Oficiální fórum Czech Airlines Virtual.
By oupa
#83510
Je tam automat. Stačí na začátku zapnout a na konci vypnout.
Uživatelský avatar
By marenadl3
#84067
Po příjezdu na stojánku po přistání - kdy se mi Šemík přepne do módu \"Arrived at gate\"?
By Kuba5
#84166
Mám problém s Šemíkem.. pořád mi to píše: Please be on ground to enable boarding a LKPR svítí červeně (místo odletu). Nevim co je špatně.. ale Connect to FS tam je. Parkovačku mam zapnutou.
letadlo: wilco 737, os: XP
Uživatelský avatar
By Vasek Machan
#84167
řešim to smazáním R v místu odletu a zas ho tam napíšu, pak to jde do černýho a vše je jak má bejt :)
Uživatelský avatar
By Stanislav Pour
#84168
zdar,
dá se v šemíkovi nějak nastavit aby zobrazoval video ne z primárního ale sekundárního LCD?
Sbírá mi to obraz z primárního, ale nevím, zda se někomu líbí sledovat FMC a radio. Kokpit letadla je přece jen zajímavější :)
díky za rady
Uživatelský avatar
By Čondra
#84169
Nejde. Šemík snímá místo, kde \'\'klikáš momentálně myší\'\'. Tenhle problém už jsem se taky snažil řešit.
By oupa
#84172
Šlo by to dopsat, ale pro jednoho až dva piloty se mi to dělat nechce :) Pokud chcete vysílat, můžete si přepnout primární a sekundární monitor ne?
Uživatelský avatar
By Stanislav Pour
#84176
no to jo, ale nepřišel jsem na to jak rozchodit primální monitor (24\"), ne který lítám, tak aby mi šla i sekundární dotyková 17\".
Prostě musím mít tu 17\" jako primární, jinak mi nejde dotykové ovládání. Možný je, že jsem taky blbej a chyba bude mezi židlí a klávesnicí :D
Uživatelský avatar
By Lapak
#84178
[quote="Kuba5"]Mám problém s Šemíkem.. pořád mi to píše: Please be on ground to enable boarding a LKPR svítí červeně (místo odletu). Nevim co je špatně.. ale Connect to FS tam je. Parkovačku mam zapnutou.
letadlo: wilco 737, os: XP[/quote]

Dělá mi to, když dám v šemíkovi naloadovat data z VATSIMu ještě než se šemík connectne s FS. Kdyz zapnu šemíka, počkám až se mi ukážou všechny parametry včetne letiště a pak až dám load dat z vatsimu, tak to funguje ok.
Uživatelský avatar
By Pavel
#84180
Nebylo by řešení vysílat přes onen Screen pusher, a nikoliv přes šemíka? U screen pusheru si můžu naklikat jakou oblasti chci vysílat...
By Kuba5
#84181
[quote="Lapak"][quote="Kuba5"]Mám problém s Šemíkem.. pořád mi to píše: Please be on ground to enable boarding a LKPR svítí červeně (místo odletu). Nevim co je špatně.. ale Connect to FS tam je. Parkovačku mam zapnutou.
letadlo: wilco 737, os: XP[/quote]

Dělá mi to, když dám v šemíkovi naloadovat data z VATSIMu ještě než se šemík connectne s FS. Kdyz zapnu šemíka, počkám až se mi ukážou všechny parametry včetne letiště a pak až dám load dat z vatsimu, tak to funguje ok.[/quote]

Už to jde, problém byl ve starým FSUIPC ;).
Uživatelský avatar
By marenadl3
#84648
[quote="Vasek Machan"]řešim to smazáním R v místu odletu a zas ho tam napíšu, pak to jde do černýho a vše je jak má bejt :)[/quote]
Taky se připojím k tématu, ale když to mám červeně, mě nejde smazat R a zase ho tam napsat - je to stále červené (LKPR). :(
By oupa
#84654
[quote="marenadl3"][quote="Vasek Machan"]řešim to smazáním R v místu odletu a zas ho tam napíšu, pak to jde do černýho a vše je jak má bejt :)[/quote]
Taky se připojím k tématu, ale když to mám červeně, mě nejde smazat R a zase ho tam napsat - je to stále červené (LKPR). :([/quote]

- kliknu do políčka Departure
- umažu R
- napíšu zpátky R
- kliknu jinam nebo zmáčknu Tab, čímž se to znovu zvaliduje

Jinak - není problém, že je Departure ICAO červeně, pokud jste si stoprocentně jisti, že jste na správném letišti. Toto je pouze upozornění. Finální validace se stejně provádí až po odeslání letu. Správný postup je načíst let ze sítě až ve chvíli, kdy máte v Šemíku dostupná data z FSky - tzn. objeví se smysluplné hodnoty v pravém sloupci "Flightsim Check".
Uživatelský avatar
By marenadl3
#85462
Další dotaz od mě. Když se v Šemíku přepne \"status\" do \"Waiting for connection to FS\", přistál jsem a odeslal jsem PIREP ručně. Kdy můžu předpokládat zapsání letu v mém detailu?
Ještě jeden dotaz mám - pokud právě letím a zapíše se mi tento let a až poté se někdo podívá na to, co jsem odesílal ručně, přesune se ručně zaslaný let před tento, který bude odeslán přímo?
Díky za odpovědi.
By oupa
#85471
Pokud se v průběhu letu přepne do Waiting for connection, tak se už sám neodešle. Potom je potřeba vyplnit záznam o letu ručně. Po odeslání se tento zapíše ihned. Po jeho schválení se připíšou také hodiny.
Pokud FO (nebo Trainee) letí do ciziny, není třeba aby ručně let odesílal, protože se mu to stejně nepřipíše a nemůže to sloužit ani jako zápis pro instruktora, protože chybí FDR z Šemíka...
Uživatelský avatar
By marenadl3
#85514
OK. Takže teďka letím z Kosu, jsem na hranicích ČR-SK, znovu je v Šemíku status: \"Waiting for connection to FS\", takže znovu pošlu PIREP ručně. Díky. Pošlu ho kolem čtvrt na jedenáct.
By oupa
#85515
Já se omlouvám, ale přes fórum s tebou řešit problematiku odpojování nebudu. V readme je e-mail, pošli specifikaci počítače, popis problému a můžeme se na to podívat.
Rovněž opakuji, že jako Trainee nemá cenu, abys posílal svoje ruční pirepy ze zahraničních cest. Zvlášť když do položky palivo vyplníš \"nepamatuju si\"...
Uživatelský avatar
By kopcimek
#85523
[quote="oupa"]Zvlášť když do položky palivo vyplníš "nepamatuju si"...[/quote]

:D A pak se ti lidi diví, že neudělaj ani zkoušku na F/O :( A ještě jsou hubatý :/
By Tommy
#85558
Ahoj, mám takovou otázku ohledně reportování T/O over rotate. Jak jsem měl možnost se několikrát mrknout do cockpitu 737, tak jsem zjistil, že rotate piloti prováděj rázným plynulým přitahováním v podstatě na maximum. Když jsem tohle udělal v FSce, šemík mě virtuálně seřval za T/O overrotate.... tak nevím. vždy se to stane chvililinku před positive rate. Chci se zeptat na názor někoho \"od fochu\" :) Dík
By radbrad4
#85559
Piloti sice \"rázným\" přitažením provádějí rotate, nicméně pouze na cca 10 stupňů - poté PF čeká na callout positive rate a teprve potom může tahat tak, aby držel V2+15. Ty jsi evidentně tahal přes těch 10 stupňů aniž by jsi byl ve vzduchu a tím jsi udělal tailstrike. To by byla v reálu pěkně drahá maintenance :-).
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 16