Forum zaměřené na vše o letadlech, sceneriích, addonech a ostatním z Microsoft Flight Simulatoru.
Uživatelský avatar
By marenadl3
#84481
Co dělat s tím, když se mi náhle zobrazí toto? \"V aplikaci MSTS došlo k chybě a je třeba ji uzavřít\". Děje se tak skoro vždy (u mě). Tím pádem dočasně nemůžu zatím lítat. Zobrazí se mi to po zaseknutí. Nevíte někdo tedy, co s tím?
Předběžně děkuji za odpovědi.
By vecapetr
#84483
vím že to bude bráno jako provokace a nechci ani zakládat nové vlákno ale widle co by nedodělek nestabilní bych si nikdy nekoupil. a tedy lítám v x-plane v linuxu.
By Snohakrij
#84484
[quote="marenadl3"]Co dělat s tím, když se mi náhle zobrazí toto? "V aplikaci MSTS došlo k chybě a je třeba ji uzavřít". Děje se tak skoro vždy (u mě). Tím pádem dočasně nemůžu zatím lítat. Zobrazí se mi to po zaseknutí. Nevíte někdo tedy, co s tím?
Předběžně děkuji za odpovědi.[/quote]


Co máš za OS systém ???
By Snohakrij
#84489
[quote="marenadl3"][quote="Snohakrij"]Co máš za OS systém ???[/quote]
Windows XP, legální.[/quote]


Reinstall si zkoušel ? Myslim tim FS
Uživatelský avatar
By Pavel
#84494
Start -> Spustit -> eventvwr.exe -> mrknout, jestli tam není nějaký záznam... někdy tam třeba zůstane viset, kvůli kterému modulu nebo gauge to lehlo.
Uživatelský avatar
By amalka
#84495
Padá to takhle i čerstvě po instalaci nebo až po instalaci nějakých dalších scenérek a addonů?
Uživatelský avatar
By marenadl3
#84514
[quote="amalka"]Padá to takhle i čerstvě po instalaci nebo až po instalaci nějakých dalších scenérek a addonů?[/quote]
Bez scenerek, bez addonů.
[quote="Pavel"]Start -> Spustit -> eventvwr.exe -> mrknout, jestli tam není nějaký záznam...[/quote]
Ano, mám. A co tam? :)
By Kuba5
#84519
[quote="marenadl3"][quote="amalka"]Padá to takhle i čerstvě po instalaci nebo až po instalaci nějakých dalších scenérek a addonů?[/quote]
Bez scenerek, bez addonů.
[quote="Pavel"]Start -> Spustit -> eventvwr.exe -> mrknout, jestli tam není nějaký záznam...[/quote]
Ano, mám. A co tam? :)[/quote]

Dej tam Aplikace a budeš tam mít chyba.. na to klikni a udělej screen co ti to tam píše.
Uživatelský avatar
By marenadl3
#84876
[quote="marenadl3"]Napíše mi to: Nepodařilo se dokončit operaci v Aplikace. Neznámé rozhraní.[/quote]
Škoda, protože mi to dělá pořád. Dneska jsem si to bohužel ověřil, když jsem se snažil letět do Burgasu, před tímto letem jsem letěl do Varšavy atd., ale nikde mi to nedělalo. Jenom teďka.
Uživatelský avatar
By marenadl3
#85217
Tak, problém je v SquawkBoxu. Nalezla se další chyba, po které naskakuje ta, o níž píšu.
By śumys
#85537
Taky mi furt padá MS FS X. Mám oba SP a OS je Win7 64 bit. Je legální.

ve výpisu píše: Název chybujícího modulu: g2d.dll

Nahrát uiautomationcore.dll jsem zkoušel bez úspěchu. Už kvůli tomu ani nehraju a za každou radu jsem vděčnej.

Díky
Uživatelský avatar
By ardnocz
#85539
To může být cokoliv, chce to trochu zpřesnit. S čím lítáš, kdy to padá?

Google například radí s kombinací s F1 ATR a ASE instalovat nějaký patch, pak něco dalšího radí vymazat fsx.cfg, reinstalace ovladačů GPU atd.
Uživatelský avatar
By roadmonster
#85543
...taky na ten uiautomationcore.dll jsou dva postupy.
První je nahrát Vistovou verzi (poznáš lehce velikostí - Vista má 156kB a Win7 733kB) - tohle jsi nejspíš udělal.
Druhý jsi zkoušel? Převzít vlastnictví uiautomationcore.dll v System32 složce a nahradit ho za Vistu i tam. Zatím jsem netestoval, nicméně prý to pomůže i v případě selhání prvního postupu. Samozřejmě zálohovat, protože tohle už pochopitelně ovlivní běh ostatních programů.
Uživatelský avatar
By amalka
#85544
Ten popisovaný problém s uiautomationcore.dll nijak nesouvisí. To by byl jako chybující modul uvedený ten uiautomationcore.dll...
Uživatelský avatar
By roadmonster
#85545
[quote="amalka"]Ten popisovaný problém s uiautomationcore.dll nijak nesouvisí. To by byl jako chybující modul uvedený ten uiautomationcore.dll...[/quote]

No já ze všech těch fór pochopil, že tahle knihovna může být přímo uvedena, může být jako "unknown", ale může taky způsobovat chybný chod ostatních knihoven.
Uživatelský avatar
By roadmonster
#85553
Tak a už jsem taky pořádně nasranej. Od chvíle, co jsem si s tou UIA knihovnou začal hrát, se to loaduje brutálně dlouho (cca 3-5min) a nakonec jsem rád, když FSX vůbec naskočí (asi tak 1 z 5ti pokusů). Takže klidně taky půlhodinka klikání a čekání, než se vůbec dostanu do kokpitu. No a pak mám samozřejmě oněch 20 pokusů v menu, než FSX spadne.
Když si pomyslím, že mám FPS prakticky na úrovni starýho železa (LKPR addon scenery - short final 9-11FPS), tak mi nějak nedochází, za co jsem utrácel 33 tisíc :( Za letu přitom nejsem schopný dostat vytížení procesoru ani na 70%. A přitom na webu šťastlivci, co jim to chodí, píšou, že FSX pod Win 7 má běhat mnohem líp, než pod XP. Je tu někdo, komu to běhá dobře, bez padání a s dobrým výkonem? Zkusil bych obšlehnout nastavení... Oupo, Amálko?

Dell XPS L702x
Intel Core i7-2620M CPU@2.7GHz
4GB RAM
nVidia GeForce GT 555M (aktualizované drivery dnes)
Win7 Home premium

EDIT: Tak jsem teď zkusil EIDW FSX default scenery, jedno jádro se flákalo na 50ti procentech, ostatní mrtvá, celkové vytížení 22% a ve FSX 4-5FPS... přitom mám na FSX vlastní profil, ve kterém je všechno na maximum, bez ohledu na spotřebu.
Uživatelský avatar
By amalka
#85554
Já ve FSX mám jedno jádro plochý na 100% (XP). FSky jsou jen na XP, vše ostatní mám na Win 7.
Uživatelský avatar
By roadmonster
#85557
Hmmm... tak při vyzkoušení Preview DX10 (to mě náhle napadlo jako poslední možnost, kterou jsem ještě nezkoušel) mi to při stejným zatížení CPU dává 30-50FPS. Akorát mi u add-on letadel nezobrazuje povrchové textury, pouze 2D cockpit. Jdu googlit, nenarazil tu na to někdo?

EDIT: Tak už jsem něco našel, jedná se o textury letadel původně vytvořených pro FS9. FSX nativní letadla se zobrazují OK. Takže otázka by spíš měla být - neexistuje nějaký nástroj, který již hotové textury prožene nějakou konverzí, aby se dobře zobrazily i ve FSX?

EDIT2: Nadšení z DX10 netrvalo dlouho - stačilo připojit FSInn na VATSIM, jeden řídící, jedno letadlo v dohledu - a FPS zpátky na 15-25, což u EIDW default věru není mnoho. Teď už jsem úplně mimo.
By oupa
#85575
Osobně jsem laboroval hodně dlouho než jsem se dostal jakž takž na uspokojivou úroveň.
Aktuální tweaky:
- QuadCore (starší Q9650) OC na 4 GHz, nVidia GTX460
- některé Bojote\'s tweaky (http://forum.avsim.net/topic/297361-boj ... mpilation/), hlavně [BufferPools]UsePools=0 mi hodně pomohlo
- externí FPS limiter na 30fps (kvůli BufferPools, jinak se to rozsype)
- LKPR finále: Wilco 22 - 28, iFly 16 - 22, podle počasí, ActiveSky s tím umí zacvičit

Dell XPS je notebook?
By oupa
#85578
[quote="Jindra"][quote="oupa"]Dell XPS je notebook?[/quote]
Oui.[/quote]

A sakrblé...

No i7-2620M je sice nový procák, ale výkonově na 80% nepřetaktované Q9650. A je to dvoujádro.
Samozřejmě něco asi vylepšit půjde, ale nic závratně rychlého bych od toho nečekal.

EDIT: Tím samozřejmě nechci říct, že jsou normální ty hodnoty jako 3,5,9 FPS... to fakt ne, to je špatně.
Uživatelský avatar
By mipeba
#85588
No možná úplně blbě, ale nedá mi jelikož mě trápí naprosto totéž.
1. OBROVSKOU roli nehraje výkon CPU, ale jeho rychlost -> čím více Hz tím lépe -> pokusit se přetaktovat
2. OBROVSKÝ rozdíl mezi tím když to běží v okně a nebo na plné obrazovce - já běžím v okně (cca 15 FPS) a až na APP, kdy nepotřebuji koukat do jiných programů a plně se věnuji jen řízení přepínám na zobrazení plné obrazovky a potom FPS 20 a výše
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13