Oficiální fórum Czech Airlines Virtual.
Uživatelský avatar
By Lapak
#94736
[quote="rc_czech"]Resim tak, ze dam nejdrive LOAD BRIEFING a pak LOAD VATSIM, nacte se jak callsing tak alt. :)[/quote]

Já třeba šemíka pouštím dlouho před podáním FP na VATSIM, FP si pak podávám až v klidu, kdy je všechno naloadovaný... Ale to už je věc vkusu, říkám, tohle není moc problém...
By rc_czech
#94744
[quote="Lapak"][quote="rc_czech"]Resim tak, ze dam nejdrive LOAD BRIEFING a pak LOAD VATSIM, nacte se jak callsing tak alt. :)[/quote]

Já třeba šemíka pouštím dlouho před podáním FP na VATSIM, FP si pak podávám až v klidu, kdy je všechno naloadovaný... Ale to už je věc vkusu, říkám, tohle není moc problém...[/quote]
Flight planner > Vybenerovat briefing a pripravit FP, odeslat. Od odelsni mas myslim 2 hodky na pripojeni. Ale jak pises, je to vec vkusu.
Uživatelský avatar
By marenadl3
#96248
Zdravím.
Šemík, aby se spároval s FSX, potřebuje FSUIPC.
Ten jsem si stáhl, zadal kód (přiložen kód v tabulce), jenže jsem ho zkoušel snad dvacetkrát napsat, ale není prý validní.
Takže, jak to obejít tak, aby mi jel Šemajzl? Dík.
Uživatelský avatar
By Schindler
#96249
[quote="marenadl3"]Zdravím.
Šemík, aby se spároval s FSX, potřebuje FSUIPC.
Ten jsem si stáhl, zadal kód (přiložen kód v tabulce), jenže jsem ho zkoušel snad dvacetkrát napsat, ale není prý validní.
Takže, jak to obejít tak, aby mi jel Šemajzl? Dík.[/quote]

Kdyžtak bych ti poslal FSUIPC 4.6, buď na FB. A pokud by ti i tak Šemajzl :D nešel, zkus spustit jako Administrátor, mně to nedávno taky pomohlo díky radě :)
Uživatelský avatar
By marenadl3
#96268
[quote="SenorAmigo"]Šemík jede i na neregistrované verzi FSUIPC.[/quote]
Tak jsem hledal asi 1,5 hodiny a nenašel. Můžeš říct, kde? Dík. :)
By oupa
#96271
[quote="marenadl3"][quote="SenorAmigo"]Šemík jede i na neregistrované verzi FSUIPC.[/quote]
Tak jsem hledal asi 1,5 hodiny a nenašel. Můžeš říct, kde? Dík. :)[/quote]

Google, FSUIPC, první odkaz je oficiální web pro FSUIPC. Asi 3 vteřiny...
Uživatelský avatar
By marenadl3
#96285
[quote="oupa"][quote="marenadl3"][quote="SenorAmigo"]Šemík jede i na neregistrované verzi FSUIPC.[/quote]
Tak jsem hledal asi 1,5 hodiny a nenašel. Můžeš říct, kde? Dík. :)[/quote]

Google, FSUIPC, první odkaz je oficiální web pro FSUIPC. Asi 3 vteřiny...[/quote]
Jo, na registrovanou verzi.
Uživatelský avatar
By Lapak
#96286
Prosimtě FSUIPC funguje i bez registrace, akorát nemáš k dispozici ty pokročilý funkce. Pro funkci šemíka stačí ta free verze, takže tady http://www.schiratti.com/dowson.html si akorát vyber verzi podle tvé FS, nainstaluj a žádnou registraci neřeš...
Uživatelský avatar
By marenadl3
#96291
Nevím, jak vám, ale mi to aspoň hned po instalaci vyhodí tabulku, jestli to chci registrovat teď, nebo jenom zkontrolovat registraci nebo vymazat starou registraci. Když dám \"Storno\", instalace nebude úspěšná.
Uživatelský avatar
By Lapak
#96292
Tak možná tam máš nějaký zbytky z těch minulých pokusů, zkus dát to smazání staré registrace
Uživatelský avatar
By marenadl3
#96300
Už to jede, díky Béďovi.
Další \"problém\" - \"Please be on ground to enable boarding\" - Šemík řve i poté, co se přihlásím, co tentokrát s tímto? :)
By oupa
#96302
No to je teda záhada. Stojíš v tu chvíli s letadlem na stojánce?
By oupa
#96306
No tak to pardon, hádat nic nebudu :)

Po přihlášení je Šemík v režimu \"Pre-boarding\" - tzn. příprava, nic nevysílá...
V tuto chvíli lze vyplnit formulář o letu a dále se ověřuje, že je letadlo na zemi a je zatažena parkovací brzda.
Pokud je vše vyplněno ve formuláři a jsou splněny výše uvedené podmínky, je aktivní tlačítko \"Begin boarding\".
Po jeho stisku začíná záznam letu a režim se přepne na \"Boarding\".
Po uvolnění parkovací brzdy se přepne režim na \"Taxi from gate\"

Ve které fázi u tebe nastává problém?
Uživatelský avatar
By marenadl3
#96307
Po stisknutí \"Begin boarding\" mi ve FS nezmizne \"Please be on ground to enable boarding\".
By oupa
#96308
a) pokud začínáš korektně a na zemi, ani se ti tato hláška neobjeví
b) na druhou stranu se ti objeví a bude tě prudit po celou dobu letu, pokud máš puštěných víc Šemíků najednou
Uživatelský avatar
By marenadl3
#96731
Po přidání touchdown zones do programu ČSAv, počítá ještě Šemík velejemná přistání?
Uživatelský avatar
By mipeba
#96737
[quote="marenadl3"]Po přidání touchdown zones do programu ČSAv, počítá ještě Šemík velejemná přistání?[/quote]
Zkus jedno udělat a pokud se ti povede tak uvidíš.
By oupa
#96752
Nový Šemík je k dispozici, build 41.
Pouze s touto novou verzí budou vaše lety správně zapsány po přestěhování.
Uživatelský avatar
By Pavel
#96864
Podle čeho vyhodnocuje šemík hlášení před vzletem (Dámy a pánové, nyní jsme krátce před vzletem, ještě jednou se ujistěte...)? V MDčku když nahazuju letadlo z cold and dark cockpitu tak v momentě kdy pustím push tak slyším tohle že jsme krátce před vzletem. A přitom klasickej safety briefing po přivátání na palubě neslyším. U jiných addonů (iFly NGčko,...) funguje dobře.

PB
By oupa
#96882
Je to přesně tak. Pravděpodobně MD addon má na tento offset namapováno něco vlastního.
Kdyžtak si v FSUIPC zapni výpis offsetu 0x028C na obrazovku a uvidíš, jestli a kdy se mění - pokud ne, tak je chyba na mojí straně.
Uživatelský avatar
By Pavel
#96884
Díky, prověřím. A ten call Vítejte na palubě se pouští kdy? Někdy po nahození? Ten neslyším vůbec.

PB
By Kuba5
#96885
Když jsem dělal taky softy v C#, tak jsem taky zjistil, že nějaký offsety na nějaký addon nefungoval, takže problém bude asi fakt v maddogu. :)
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 16