Pro otázky ohledně software a připojení na VATSIMu. SB, FSInn, ASRC, VRC, EuroScope, ServInfo, ActiveSky a další.
#70790
[quote="mipeba"]Věcičku jsem prostě nepochopil. Chtěl bych ten seznam.[/quote]
To, co ty chceš dělat ručně, dělá věcička automaticky (nebo polo-automaticky, podle nastavení). Co je na tom k nepochopení?
#70793
[quote="oupa"][quote="mipeba"]Věcičku jsem prostě nepochopil. Chtěl bych ten seznam.[/quote]
To, co ty chceš dělat ručně, dělá věcička automaticky (nebo polo-automaticky, podle nastavení). Co je na tom k nepochopení?[/quote]
Prostě je to zatím mimo mé chápání. FSInn užívám druhý den, jsem rád že jsem prošel instalací a rozchodil a nyní pronikám do nastavení a vůbec principu přiřazování letadel. Pak přijdou nařadu ostatní super finesy a vychytávky.
#70795
Jenže právě to přiřazování letadel je něco, co nemá s FSINnem v současné konstelaci nic společného. Prostě jednou pusť FSInn, nech ho prolézt tvoje nainstalovaná letadla a AI krámy, pak to celé vypni a pusť ten Oupatool a pro začátek ho klidně nech provést plně automatické přiřazení. To je celé...
By Jouza
#70837
[quote="amalka"]Jenže právě to přiřazování letadel je něco, co nemá s FSINnem v současné konstelaci nic společného. Prostě jednou pusť FSInn, nech ho prolézt tvoje nainstalovaná letadla a AI krámy, pak to celé vypni a pusť ten Oupatool a pro začátek ho klidně nech provést plně automatické přiřazení. To je celé...[/quote]
Čus, rád bych si ujasnil pár věcí:
Jak tohle FSINN dělá? Proleze vše v adr. /aircraft?
A výsledkem toho je, že se objeví záznamy v registrech HKEY_LOCAL_MACHINE\\SOFTWARE\\FSFDT\\FSCopilot...., který pak prolejzá Oupouvic udělátko?
Dá se FSINN říct, aby prolezl adresář s knihovnou uložený v adresáři úplně mimo FS?
Jak na tuhle operaci má vliv zaškrtátko Use VIP models in resolving?
#70844
# Jak tohle FSINN dělá? Proleze vše v adr. /aircraft?
Jó, to kdybych věděl...

#A výsledkem toho je, že se objeví záznamy v registrech HKEY_LOCAL_MACHINE\\SOFTWARE\\FSFDT\\FSCopilot...., který pak prolejzá Oupouvic udělátko?
Jó, to kdybych věděl... Jedna věc je jisté - ty registry vypadají u každého jinak, jinak vypadají na čerstvé instalaci, jinak po pár měsících používání. Jedna moje teorie je, že se tam zapíše i letadlo, které potkáš v multiplayeru a ještě tam není.

#Dá se FSINN říct, aby prolezl adresář s knihovnou uložený v adresáři úplně mimo FS?
Skoro bych řekl, že proleze všechno, o čem ví FSka

#Jak na tuhle operaci má vliv zaškrtátko Use VIP models in resolving?
Skoro bych se vsadil, že pokud použiješ udělátor, který ti vyplní ICAOPref, tak jsou veškerá zaškrtávátka irelevantní
#70846
[quote="oupa"]
#A výsledkem toho je, že se objeví záznamy v registrech HKEY_LOCAL_MACHINE\\SOFTWARE\\FSFDT\\FSCopilot...., který pak prolejzá Oupouvic udělátko?
Jó, to kdybych věděl... Jedna věc je jisté - ty registry vypadají u každého jinak, jinak vypadají na čerstvé instalaci, jinak po pár měsících používání. Jedna moje teorie je, že se tam zapíše i letadlo, které potkáš v multiplayeru a ještě tam není.
[/quote]

a. Stopro - už dřív jsem si všiml, že se FSInn "učí" při používání. Mrkněte do ICAO Custom, pak si online obleťte zeměkouli a mrkněte tam znovu. Budete v úžasu jako já, kolik obskurních AL tam přibylo (a potažmo jak obskurně je přiřadil). U několika kombinací acft/AL si možná vzpomenete, že jste ho onehdá tam a tam potkali.
By Jouza
#70867
Mám jeden poznatek z dnešního laborování. Jelikoz jsem do ted pouzival pouze VIP a chtel jsem zacit pouzivat neco vic, tak jsem vlastne zacal na zelene louce. Tady je zaznam uspesne snahy rozchodit knihovnu IVAO a aplikovat Oupovic udelatko:

0/ vyhodit VIP knihovnu
1/ nahrat IVAO knihovnu do adr. aircraft, mam tam ted hafo adresaru IVAO_NECO, snaha dat to do spolecneho adresare IVAO se nepovedla
2/ pustit FSINN, overit, ze knihovnu nacetl - tj jiz mozno rucne menit videne stroje za ty v knihovne
3/ krok 2/ ale nezapise nic do registru, na to potrebujete jeste dalsi udelatko - AC_IDs.exe, viz http://www.vacc-cz.org/forum/viewtopic.php?id=4306, tam nejprve dat activate u dane knihovy (udela to to, ze do jednotlivych adresaru typu letadel vytvori FSINN.cfg soubor
4/ V tom samem udelatku dat registraci knihovny kliknutnim na IVAO registration (?mozna jeste pred tim jeste jednou spustit FS9+FSINN), coz udela, ze se vam konecne zaplni registr dle knihovny - pozor bez existence FSINN.cfg souboru v adresarich IVAO_NECO to nic neudela
5/ Ted je teprv mozne spustit Oupovic chytre udelatko.
#70870
[quote="amalka"]Ivao nepoužívám takže nevím, ale ty jejich modely mají plně polohovatelné klapky, podvozky, světla atd?[/quote]

Použiju tenhle dotaz k vlastnímu, už jsem se na to chtěl zeptat dávno... vidím vždy všechna letadla zásadně bez podvozku (což zejm. na zemi vypadá jako přehlídka levitujících vzducholodí) a světla mají pouze naprosto výjimečně (někdy sama od sebe jo a vůbec netuším, proč a kdy). Kondenzační čáry, které jsem tu někdy na nějakých screenshotech viděl, jsou pro mě vzdáleným vesmírem. Ví někdo, co s tím?
By Jouza
#74385
S IVAO library pohybujici se aftcs u me maji kolecka, pak zaparkuji a najednou kecnou. Ale jenom nektery. Cim to netusim. Po predbeznem ohledani kdyz mel sousedni pajlot SB tak to tak bylo, kdyz mel fsinn tak kolecka byly i kdyz stal na gate. Viz obr tehoz cepelina.

Obrázek

Obrázek
#84311
[quote="amalka"][quote="George_L"]PŘÍSPĚVEK BUDE SMAZÁN

Failed to create FSCopilotFSInn.Chat (CWNDFS98MAIN=1ee6234)

Nemá někdo čas na help? Jsem na LKPR[/quote]


Na desktopu:

Start - Programy - FSFDT - FSInn UI

Otevře se FSInn okno (na desktopu), kliknout na CHAT, otevře se CHAT okno. Vsechno zavřít, spustit FS a hotovo...[/quote]

Odpovídám na hodně starý příspěvek, ale myslím, že mi i teď snad amalka poradí. Takže mám problem stejný jako měl Jirka.. Když to pustím jak píše amalka (FSInn UI) tak mám taky error:

Run-time error 372
Failed to load control "Chat" from FSCopilotFSInn.ocx. Your version of FSCopilotFSInn.ocx may be outdated. Make sure you are using the versions of the control that was provided with your application.

Verze mám normál stáhlý pro FS9.
By aldamat1
#93506
nevíte někdo proč se mi jednou ukázala 777 od BHA ale nikde v počítači ji nemám? Jsem na VATSIMu. Nevíte kde stáhonut knihovnu letadel např.: Project AI ? A ještě něco: když dám SET a pak General tak nikde nenajdu options.
#93511
[quote="aldamat1"]nevíte někdo proč se mi jednou ukázala 777 od BHA ale nikde v počítači ji nemám? Jsem na VATSIMu. Nevíte kde stáhonut knihovnu letadel např.: Project AI ? A ještě něco: když dám SET a pak General tak nikde nenajdu options.[/quote]

Zde je docela podrobný návod i s odkazama, doporučuju: http://forums.vatsim.net/viewtopic.php?f=43&t=54246
#99572
Chci vyměnit SB za Fsinn. Teď řeším jakou knihovnu použít. Mám tu MTL z IVAA, ale tu na VATSIM použít nechci. ProjectAI je teď World of AI, nebo jak se to jmenuje teď? Přemýšlel jsem o SKAI (na torrentu dostupná). Co je lepší? Radši bych asi stáhl tu SKAI, ale je tam vše?

EDIT: nebo tohle project ai? http://flyawaysimulation.com/downloads/ ... ct-ai-v25/ ale mě přijde všechno hrozně starý.
#108840
[quote="ASG29"]Takže rozumím tomu správně, že třeba skAI může být v samostatné složce (např. .../SimObject/Airplane/skAI) a FSInn si tam "hrábne"?[/quote]

FSInn si sice hrábne, ale problém je s následným přiřazením modelů a ICAO kódu. Na to se používá taková utilita (je to tu někde na fóru), která není zrovna moc konfigurovatelná a umí pracovat jenom s defaultníma cestama těch knihoven. Nicméně jestli si dobře vzpomínám, tak zrovna skAI se opravdu automaticky instaloval do nějaké podsložky ne? Pak by to neměl být problém...
#117970
Ahoj, přešel jsem na FSInn ze SB ( FS2004 = vPilot nemůžu ) a mám docela problém s FPS, ve VC na zemi mám 35, když připojím SB tam to klesne tak na 30-32, ale když připojím FSinn, tak to klesne na 15-20, to už se mi zdá nenormální. Knihovnu mám skAI traffic. Máte někdo nějaké nápady čím to může být? Nastavení mám stejné jako v tutoriálech nebo třeba tady na wiki.