Oficiální fórum Czech Airlines Virtual.
By oupa
#96887
[quote="Pavel"]Díky, prověřím. A ten call Vítejte na palubě se pouští kdy? Někdy po nahození? Ten neslyším vůbec.
[/quote]
Jakmile vypneš parking brake.
Uživatelský avatar
By JKol
#96890
Vítejte na palubě se spouští po odparkování parking brake, neboť díky tomu neslyším letištní obsluhu, která provádí vytlačení...
Nešlo by to nějak předělat, třeba až při zapínání motorů?
By Nathaniell
#96898
[quote="CSA544"]Vítejte na palubě se spouští po odparkování parking brake, neboť díky tomu neslyším letištní obsluhu, která provádí vytlačení...
Nešlo by to nějak předělat, třeba až při zapínání motorů?[/quote]
Podle mě by to šlo, kdyby sis upravil ten zvukový soubor tak, že by byla první část ticho (třeba minuta) a potom se to teprv rozjelo. Mezitím by tě vytlačili.
Uživatelský avatar
By marenadl3
#96901
Já prozměnu lítám s vypnutými zvuky od Šemíka (raději, kdyby ATC něco říkal)... :)
By oupa
#96910
[quote="Nathaniell"][quote="CSA544"]Vítejte na palubě se spouští po odparkování parking brake, neboť díky tomu neslyším letištní obsluhu, která provádí vytlačení...
Nešlo by to nějak předělat, třeba až při zapínání motorů?[/quote]
Podle mě by to šlo, kdyby sis upravil ten zvukový soubor tak, že by byla první část ticho (třeba minuta) a potom se to teprv rozjelo. Mezitím by tě vytlačili.[/quote]

Jo, to je rozumný kompromis.
Uživatelský avatar
By marenadl3
#96914
[quote="oupa"][quote="Nathaniell"][quote="CSA544"]Vítejte na palubě se spouští po odparkování parking brake, neboť díky tomu neslyším letištní obsluhu, která provádí vytlačení...
Nešlo by to nějak předělat, třeba až při zapínání motorů?[/quote]
Podle mě by to šlo, kdyby sis upravil ten zvukový soubor tak, že by byla první část ticho (třeba minuta) a potom se to teprv rozjelo. Mezitím by tě vytlačili.[/quote]

Jo, to je rozumný kompromis.[/quote]
Ale zase po vytlačení už zádaš o instrukce k pojíždění... Tak bys musel ještě čekat než to Šemík přehraje :)
By oupa
#96915
No já mám na hlavě headset a Ivoš mluví do repráků. To mě vůbec neruší...
By Kuba5
#98538
Ahoj, dřív mi šly všechny zvuky cabin crew a teď u ifly jen když pojíždím na rwy, připravení ke vzletu a pak jen po přistání. Vůbec se mi nespustí descent a landing. Díky.
By oupa
#98542
To se mi nechce věřit, že by jakékoliv Šemíkovo problémy byly takhle specifické pro nějaký addon...
By Kuba5
#98543
No těžko říct, ale co spouští (jaký offset) tyhle hlášení? Vím jen pár, ale nevím právě co spustí descent a landing. Navíc se mi ani status na descent a ani na landing nikdy nezmění, pořád jen cruise až do přistání.
Uživatelský avatar
By Pavel
#98545
No specifický na addon to je, mě to u MDčka hlásí before takeoff jakmile nahodim :-) Ale už jsem si zvykl.

PB
By oupa
#98549
No konkrétně z cruise na descent to přejde jakmile se sníží výška o tuším 1500 ft pod nastavený cruise level. Proto se mi to nezdá.

To že u MD se rozsvěcí offset pro landing lights někdy jindy, než když je rozsvěcí pilot bohužel nejsem schopen vyřešit (a vlastně ani nechci).
By Kuba5
#98555
Letěl jsem s ifly a fakt to na descent nepřešlo, proč to nevim.
Uživatelský avatar
By JKol
#98560
Jednou jsem měl podobej problém, když jsem přemýšlel proč, tak jsem si všiml, že místo 35000 jsem do Šemíka dal 3500 a proto mi to nezahlásilo klesání.
By Kuba5
#98562
To by možná mohlo být ono, možná se tam z vatsimu dalo automaticky FLXXX.
Uživatelský avatar
By Schindler
#98563
[quote="Kuba5"]To by možná mohlo být ono, možná se tam z vatsimu dalo automaticky FLXXX.[/quote]

No, Já používám FSInn. Když odešlu letový plán, tak musím pak v Šemíkovi doplnit "nuly", protože se to pro FSInn bere jako "FL" a Šemík jako "altitude" (nebo je to tam alespoň napsáno). Takže si to zkontroluj a tohle by mohl být ten problém. Pak to zkus a napiš výsledek.
By TomSoucek
#98665
no jo. já to hledal v média/download. tam je ještě ta stará verze. díky
Uživatelský avatar
By marenadl3
#98945
O5 dotááz. Stoupám, ale Šemík mi stále hlásí střídavě: \"Report position OK\" a \"Warning: Pilot not verified on network\".
Už se to tady sice řešilo, ale teď je doba, kdy prostě nemůžu restartovat Šemík. Dík.
Co tedy s tím?
By oupa
#98948
Pokud Šemík (přesněji řečeno serverová aplikace) nenalezne ID pilota v aktuálním logu VATSIMu, ať již je důvod jakýkoliv, tak zobrazí varování. Pokud jsi v tu chvíli připojen k síti, můžeš varování s klidem ignorovat. Navíc, varování se dají vypnout v nastavení, a to za běhu.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 16