O tvorbě scenerií, letadel a jiných addonů do MS Flight Simulatoru.
Uživatelský avatar
By Jindřich
#97072
Původně to bylo 3012 edition, ale to zavání tisícem let nečinnosti a to nechceme a ani se nestane. 1230 bude lepčí :)
Abych to doupřesnil, VATSIM Český se chystá vydat scenerku, která je průnikem původní LKPR, kterou máte (autor Filip Dvořák, - VATSIM/IVAO), scenerky alternativní, resp update od Kendyho (IVAO) a mé práce (VATSIM). Vydala se první beta a hned je na facebooku vidět docela dost zajímavých, nicméně pouze pozitivních screenů a komentářů. Krom vyložených hnidopichů jmenovitě ... (jména si nechám pro sebe, ale jsou to experti, kterým děkuju za postřehy) vlastně neexistují negativní reference.

A teď se blížíme na finále a kousek je i na Vás - pilotech - jak to chcete. Proto sem dávám výňatek z draftu readmě a čekám reakce. Jde jen o světla, zbytek budete mít prostě daný :)

Scenerka vyjde 10.5, tak makejte :)

Lights:

There are lot of possibilities, how to control light systems on runways, approach lights and RETILS (Rapid Exit Taxiway Indicator LightS).

Notes:
RWY12-30 is not equipped with center lights
RETILS (Yellow 3 - 2 - 1 light rows - taxiway follow to the opposite position of these lights according to the centerline) are only installed on RWY24 for TWY D and RW06 for TWY L (see LKPR-ADC chart)
LVP TDZ lights are installed only at RWY 24

Control of lights:
During normal conditions (good visibility, day) no lights are shining with one exception found - RETILS. So during normal approach, flight crews do not need to see any lights at all. The crews are also using different techniques to bring the aircraft to the ground. This is, how we decided to control to lights on the airport up as well.
Conditions above is not forcing crews to have CATII/III procedures set - one of them is to set both NAV to the ILS frequency of the runway. And here is the point. Let\'s summarize:

All runways:
- day, NAV1 & 2 is off the runway ILS: nothing is shining

RWY 24&06:
- day, NAV1 set to ILS and NAV2 to anything else (OKL VOR is expected) - RETILS only for RWY 24/06 respectively

RWY 24:
- day & night, NAV1 and NAV2 set to ILS24 - lighs set: edge & center lights 24 hi intensity, RETILS 24, approach lights 24, threshold lights (red and green) departure end of runway lights (red) and touch down zone lights. We decided NOT to simulate the strobe lights, as they are used under very special conditions
- night, NAV1 set to ILS, NAV2 to anything else - lights set: edge & center lights, normal intensity, RETILS 24, THR and DER lights
- night, NAV1 set to anything else than ILS (VOR/DME approach, VFR) - edge lights only

RWY06:
- day & night, NAV1 and NAV2 set to ILS06 - lighs set: edge & center lights 06 hi intensity, RETILS 06, approach lights 06, threshold lights (green) and departure end of runway lights (red)
- night, NAV1 set to ILS, NAV2 to anything else - lights set: edge & center lights, normal intensity, RETILS 06, THR and DER lights
- night, NAV1 set to anything else than ILS (VOR/DME approach, VFR) - edge lights only

RWY12 & 30:
- day & night, NAV1 and NAV2 set to ILS - lighs set: edge lights hi intensity, approach lights, threshold lights (green) and departure end of runway lights (red)
- night, NAV1 set to ILS, NAV2 to anything else - lights set: edge, normal intensity, THR and DER lights
- night, NAV1 set to anything else than ILS (VOR/DME approach, VFR) - edge lights only

Taxiway lights (green), 22-04 edge lights (low intensity white) and taxiway edge lights (blue) are on during dusk, night, dawn periods.

PAPI: 7/24
WigWag at h/p: 7/24

Simplicity in a cube:
- LVP? > tune both NAV to ILS
- no LVP? > tune NAV1 to ILS, NAV2 to OKL VOR (112.600)
- anything else? You still have some lights for visual reference
- enjoy :)
Uživatelský avatar
By mipeba
#97074
Tak asi by to tak mělo být. Za mě souhlas. Otázka detailních předpisů - k vyjádření pro guru super odborníky.
Uživatelský avatar
By Jindřich
#97303
LKPR 12-30 edice beta 2 je ke stažení v download centru VACC-CZ (pouze pro testery - veřejná verze bude ve středu 10.5.). Heslo je stejné jako minule.
Jediné co jsem nestihl je přibližovací řada RWY 12 a pár dalších světel na RWY 12-30 (zelené/červené na thresholdech) - to ale dodělám zítra.
Prosím testery, aby postovali screeny, ať vidím, jestli to vypadá tak, jak má. Upozorňuju na ovládání světel pomocí navigačních zařízení (NAV1 na ILS svítí non-LVP, NAV1 i NAV2 na ILS svítí LVP světla).
Uživatelský avatar
By CSA021
#97337
Jindra napsal: (pouze pro testery - veřejná verze bude ve středu 10.5.). Příspěvek č. 9
Protože se moc těšíme, tak víme, že 10.5. 2012 bude ve čtvrtek, tak kdy ? ve středu nebo 10.5. ?
Uživatelský avatar
By Lapak
#97338
K tomu testování mě napadá: u toho Kendyho updatu si dost lidí (včetně mě) stěžovalo, že FS9 padala při přiblížení k Praze. Jestli se nepletu tak jsi v téhle nové používal některé části z toho Kendyho updatu? Testoval to někdo z těch lidí, kterým to padalo?
Uživatelský avatar
By JKol
#97340
S touto scenerkou lítam, od jejího prvního vydání a nespadlo mi to ještě ani jednou ( Kendy mi taky padal :)
Uživatelský avatar
By Jindřich
#97341
[quote="CSA021"]Jindra napsal: (pouze pro testery - veřejná verze bude ve středu 10.5.). Příspěvek č. 9
Protože se moc těšíme, tak víme, že 10.5. 2012 bude ve čtvrtek, tak kdy ? ve středu nebo 10.5. ?[/quote]
Zítra.
By Kuba5
#97354
Scenerku jsem zkoušel a je fakt super, kdo jste jí nezkoušeli, tak se máte na co těšit :). FPS jsou v pohodě, FS mi taky nepadala.
Uživatelský avatar
By George_L
#97355
[quote="Jindra"]... Upozorňuju na ovládání světel pomocí navigačních zařízení (NAV1 na ILS svítí non-LVP, NAV1 i NAV2 na ILS svítí LVP světla).[/quote]

Co přesně má/nemá svítit? Zkusil jsem to zaletět dvakrát - jednou bez ILS APP a podruhé s AP a přišlo mi, že se žádná změna v osvětlení nekonala.
Uživatelský avatar
By Jindřich
#97361
Hmno, tohle budu psát asi ještě 1000x. Takže:
Platí pro všechny dráhy:
- nenalazeno ILS - svítí jen postranní světla RWY a jen v noci
- nalazeno ILS na NAV1 - svítí centerlajna (24 only) a základní přibližovací řada (pár bludiček) - jen v noci
- nalazeno ILS na NAV1 i na NAV2 - svítí LVP světla (přibližovací řady, TDZ apod) - a to ve dne i v noci.
Uživatelský avatar
By JKol
#97369
JM, nevím, jestli o tom víš, ale odmrazovací plocha na Z u h/p 24 je cca 3 metry od ortofota a místy není znát, co je beton a co je tráva.
By dan542
#97373
Co to je? Rychle nahradit za VATSIM! :)
Obrázek

Jinak scenérka je super, líbí se mi, jenom je někdy asfalt (nebo spíš betonové dlaždice) tmavší než někde jinde:
Obrázek
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12