcopub.com \\n\\nSupport at www.feelthere.com - www.wilcopub.com \\nPlease set general realism slider to maximum.
atc_heavy=
atc_airline=AIR PRAGUE
atc_flight_number=4697
visual_damage=1
Uživatelský avatar
By amalka
#70804
[quote="oupa"]No, on se podívá do aircraft.cfg. Tam je u toho FSP uvedeno "atc_model=A330", takže to neprojde na exact match. Zřejmě by mělo pomoci, kdyby si uživatel mohl nastavit za co se přidělují ty body - a já musím přijít na to, proč A332 dostal míň než B763 :)[/quote]

No v ATC model sice A330 je, ale v [fltsim.x] je sim=A330-200
Uživatelský avatar
By amalka
#70805
[quote="oupa"]Mělo by to projít, pokud bude v aircraft.cfg v [General] atc_model=B733[/quote]

[General]
atc_type=BOEING
atc_model=B733
editable=0
performance=MTXW: 135,500 lbs\\nMTOW: 135,000 lbs\\nMLDW: 114,000 lbs\\nMZFW: 106,500 lbs\\nOEW : 72,540 lbs
Category=airplane
Uživatelský avatar
By amalka
#70806
[HKEY_LOCAL_MACHINE\\SOFTWARE\\FSFDT\\FSCopilot\\1.0\\AcftDB\\FS2006\\ICAOPref\\L200\\PGU]
@=\"Feelthere A320 CFM Air Prague OK-PGC\"
\"User\"=dword:00000000

[fltsim.2]
title=L200D Morava \"Air Prague\" OK-PGM
sim=morava
model=
panel=
sound=
texture=pgu
kb_checklists=checklist
ui_manufacturer=Let Kunovice
ui_type=L200D
ui_variation=OK-PGM
atc_id=OK-PRO
prop_anim_ratio=-1.90
description=Let L-200D\\n CREW=1\\n Passengers=4\\n Engine=2 x Walter M337 piston engines, 157kW
visual_damage=1

[General]
atc_type=let
atc_model=200D
editable=1
performance=WEIGHTS\\n MTOW \\t1950 kg\\n \\n DIMENSIONS\\n Wingspan \\t12.3 m\\n Length \\t8.6 m\\n Height \\t2.25 m\\n Wing area \\t17.3 m2\\n PERFORMANCE\\n Cruise speed \\t200-230 km\\/h\\n Ceiling \\t6200 m\\n Range \\t1800 km\\n \\n \\n \\n \\n
Category=airplane
By oupa
#70809
Nějak musí udělátor poznat, že to je PGU. Z těhle konfigů to nepozná, leda že by měl někde číselník, který by z Air Prague dělal PGU. To v tuto chvíli nemá. Takže aktuálně na exact match musí být splněny tyto podmínky:

1. atc_model nebo ui_type = B733 (žádné B737-300 nebere)
2. z něčeho musí přečíst airline \"PGU\"
hledá to v:
texture
atc_airline
parking_codes
ui_variation

Popřemýšlím, jak to vylepšit. Bohužel, co se týče aircraft.cfg, každý pes jiná ves.
U Airbusu máte texture=PGU, takže tam to projde. A zřejmě je to case-senzitivní, což ověřím.... Je. Resp. bylo :)
Uživatelský avatar
By amalka
#70816
Jo, už to chodí, dělal to ten case sensitive resolving.

Teď ještě prosím opravit tu preferenci Boeingů i když existuje správný airbus... :P Chceš sem hodit několik dalších příkladů?

PS. Nešlo by v tom seznamu, co se objeví po kliknutí na Expor Results (před tím než zmáčkneš Export pro vygenerování .reg) mít možnost kliknutím na záznam ručně přiřadit jakékoliv letadlo/livery? Na takový finetuning? Jasně že to jde pak udělat z FSInnu, ale tady by to bylo pěkně na jednom místě.

Jinak taky pěkný by bylo kdyby to umělo samo handlovat registry nebo alespoň samo uložit původní verzi registrů. (Jasně, zvládne každej ručně ale co už...)
Uživatelský avatar
By amalka
#70817
A332 CSA mi přiřadilo FSP A310 CSA

i když mám nainstalováno:
feelThere PIC A332GE/aircraft.cfg
[fltsim.1]
title=Feelthere A330-200 GE Airbus CSA
sim=FeelThere_A330-200
sound=GE
model=
texture=CSA
atc_airline=CSALINES
panel=
checklists=
atc_id=OKGEA
atc_flight_number=332
atc_heavy=0
ui_manufacturer=feelThere/Wilco Airbus Series Vol 2
ui_type=A330-200 GE
ui_variation=CSA Czech Airlines
visual_damage=1
description=CSA repaint by Pavel Brodsky\\n\\nAirbus Series Vol.1\\nDeveloped by www.feelThere.com \\nPublished by Wilco Publishing www.wilcopub.com\\n\\nSupport at www.feelthere.com - www.wilcopub.com

Jak na to koukám asi by to chtělo v ui_type nehledat jen icao typu \"A332\" ale i klasický popis verze \"A330-200xxxx\". Divný, je mi jasný...
Uživatelský avatar
By amalka
#70818
A332 DLH místo dostupného WoA_FSP_A332_PW_DLH-Lufthansa přiřadí WOA_FSP_A306_GE_DLH-LUFTHANSA

[fltsim.31]
title=WoA_FSP_A332_PW_DLH-Lufthansa
sim=a330-200
model=pw
texture=DLH
ui_variation=Lufthansa
atc_airline=LUFTHANSA
atc_parking_codes=DLH
atc_parking_types=GATE
ui_manufacturer=skAI
ui_type=Airbus A330-200
atc_heavy=1
visual_damage=1

Zjevně zase ten ui_type není dle ICAO
Uživatelský avatar
By amalka
#70819
Nešlo by si interně konvertovat ten text \"Airbus A330-200\" na ICAO? (najít první dvě čísla, přidat k tomu jeden znak před tím a třetí znak za tím... :P)
By oupa
#70820
Díky za testing a komenty, až k tomu příště sednu, zkusím to zpracovat. Na ty ui_types to zřejmě nepůjde jinak, než tam narvat celou icao databázi, nebo aspoň M a H letadla.