Oficiální fórum Czech Airlines Virtual.
Uživatelský avatar
By Schindler
#98950
Jo, chtěl bych se zeptat, co je to: \"tracking status\". Vím, že když je \"dlouhý\", tak trvá načtení letu do Šemíku. Chtěl jsem letět co nejrychleji z Hurghády zpět, ale bylo zpoždění asi 30 minut, takže se Šemík nenačetl...

To je problém \"VATSIM databáze\", že to nefuguje, tak jak by mělo, ne?

Díky (Ať nabudeme vědomostí :))
By oupa
#98951
Tracking status pouze informuje o tom, že VATSIM log, který máme k dispozici, má nějak odlišný čas od času serveru. Normální je zpoždění v řádu minut. Podle VATSIM logu se vyhodnocuje přítomnost pilota na síti. Tracking status má ale čistě informativní váhu, rozhodně to není důvod neletět nebo něco takového.

Nijak to nesouvisí s Šemíkem nebo jeho načítáním. Vyhodnocuje se to až při přijetí reportu.

To, co se tobě stalo je, že ti nešel do Šemíka stáhnout letový plán z VATSIMu, což je pochopitelné, protože na to se použije tentýž log, který v případě zpoždění neobsahuje data o tvém letu. V tom případě lze data vyplnit ručně nebo načíst Briefing, pokud sis jej vygeneroval.
Uživatelský avatar
By Schindler
#98952
[quote="oupa"]Tracking status pouze informuje o tom, že VATSIM log, který máme k dispozici, má nějak odlišný čas od času serveru. Normální je zpoždění v řádu minut. Podle VATSIM logu se vyhodnocuje přítomnost pilota na síti. Tracking status má ale čistě informativní váhu, rozhodně to není důvod neletět nebo něco takového.

Nijak to nesouvisí s Šemíkem nebo jeho načítáním. Vyhodnocuje se to až při přijetí reportu.

To, co se tobě stalo je, že ti nešel do Šemíka stáhnout letový plán z VATSIMu, což je pochopitelné, protože na to se použije tentýž log, který v případě zpoždění neobsahuje data o tvém letu. V tom případě lze data vyplnit ručně nebo načíst Briefing, pokud sis jej vygeneroval.[/quote]

Díky za objasnění. Já nakonec vzlétl pomocí "load briefing data", hlásilo to furt, že se neschodují volací znaky a nakonec jsem musel let přerušit...Díky
Uživatelský avatar
By marenadl3
#98956
No tak jsem doletěl, nakonec mi to ale napsalo \"Required online connection could not be validated\" a konec.
No nic, zkusím něco vydyndat z Vataware (ale tam se dívám, že FP se mi načetl nějak až od PL)...
Flight Duration - 00:00:00.
Uživatelský avatar
By rob
#99542
Dneska se mi stala taková nemilá věc, odpoledne jsem letěl z Paříže a v noci jsem měl namířeno do Jerevanu. V půlce cesty jen tak mimochodem mrknu do Šemíka a tam že je let ukončen. Hledal jsem příčinu, mapa sice dávala aktuální informace, ale nakonec jsem to teda naštvaně ukončil. Když jsem všechno povypínal, vyskočilo na mě okno Šemíka s letem do Jerevanu a že se snaží připojit k FSce. Takže mi došlo, že jsem odpoledne zapomněl ukončit Šemíka a běžely pak 2 současně a já si rozkliknul toho staršího, protože se mi v liště zobrazil pouze 1. Zkrátím to, chtěl bych podat návrh, jestli by se v příští aktualizaci Šemíka nemohla být uplatněna funkce, že by se dal spustit Šemík pouze 1x? (Jako to má FS9, při spuštění již jednou běžícího programu vyskočí hláška)
By oupa
#99545
Návrh dobrý, prozkoumám.
Nicméně problém není mít spuštěných více instancí - dokončený let a) nic nedělá, b) má každá instance svojí ikonku.
Já to třeba mám jako součást shutdown checklistu :)
By oupa
#99689
Nový Šemík přináší tři drobná vylepšení:
- po přistání a aktivaci parking brake se let neukončí hned, ale až po uplynutí intervalu, jehož délku si pilot může nastavit (0 - 180 sekund), takže lze parkovací brzdu používat i při čekání na pojíždění
- pirep se průběžně ukládá na server, což trochu pomůže těm, kterým spadne fska na finále
- dialog po ukončení letu obsahuje tlačítko na okamžité ukončení Šemíka
Uživatelský avatar
By Pavel
#99690
Nebylo by dobré ukončovat let offsetem na otevření dveří, tedy opravdu až když vykládám kaštany? 180 sekund občas při čekání na pojíždění není zas tak moc...

PB
By oupa
#99691
Hmm, to mám obavu, že to opět bude velmi \"addon-specific\" a dělalo by to jen neplechu. Samozřejmě se dá případně povolit nastavit i delší, nicméně přišlo mi to jako rozumný kompromis a navíc, interval se resetuje po odbrždění a opětovném zabrždění...
Uživatelský avatar
By Schindler
#99692
[quote="oupa"]- pirep se průběžně ukládá na server, což trochu pomůže těm, kterým spadne fska na finále[/quote]

To je ta nejlepší věc, co jsem za poslední dobu slyšel. Protože to finále okolo těch 4 - 2 NM je s pádem programu běžné až mi to je trapný furt reportovat, ale obávám se, že bych se takhle do Prahy dostával na třikrát. :) Třikrát hurá a díky.
By oupa
#99693
No ono to zas tak úplně nepomůže vám, protože reportovat ručně budete muset stejně. Ale na serveru už bude aspoň ten log, takže ho jen přiřadíte tomu reportu a bude se vidět. Stejně bych ale doporučil spíš spravit to padání, vždyť vás to nemůže bavit, když to spadne co každý druhý nebo třetí let...
By rc_czech
#99703
[quote="oupa"]...vždyť vás to nemůže bavit, když to spadne co každý druhý nebo třetí let...[/quote]
Na to se chci vlastne Bedricha zeptat uz dlouho....
Uživatelský avatar
By Schindler
#99704
[quote="rc_czech"][quote="oupa"]...vždyť vás to nemůže bavit, když to spadne co každý druhý nebo třetí let...[/quote]
Na to se chci vlastne Bedricha zeptat uz dlouho....[/quote]

Nebaví a věřte, že to přímo naší**, ale zatím jsem prost nepřišel, čím to je... Ale nebudeme to tu zbytečně špinit...
By Miquel
#99781
Ahoj.
Dnes jsem úplně poprvé nahodil Šemíka. ( před tím fscars :-( ) Ale když jsem už připraven k letu a nahozený letový plán, tak mi stále dole na Šemíku projíždí ta zelená linka načítání a píše Waiting for connection to FS flight mode : Pre-boarding. Jestli tomu rozumím dobře tak se nepřipojil k FsX a stále čeká. Ale proč? Dělám něco špatně či někde je chyba?
By rc_czech
#99783
Spousti jako administrator? Ja vcera stahnul novou verzi a mel jsem stejny problem
, nez jsem si uvedomil, ze jsem nezatrhnul Spust jako administrator.
By Miquel
#99784
[quote="rc_czech"]Spousti jako administrator? Ja vcera stahnul novou verzi a mel jsem stejny problem
, nez jsem si uvedomil, ze jsem nezatrhnul Spust jako administrator.[/quote]


A kde to tam najdu. Nikde mi tohle nevyskočilo?
By Miquel
#99787
[quote="rc_czech"]Soubour > Vlastnosti > ...[/quote]
Aha ok jdu to zkusit. Děkuji
By Miquel
#99850
Ahoj. Opět zase já mám tu chybyčku :-( odletím let s A320 a po ukončení mi Šemík vyhodí, že jsem letěl s nákladní verzí T/A320/F . Ale tu já nikde nastavenou nemám. Jsem teď zvedav, jestli při přepočtu v 02.30 ČSAV+ mi to vyhodí přepravu lidí. Nebo to takhle vypisuje normálně?
By oupa
#99854
[quote="Miquel"]Ahoj. Opět zase já mám tu chybyčku :-( odletím let s A320 a po ukončení mi Šemík vyhodí, že jsem letěl s nákladní verzí T/A320/F . Ale tu já nikde nastavenou nemám. Jsem teď zvedav, jestli při přepočtu v 02.30 ČSAV+ mi to vyhodí přepravu lidí. Nebo to takhle vypisuje normálně?[/quote]

Dohledej si prosím, co jsou to tzv. equipment kódy v letovém plánu.
Tuším, že... T prefix je v tomto případě TCAS equipped a F suffix je potom FMS with DME/DME position updating
Uživatelský avatar
By marenadl3
#99856
Je to úplně normální, navíc T je ohledně TCASu a F je s updatama FMS :)

EDIT: Vláďa byl rychlejší... :D
Uživatelský avatar
By Schindler
#99858
Přesně tak, jedná se o tzv. \"equipment suffix\", v češtině bych to nazval jako nějakou zkratku, která říká informace o vybavení letadla. Je to hlavně důležité pro nás (řídící), kteří podle toho poznají, např. jestli je pilot schopný letu RNAV atp. Jinak tady je stránka s kompletními popisky: http://flightaware.com/about/faq_aircra ... suffix.rvt
By Miquel
#99859
aha super děkuji. Jdu dál tedy studovat a hleda jak zadat sid do MCDU :-)
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 16