Jaký hardware je dobrý pro FSku, jaký joystick, grafika, procesor, prodám, koupím...
Uživatelský avatar
By Pavel
#83365
Advise request;
situace = notebook 1,3Ghz s 1 x 80GB HDD (prázdný), optická mechanika nefunguje (mechanicky poškozena), USB boot nepodporován, možnost LAN bootu
harddisk z NTB jsem schopen přes IDE redukci připojit do desktop PC, kde normálně funguje a lze s ním dělat cokoliv.

úmysly = dostat do NTB jakýkoliv Windows (max cca XP kvůli výkonu), který bude fungovat a bude fungovat LAN karta (potřebuju to jen jako další displej k Euroscopu, nic víc s tím dělat nebudu).

Nenepadá někoho řešení? Externí mechanika nepomůže, tu to v biosu nevidí. Zkoušel jsem HDD z NTB připojit k PC, nainstalovat XPčka a připojit zpět do NTB, ale nenabootuje ani v nouzovém režimu.

Mě napadlo jedině ten LAN boot, jenomže to je prý příšerně složité na nastavení (a instalovat kvůli tomu linux jinam než do Virtualboxu se mi dosti nechce). Nebo jedině na HDD udělat přes stolní PC dva oddíly, na jeden nějakým způsobem \"vypálit\" obsah instalačního CDčka windows (jakým SW?) a z této partition spustit instalaci do té druhé. Jenže jakým SW to udělat?

Díky za váš čas,
PB
Uživatelský avatar
By Pavel
#83367
Bohužel... a i kdyby, k instalaci W95 z krabice disket mě už nikdy nikdo neukecá, už jsem to dělal :P

Nemáte aspoň někdo nápad jak ISO rozbalit do partition na HDD, aby byla bootovací? Bych tam aspoň to Ubuntu hodil, Euroscope ve WINE umí fungovat prý dobře...
Uživatelský avatar
By Lapak
#83369
Omrkni tohle: http://www.pendrivelinux.com/yumi-multi ... b-creator/
Dělám tim bootovatelný flashky a má to i možnost \"Show all drives\", takže by mohlo zafungovat na tom disku udělat 2 paritiony, z toho jednu (nebo rovnou obě) naformátovat na Fat32 a pak do jedné, pomocí téhle utility narvat instačku winu...

Sice instalačka XP není v tom jejich seznamu, já navíc používám nějakou starší verzi té utility, ale docela dobře funguje možnost \"try unlisted .iso\", tím by tam mohlo jít nacpat .iso XPček...
Uživatelský avatar
By Pavel
#83372
Bootovací flashka XP nefunguje, nevidí harddisk jako zařízení (stejné chování, jako můj milovaný unetbootin).

YUMI něco dělá, uvidíme :)

Díky!

PB
Uživatelský avatar
By Pavel
#83375
Hm, tak jsem zkoušel ten YUMI, image to tam v pohodě nahraje, ale NTB z toho nenabootuje, jen bliká kurzor a basta. Stejného výsledku jsem dostál i po tom, co jsem na HDD udělal 4GB partition, zformátoval do NTFS a sprostě tam překopíroval soubory z instalačního DVDčka Win7 (jakási lite verze 700MB). Nic, akorát bliká kurzor :(
Uživatelský avatar
By Lapak
#83378
Zkus, po tom co na ten disk tim YUMIm dostaneš nějakou instalačku, z něj nabootovat na jiným pc, klidně přes USB, ať víme, jestli je problém v tom pc, nebo disku... Ono ještě když jsou na tom disku třeba dvě partitiony, tak se musí ta, ze které chceš bootovat, označit jako aktivní (aby to vědělo, ze které partitiony to má bootovat), tohle určitě budou umět různý takový ty PartitionManageri i pro Winy. Já mám vše na bootovatelné flashce, tak pro win konkrétně neznám.
Zkopírování souborů nic nevyřeší, je potřeba zapsat i boot sektor, zvlášť NTFS nic na úrovni nějakých bootmanagerů nepřečte...
Uživatelský avatar
By Engin
#83394
No kdybys rozchodil disk, tak mě ještě napadá starověké řešení, ale nepamatuju si jestli to fungovalo :-D :

- disk do PC
- rozdělit disk na 2 oddíly, na druhý nakopírovat instalačku OS
- získat start-up disketu Win98 (dá se sehnat na webu)
- disk zpátky do NB
- spustit Start-up disk
- spustit instalaci z druhého disku

BTW toto by nějak nepomohlo?
http://www.computerhope.com/syshlp.htm
By vascon
#83425
Já jsem také pro to poslední řešení. Kdysi ještě v dávných dobách, kdy XP byly úplná novinka, se mi podařilo sehnat instalačku, ale nebyla bootovatelná. Takže disk šel na dvě partition, na jedný (malý) jsem měl zkopírovanou tu instalačku a na bootování jsem měl disketu. Nabootovat z diskety, potom přes příkazový řádek spustit instalaci XP (myslím, že to je \"setup.exe\" ve složce \"i386\")
Uživatelský avatar
By Pavel
#90613
Hi, jiný problém, jiný PC. Na desktopu mám dualboot XP + Win7 - sedmičky na práci, XPčka na lítání. Teď bych potřeboval XPčka přeinstalovat. Každý systém má svůj fyzický disk. Problém je v tom, že když budu instalovat teď jenom XPčka do XPčkovského disku, tak se přepíše boot.ini a bude mi to bootovat jenom do XPček. Když budu chtít dualboot, tak budu muset následně přeinstalovat i sedmičky (protože když instaluju novější systém vedle staršího, tak mi to vytvoří dualboot s možností volby který systém chci spustit). Je nějaké řešení jak teď přeinstalovat XPčka, abych nemusel přeinstalovávat i sedmičky?

PB
Uživatelský avatar
By Lapak
#90615
Pokud máš každej systém na rozdílných fyzických! discích, ne jenom partitionách, tak to bude úplně vpohodě. Pokud máš v BIOSu nastavenou boot priority tak, aby nejdřív bootoval z toho disku s Win7, tak ten XP disk můžeš přeinstlaovat a nic by se nemělo stát, protože teoreticky ta instalačka XP na ten disk se 7 šahat vůbec nebude. Pokud už teď je v tom bootloaderu win7 nastavený i ty XP, tak by to samo-od-sebe zmizet taky nemělo a pokud zůstane ID disku s XP a cesta k XP stejná (jakože asi zůstane), tak ani s tim bootloaderem nebudeš muset nic dělat...
Uživatelský avatar
By Pavel
#90625
Super, dík. Radší snad ten fyzickej disk s W7 odpojím, aby to na něj nesahalo, ale je pravda, že by to takhle mělo fungovat, to mě nenapadlo :-)