Oficiální fórum Czech Airlines Virtual.
Uživatelský avatar
By kopcimek
#98600
Hello!

jak jsem sliboval posledně, poskytnu traťové a navigační údaje jako možnou alternativu letů po zemích bývalého sovětského svazu. Podotýkám, že takto jsem si to naplánoval já soukromě pro vlastní potěšení :)

1) LKPR - UUEE (Praha - Moskva Sheremetyevo) -> 2:15h

2) UUEE - URSS (Moskva Sheremetyevo - Sochi) -> ~ 2:00h

3) URSS - UAFM (Sochi - Bishkek/Manas) -> 3:40h

4) UAFM - UNOO (Bishkek/Manas - Omsk/Tsentralnyj) -> ~ 2:00h

5) UNOO - UIII (Omsk/Tsentralnyj - Irkutsk) -> 3:00h

6) UIII - UHHH (Irkutsk - Chabarovsk) -> 3:25h

7) buď UHHH - UIII a poté dále někudy, aby to vyšlo palivově
anebo možno letět přímo UHHH - UNOO -> 6:00h (což je na samé hranici možností B737NG, myšleno -700)

8) UNOO - UWGG (Omsk/Tsentralnyj - Nizhny Novgorod) -> 2:50h

9) UWGG - ULLI (Nizhny Novgorod - St. Peterburg) -> 1:40h

10) ULLI - LKKV (St. Peterburg - Karlovy Vary) -> ~ 2:00h

..tak takhle to plánuju doletět já. Je to jen nástřel, kdybyste z toho chtěli něco použít. Sice toho hodně neletím podle letovýho řádu, ale prostě se chci podívat i do zapadlých destinací.

Co se snerérek týče, jsou velmi hezký (jak víme) a jsou k dostání zde:
http://freewarescenery.com/fs2004/russia.html -> FS9
http://freewarescenery.com/fsx/russia.html -> FSX

Co se týče mě, tak to s váma klidně dam ještě jednou :) Ty pustiny mě berou ;)

PP
Uživatelský avatar
By kopcimek
#98604
Zatím je to jen nástřel možné trasy letu. Detaily upřesníme až to bude aktuální.
By oupa
#98611
Petře bylo by fajn (aspoň z mého pohledu) ještě ty legy rozdělit vždy na dva menší. Je-li teda ta možnost.
Uživatelský avatar
By kopcimek
#98612
Jo, rozumím..Jen v jedné věci je potíž. Těch použitelných letišť dál východním směrem je málo. I když dalo by se, pokud bych se držel jižněji. Kouknu na to během večera.

A ještě mě napadá, pokud by někdo chtěl, mohl by jako další alternativu navrhnout cestu zpět (myšleno z Chabarovsku - víc Ruska už nemáme) severním směrem. Tam totiž po zběžné konzultaci s mapou světa letiště nejsou skoro žádná a už zřejmě vůbec ne pro typy alá B737.

Večer tedy dodám další návrhy.

P.
Uživatelský avatar
By rob
#98613
Já bych taky pro to rozdělit, na max hodinku a půl dlouhé lety :) (V závorce přidané destinace)
Co třeba LKPR - UMKK(Kaliningrad)- UUEE - UKBB (Kyjev) - URSS - UDYZ (Jerevan) - UTTT (Taskhent) - UAFM-UACC (Astana) - UNOO - UNKL (Krasnoyarsk) - UIII- UIAE (Krasnokamensk) - UHHH ?

EDIT: Cesta zpátky

UHHH - UHPP (Petropavlovsk-Kamchatsky) - UHMM (Magadan) - UEEE (Yakutsk) - UERR (Mirny) - UIBB (Bratsk) - UNNT (Novosibirsk) - USSS (Yekaterinburg) a pak navázat na původní plán :)
By oupa
#98636
Ještě bych zašel dál co se týče zkrácení letů.
Doprava do Moskvy normální linkou individuálně, a začátek tour v Moskvě. Totéž po ukončení v Petrohradě.
Je to taková spláclá osmička, podívali bychom se i do Číny a Mongolska, tedy alternativní cesta zpět.

1) LKPR - UUEE Moskva Sheremetyevo (902 nm)
2) UUEE - UUOO Voronezh (258 nm)
3) UUOO - URSS Sochi (503 nm)
4) URSS - UBBB Baku (484 nm)
5) UBBB - UTAV Turkmenabat (631 nm)
6) UTAV - UTTT Tashkent (291 nm)
7) UTTT - UAFM Bishkek/Manas (255 nm)
8) UAFM - UAKK Karaganda (400 nm)
9) UAKK - UNOO Omsk/Tsentralnyj (318 nm)
10) UNOO - UNNT Novosibirsk (322 nm)
11) UNNT - UNKL Krasnoyarsk (341 nm)
12) UNKL - UIII Irskutsk (478 nm)
13) UIII - UIAE Krasnokamensk (~550 nm)
14) UIAE - UHHH Khabarovsk (~550 nm)
15) UHHH - ZYCC Changchun Longjia (479 nm)
16) ZYCC - ZBAA Beijing Capital(469 nm)
16) ZBAA - ZMUB Ulanbatar Chingis Khan(629 nm)
17) ZMUB - ZWAT (ZMAT) Altay (439 nm)
18) ZWAT - UASK Ust-Kamenogorsk (590 nm)
19) UASK - UACC Astana (425 nm)
20) UACC - USCC Chelyabinsk (441 nm)
21) USCC - UWGG Nizhny Novgorod (599 nm)
22) UWGG - ULLI St. Peterburg (479 nm)
23) ULLI - LKKV Karlovy Vary (825 nm)
By rc_czech
#98639
Poprosil bych zaradit jako destinaci i Honk Kong a vyclenit jedno odoledne na Tai Tak, at se tam pak nemusime drkotat pres pul sveta znova.
By Tommy
#98646
Ale bacha...nerad bych se dočetl, že v tichém oceánu zmizela česká B737 nebo A320 ;)
By rc_czech
#98648
[quote="dan21"]wau...s dovolenim bych se pridal.

kdy by mela akce propuknout?

diky

dan[/quote]
Meli by jsme dat moznost se navrativcum z US aklimatizovat a uzit si i nobly scenerku PRG a litani po Evrope.
Navic je v priprave nekolik jinych akci, se kteryma vicemene nelze hnout. Z toho mi vychazi, ze EASTERN TOUR tak Aug/Sep/Oct
Uživatelský avatar
By Schindler
#100194
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jak to vypadá s touto cestičkou do Svazu? Aug/Sep/Oct to už jsme téměř v tomto rozmezí. :)
By rc_czech
#100198
Akce tohoto typu jsou casove narocne jak na pripravu tak na samotny let a je to urcity casovy zavazek na nekolik tydnu, viz US Tour a obrovske diky Vladovi, za praci a cas, ktery tomu venoval.

Proto budte, prosim, jeste chvili trpivy :)